Polska lekarka mistrzynią koreańskiej sztuki walki Farang Mu Sul. "Egzamin był bardzo trudny"

Katarzyna Furdyna - waleczna lekarka
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wojowniczka lekarka
Wojowniczka lekarka
Sport to było całe ich życie
Sport to było całe ich życie
Skituring - nowe hobby miłośników sportów zimowych
Skituring - nowe hobby miłośników sportów zimowych
Różne oblicza rzucającej facetami
Różne oblicza rzucającej facetami
Młodzi mistrzowie świata w karate sportowym
Młodzi mistrzowie świata w karate sportowym
Katarzyna Furdyna to lekarka i pierwsza kobieta na świecie, która uzyskała stopień mistrzowski w koreańskiej sztuce walki Farang Mu Sul. Walka ta opiera się na starodawnej koncepcji energii pozwalającej na lepsze kontrolowanie własnego umysłu i siły. Jak medyczka się nią zainteresowała?

Katarzyna Furdyna - wojownicza lekarka

Katarzyna Furdyna koreańską sztukę walki Farang Mu Sul trenuje od 20 lat i osiąga spektakularne wyniki. - Moim największym osobistym osiągnięciem jest zdobycie pasa mistrzowskiego, bo mi to zajęło praktycznie całe życie, cieszę się, że udało mi się do tego momentu dotrzeć, zdać egzamin, który był bardzo trudny, wiele mnie to kosztowało samozaparcia - powiedziała Katarzyna Furdyna.

Katarzyna spełnia się także zawodowo. Od 20 lat jest lekarzem chorób wewnętrznych i chorób zakaźnych. - Opiekuję się pacjentem. Badam, decyduję o procesie diagnostyczno-terapeutycznym. Wymyślam, jakie badania należy mu zlecić - powiedziała.

- Jak sama podkreśla, te koreańskie sztuki walki są podbudowane pewną filozofią życiową. Filozofia ta polega na czynieniu dobra, szczególnie drugiemu człowiekowi. To czynienie dobra objawia się w jej pracy, jest bardzo ciepłym, profesjonalnym i merytorycznym lekarzem, którego uwielbiają pacjenci - powiedział dr n. med. Dominik Krzyżanowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego.

Jaką trenerką jest Katarzyna?

Po zakończonym dyżurze Katarzyna prowadzi treningi koreańskich sztuk walki i szkoli następców, w tym także swoją nastoletnią córkę. - To wcale nie jest łatwe ani dla mamy, ani dla mnie. Ona w tej chwili ma swoje pierwsze egzaminy za sobą. Bardzo chcę być drugą w historii kobietą z pasem mistrzowskim - powiedziała dziewczyna.

- Trenujemy głównie techniki takie jak kopnięcia, [...], jak układy, [...], kiedy mamy do dyspozycji matę wykorzystujemy ją do wszystkich rzutów, podcięć. [...] Najmłodsi trenują głównie z różnymi rodzajami kijów, później dochodzi broń tzw. biała, [...], potem mamy też koreańskie ciekawe rodzaje broni, czyli wachlarz, walczymy też z laską, liną - dodała Kasia.

Jak córka Kasi ocenia te treningi? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości