16-latek z Polski został Mistrzem Europy w tenisie stołowym. "Niespodziewanie udało się wygrać turniej"

Mistrzyni Europy w trójboju siłowym
Sup, wake, a może surfing? Czas na sporty wodne!
Sup, wake, a może surfing? Czas na sporty wodne!
Trening z taśmami dla każdego
Czy sportowcy powinni być wzorem do naśladowania?
Czy sportowcy powinni być wzorem do naśladowania?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Kanapowe ćwiczenia dla leniuszków
Trening kettlebell lifting
16-letni Miłosz Redzimski 9 kwietnia zdobył w Sarajewie tytuł mistrza Europy w tenisie stołowym. Młody Polak w finale pokonał Węgra Csabę Andrasa, a dodatkowo otrzymał brązowy medal za grę mieszaną z Anną Brzyską. O swoim sukcesie sportowiec opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Miłosz Redzimski mistrzem w tenisa

Miłosz Redzimski był w Sarajewie prawdziwą gwiazdą. Zwinnie przeszedł przez fazę grupową, w której wygrał aż trzy mecze i stracił tylko jednego seta. W finale ograł Węgra Csabę Andrasa, broniąc tytułu mistrza Europy.

- Pojechałem tam z myślą, żeby zdobyć medal, bo rok temu miałem brąz. Niespodziewanie udało się wygrać turniej. Jest w Europie wielu dobrych zawodników w moim wieku. To właściwie normalne, że w tym wieku zawodnicy grają już na wysokim poziomie - opowiadał 16-letni Mistrz Europy.

Sukces 16-latka z Polski w mistrzostwach Europy w tenisa

Miłosz Redzimski urodził się w wyjątkowo sportowej rodzinie. Ma starszą siostrę Lenę (19 lat), która trenowała akrobatykę sportową oraz młodszego brata Artura (13 lat), który grał troszkę w tenisa stołowego, a teraz próbuje swoich sił w koszykówce. Tata sportowej trójki to Tomasz Redzimski, wielokrotny mistrz Polski w tenisie stołowym, były v-ce mistrz Polski seniorów w singlu. Mężczyzna jest trenerem Bogorii Grodzisk Mazowiecki i miał swój wkład w sukcesie 16-letniego syna.

- Mój tata trenuje mnie od zawsze w moim klubie, więc on przekazał mi sporo wskazówek. (...) Dziennie trenuję minimum pięć godzin - mówił Miłosz Redzimski.

- Uprawiałem piłkę pięć lat, w tym samym czasie, kiedy grałem w tenisa. Nie udało się tego połączyć, a tenis okazał się bardziej interesujący dla mnie - dodał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.