Lekarze oraz studenci medycyny udali się na niezwykle wymagającą misję do Kenii.
Jakie konsekwencje poniósł personel placówki?
Sporej grupie chorych nie podoba się to, jak mówią do nich lekarze czy pielęgniarki.
"Czuje się dobrze".
Co się zmieni dla pacjentów?
Te newsy mogły cię ominąć.
Roger otrzymał propozycję operacji usunięcia olbrzymiej narośli. Czy dziś dochodzi do zdrowia?
Piotr Nikodem Rudziński jest kardiologiem. Specjalista udaje się właśnie na Madagaskar, aby pomagać i leczyć potrzebujących. O swojej misji oraz powodach wyjazdu lekarz opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Winny jest koronawirus?
"Bez niego jestem zbyt niespokojna".
Zespół medyczny udokumentował tę niecodzienną sytuację na nagraniu.
Andrzejek w wieku 7 lat zachorował na autoimmunologiczne zapalenie mózgu z ogromnym obrzękiem w czaszce.
Guz ważył prawie 2 kg.
Lekarze są zaniepokojeni wzrostem zachorowalności na raka u młodych kobiet.
"To pierwsza taka operacja, którą wykonano w Europie Śr. u dzieci".
Teraz pacjentka ostrzega innych.
Wygląd malucha zachwycił lekarzy, którzy nadali mu przydomek "książę z bajki".
24-letnia Alina z Ukrainy ucierpiała podczas ostrzału. Zespół gliwickich lekarzy na czele z profesorem Maciejewskim przeprowadził serię skomplikowanych operacji i dał kobiecie drugie życie.
- Te dzieci nie są w stanie oddychać, dlatego potrzebują szpitala - podkreśla doktor Ilona Derkowska ze Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku w rozmowie z "Fakty" TVN.
Wiadomo, kto stanie przed sądem.
Prof. Marcin Polok i prof. Łukasz Krakowczyk przeprowadzili skomplikowaną operację u dwutygodniowego noworodka, który urodził się z masywnym guzem twarzy i szyi.
29-letnia kobieta zmarła z po tym, jak ratownicy medyczni - najprawdopodobniej - źle odczytali wyniki badania EKG. Jak doszło do tej pomyłki? Czy pacjentkę można było uratować?
O swojej pasji oraz niezwykłych sytuacjach opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Troje lekarzy z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego zaangażowało się w misję pomocy pacjentom kardiologicznie chorym w Kigali w Rwandze. Ich głównym celem jest stworzenie tam samodzielnej jednostki wykonującej operacje kardiochirurgiczne, a także przeszkolenie personelu medycznego. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy anestezjolog lek. Monikę Rosiński oraz kardiochirurga dr. n. med. Wojciecha Karolaka, którzy opowiedzieli nam, co zostali na miejscu, a także, na jakie choroby serca najczęściej chorują mieszkańcy Rwandy.
Lekarze, którzy ratują ludzkie życie, regularnie muszą zmagać się z długimi dyżurami, ciągłym stresem i zmęczeniem. W ferworze licznych obowiązków zapominają często o sobie. A o tym, jak ważne są krótkie chwile odpoczynku i jak je dobrze wykorzystać uczą się studenci medycyny z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, którzy "drzemkologię" opanowali do perfekcji. Czy krótka drzemka powinna być wypisana na receptę?
W indyjskim mieście Bharatpur w niedzielę, 17 września przyszło na świat dziecko z 26 palcami. Jak powiedzieli lekarze, ta nadprogramowa liczba jest wynikiem wady genetycznej, z jaką urodziła się dziewczynka. Innego zdania jest rodzina noworodka, która uważa, że maluch jest wcieleniem jednej z bogiń.
Tylko 14 procent kobiet w Polsce rodzi ze znieczuleniem.
Mobbing, molestowanie, seksizm - to realne problemy, z którymi w XXI wieku polskie medyczki muszą się mierzyć. Pomimo postępów w medycynie, kobiety wciąż są dyskryminowane i niedostatecznie uwzględnianie, a nierówność i niesprawiedliwość płci kształtuje nie tylko jakość usług medycznych, ale także bezpośrednio wpływa na życie medyczek oraz pacjentek. O rzeczywistości, w jakiej pracują kobiety w polskich szpitalach porozmawialiśmy z Małgorzatą Osmolą, onkolożką oraz prezeską fundacji "Polki w Medycynie"
Niestety 8-latek został ugryziony przez czarną wdowę i potrzebował pilnej pomocy medycznej.