lekarze

  - Mogę sama wymyślić nazwę - mówi 25-latka.

  Sekcje zwłok i poprzedzające je oględziny na miejscu zbrodni to wyzwania, z jakimi każdego dnia mierzą się biegli medycy sądowi. To oni dostarczają prokuratorom wiedzy i dowodów na to, że doszło do przestępstwa. Jakie informacje można wyczytać z ciała ofiary po śmierci? W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie reporter Magazynu TVN24 postanowił odsłonić kulisy pracy lekarzy ostatniego kontaktu.

  Dziecko ma 3 proc. szans na przeżycie.

  Amy Buck trafiła do szpitala w drugim trymestrze ciąży.

  Emmanuel Papacostas i Konrad Słynarski to ortopedzi sportowi, którzy niejednego piłkarza postawili na nogi. W rozmowie z Robertem Stockingerem, dziennikarzem Dzień Dobry TVN, opowiedzieli o swoim fachu.

  Klinika Budzik powstała z myślą o niesieniu pomocy dzieciom i młodzieży. Lekarze i terapeuci z warszawskiej placówki dokładają wszelkich starań, by trafiający pod ich opiekę pacjenci wybudzili się ze śpiączki. Praca specjalistów niejednokrotnie zakończyła się sukcesem. Udowadnia to historia piętnastoletniej Jagody.

  Od 1 lipca planowane jest obniżenie progu podatkowego do 12%. W związku z tym wiele osób spodziewa się podwyżki pensji.

  Rodzina pacjentki oskarżyła lekarzy, że nie usunęli na czas martwych płodów, czym doprowadzili do śmierci ciężarnej. Sprawą zajęła się prokuratura.

  Już na początku pandemii lekarze zauważyli niepokojące zjawisko. Coraz częściej zgłaszali się do nich pacjenci z obrzękiem i pieczeniem palców, które przybierały czerwony, fioletowy, a w skrajnych przypadkach czarny kolor. Zarówno wygląd, jak i objawy kliniczne wskazywały na odmrożenia, choć trwał sezon wiosenno-letni. Ostatnie badania nadal nie wykazały związku z koronawirusem.

  W Polsce, przez inwazję Rosji na Ukrainę, pojawiło się co najmniej milion dodatkowych pacjentów. Przychodnie i szpitale stają przed ogromnym wyzwaniem kadrowym. Ministerstwo Zdrowia proponuje, aby wsparciem byli medycy z Ukrainy. Co na to polscy lekarze?

  14 marca odbędzie się charytatywny koncert pt. "Gwiazdy Jazzu dla Dzieci". Część dochodu z wydarzenia trafi do instytucji pomagającej uchodźcom z Ukrainy.

  Znany Lekarz i Telemedi połączyły siły, wspólnie tworząc portal medyczny dla osób przyjeżdżających z Ukrainy do Polski. Efektem ich współpracy jest strona stworzona w całości w języku ukraińskim, na której znajdą lekarza lub specjalistę i skorzystają z pomocy. Lekarze porozumiewają się po ukraińsku i rosyjsku, a konsultacji udzielają bezpłatnie. 

  Odmowa może skutkować utratą pracy.

  Każdego dnia służba medyczna naraża swoje zdrowie na rzecz niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Czesław Mozil oddał im hołd i stworzył utwór dla wszystkich, co walczą na pierwszej linii frontu. - To walczą o nasze życie - podkreśla.

  Lekarze w czasie pandemii pomagali wszystkim potrzebującym, często zapomninali jednak o sobie. Stres, praca pod presją czasu i rosnąca liczba zgonów były przyczyną depresji, wypalenia zawodowego oraz stresu pourazowego. Jak medycy radzą sobie w tych ciężkich czasach?

  Kamila Kalińczak udała się do gastrologa, ponieważ miała problemy z układem pokarmowym. Medyk jednak pozwolił sobie na nazwanie dziennikarki "staroródką", wspominając, że to najwyższy czas, by urodziła dziecko.

  Lekarze uchronili go przed śmiercią. "Operacja trwała 10 godzin".

  "Jest ustawa antyaborcyjna, która nie daje możliwości usunięcia ciąży".