Magda Masny kiedyś była związana z telewizją, a od jakiegoś czasu jej głównym zajęciem jest florystyka. W swoim warzywniku na Warmii hoduje także warzywa, a w przyszłości chce mieć w nim również zioła. W Dzień Dobry TVN zdradziła nam swój przepis na jesienną chandrę.
Charakteryzuje się m.in. bulgoczącym dźwiękiem oddechu.
- W Nowym Jorku przedstawiłem koncepcję leczenia - wspomina prof. Henryk Skarżyński. Czy znane nazwisko pomaga młodszemu z lekarzy w karierze?
- Pięknie wchłonie tłuszcz - zauważa w Dzień Dobry TVN dziennikarka i propagatorka idei zero waste Sylwia Majcher.
Agresja zazwyczaj kojarzy nam się z przemocą fizyczną lub krzykiem. Natomiast istnieje również w bardziej subtelnej formie - bez bicia i wrzasków. Jak rozpoznać pasywną agresję? Czym się różni od aktywnej? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z psycholożką Joanną Chmurą.
Od pewnego czasu w aptekach zaczyna brakować farmaceutyków stosowanych przez pacjentów z cukrzycą i otyłością. Leki inkretynowe pomagają pozbyć się dodatkowych kilogramów. Niestety zaczęły sięgać po nie osoby zdrowe, które bez wyrzeczeń chcą schudnąć. Aby walczyć z tym procederem, resort zdrowia rozważa wprowadzenie reglamentacji tych leków. Czy to dobry pomysł? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr n.med. Patrycją Wachowską-Kelly, diabetologiem.
Sześć lat temu urodziła syna Andrzeja, pieszczotliwie nazywanego "Kokosem".
Próba samodzielnego uporania się z niedoskonałościami na twarzy może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Przekonała się o tym TikTokerka, która zdecydowała się wydusić osiemnastomiesięcznego pryszcza w okolicy brody. Australijka opowiedziała o swoich doświadczeniach w sieci, jednocześnie apelując do internautów, by nie szli w jej ślady.
To i wiele innych pytań zadają sobie ludzie na całym świecie.
Ponad 2 mln osób w Polsce ma osteoporozę, a jednie 10 % jest leczonych..
Osoby zatrudnione w szpitalach i hospicjach niemal codziennie mają styczność z umierającymi pacjentami. Widok ostatnich chwil ludzkiego życia to nieodzowny element ich pracy, ale i cenna lekcja pozwalająca dobrze poznać sygnały rychłego zgonu. Jakie słowa padają z ust chorych tuż przed śmiercią? Czy ludzkie ciało zmienia się na chwilę przed ustaniem bicia serca?
Łysienie plackowate to przypadłość, z którą zmagają się nie tylko mężczyźni. Zdarza się, że dotyka kobiety, a także dzieci. Wie o tym doskonale 12-letnia Tamara Sikora. Jak dziewczynka radzi sobie z chorobą? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Październik to miesiąc świadomości raka piersi. Dlatego wraz z firmą LuxMed ruszyliśmy z akcją "Pier(w)si się badamy".
Rzucenie palenia nie jest takie proste. Co ciekawe, jak pokazują najnowsze badania, zerwanie z nałogiem znacznie trudniej przychodzi kobietom. W ocenie specjalistów może być to spowodowane tym, że nikotyna blokuje produkcję jednego z hormonów. Jak dokładnie działa ten mechanizm?
Orzechy nie bez przyczyny uznawane są za ważny element codziennej diety. Ich spożywanie stanowi przepustkę do dobrego samopoczucia i zgrabnej sylwetki.
Wszystkiemu winny jest brak odpowiedniej higieny?
Reprezentantki Polski w rugby znalazły się w dziesiątce najlepszych drużyn świata.
Pilates to wyjątkowa forma aktywności fizycznej, pozwalająca rozwinąć elastyczność ciała, wyszczuplić sylwetkę, a nawet pozbyć się problemów związanych z kręgosłupem. Wzmacniające ćwiczenia z powodzeniem można wykonywać w domu bez żadnych przyrządów.
Kobieta była pewna, że wszystkiemu winny jest jej mąż.
Wyznała, jak udało jej się osiągnąć taki efekt.
Wiele osób przyznaje, że od czasu do czasu miewa sny z udziałem zmarłych ze swojej rodziny. Psychologia niesie jasną odpowiedź na pytanie, dlaczego śnią nam się zmarłe osoby.
To może być prawdziwy przełom w medycynie. Prezes BIONTech poinformował, że w ciągu kilku lat powstanie szczepionka na raka, w tym m.in. jelita grubego czy skóry. Zespół profesora Sahina pracuje nad kilkoma przełomowymi odkryciami.
Liczą na zdobycie mistrzostwa świata.
Czym jest gigantomastia? Kto kwalifikuje się do operacji zmniejszenia biustu refundowanej przez NFZ? W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym z chirurgiem plastycznym Maciejem Mazurkiem.
Zatrzymanie wody w organizmie i związane z tym stanem obrzęki dotykają wielu z nas. Dlaczego tak się dzieje? Jak się pozbyć tego problemu?
Na rynku można znaleźć wiele jej rodzajów. Przyjrzyjmy się wodzie źródlanej.
Psychoterapeuci rozwiązali odwieczny dylemat.
"Medycyna to nie jest matematyka".
Okresowy post może nieść za sobą wiele korzyści. Chęć utraty zbędnych kilogramów czy potrzeba detoksykacji organizmu to zaledwie część powodów, dla których ludzie decydują się na jakiś czas zrezygnować z posiłków. Okazuje się, że głodówka może przyczynić się także do przyspieszenia biologicznego procesu oczyszczania komórek.