Operacje nosa przeprowadzane są z powodów zdrowotnych i estetycznych. Jak długo trwa zabieg i jak się do niego przygotować? Jak długo trwa rekonwalescencja po operacji nosa? Jakie są dolegliwości? Gościem Dzień Dobry Wakacje był chirurg plastyczny dr n.med. Rafał Pabiańczyk.

  Szesnastoletnia Natalia Lelek to jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek motosportu w Europie. W marcu 2019 roku, jako reprezentantka Polski, ścigała się na słynnym torze Le Mans we Francji. O swojej pasji do kartingu opowiedziała w Dzień Dobry Wakacje. Naszymi gośćmi byli również: tata Natalii, Janusz Lelek oraz kierowca rajdowy, Klaudia Podkalicka.

  Lateralizacja to funkcjonalna dominacja jednej ze stron ciała – jej przewaga związana z aktywnością ruchową, wykorzystaniem narządu wzroku i słuchu. Asymetria czynnościowa wynika z różnic w budowie półkul mózgowych. U większości ludzi występuje lateralizacja jednorodna prawostronna.

  Joga hormonalna jest naturalną metodą pozwalającą według autorów tej techniki na regulację poziomu żeńskich hormonów. Skupia się głównie na wewnętrznym masażu oraz technikach oddechowych, które mogą doprowadzić do uruchomienia procesów samoleczenia się organizmu poprzez ustabilizowanie poziomu hormonów we krwi.

  Patrycja Bereznowska jest kilkukrotną mistrzynią Europy, Polski i świata w biegach 24-godzinnych. Jest nieoficjalną rekordzistką świata w tej dyscyplinie i zwyciężczynią najtrudniejszego ultramaratonu na świecie - Badwater Ultramarathon! Marcin Sawicki odwiedził ją z kamerą Dzień Dobry TVN. Zobaczcie jak wygląda jej trening i ogromna kolekcja nagród.

  Ole­jek cypry­sowy jest olej­kiem ete­rycz­nym pozy­ski­wa­nym z rośliny Cupres­sus sem­pe­rvi­rens, czyli igla­stego drzewa zna­nego w Pol­sce jako cyprys wiecz­nie zie­lony lub cyprys śród­ziem­no­mor­ski. Olejek pozy­ski­wany jest z jego igieł oraz gałęzi.

  Baby boomers to najstarsze pokolenie, które spotykamy w życiu zawodowym. Jego przedstawiciele są wzorem na wielu płaszczyznach, przekazują młodszym wiedzę i uczą szacunku do osób starszych, tradycji, rodziny i pracy. Cenią sobie niezależność. Kto tworzy generację Baby boomers?

  Pokolenie X to dorastający i żyjący na styku konserwatywnych, powojennych czasów i liberalnych lat 90. Określani są jako osoby często zagubione, którym trudno jest scharakteryzować właściwe dla nich wartości. To generacja, która łączy w sobie życiową mądrość Baby Boomers z pasją Millenialsów do nowych technologii.

  Zamglenie umysłu może dotknąć każdego na różnych etapach życia i rozwoju. Nie musi być niepokojącym objawem, jednak jeśli pojawia się często, warto zadbać o zdrowy tryb życia, odpowiednie odżywianie i wypoczynek. Objawy nasilają się pod wpływem przewlekłego stresu oraz zmęczenia. Biologiczną przyczyną brain fog jest zaburzenie pracy neuroprzekaźników w mózgu.

  We śnie szef bardzo często zwiastuje jakieś zagrożenie. Pojawienie się jego postaci może bardzo wiele mówić o uczuciach, obawach czy kontaktach z otoczeniem danej osoby. Jednak, aby właściwie zinterpretować znaczenie snu o szefie, warto odnieść daną wizję do tego, co dzieje się w rzeczywistości.

  Olej tsubaki często utożsamiany jest z olejkiem kameliowym, choć są to dwa odrębne produkty. Oba znalazły zastosowanie w kosmetologii i służą od lat do pielęgnacji ciała. Olej tsubaki pozyskiwany jest z nasion japońskiego krzewu ozdobnego i jest trudniej dostępny, olejek kameliowy natomiast wytwarzany jest z nasion odmiany kamelii japońskiej, która wykorzystywana jest do produkcji herbaty. Olejek herbaciany, bo i tak bywa nazywany, jest równie pożądany i stosowany w Azji od lat jako naturalny i cenny kosmetyk.

  Wyciąg z czarciego pazura stosowany jest od setek lat w Afryce Południowej, skąd pochodzi roślina. W naszym kraju można znaleźć różne produkty zawierające czarci pazur, np. maść, tabletki lub żel. Warto bliżej przyjrzeć się tej roślinie, gdyż wiele osób, które stosowały produkty zawierające ekstrakt z niej, przyznaje, że ich stan się poprawił. Czym dokładnie jest czarci pazur i czy faktycznie ma lecznicze właściwości, jakie mu się przypisuje?

  Sebastian Szubski to olimpijczyk i head coach bydgoskiego crossfitowego boksu CB 163, który 19 lipca 2019 roku pobił rekord Guinnessa w 24-godzinnym pływaniu kajakiem w wodzie stojącej. To było jego trzecie podejście do rekordu i jak się okazało bardzo udane. O swoim wyczynie Sebastian Szubski opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Wielu rodziców myśli, że wady postawy u dzieci ograniczają się jedynie do nieprawidłowości w obrębie kręgosłupa. W rzeczywistości dotyczą także zmian w biodrach, kolanach i stopach. Tego typu wady to problem nie tylko natury estetycznej, lecz przede wszystkim zdrowotnej

  Klaustrofobia to jedna z najczęściej występujących fobii, objawiająca się panicznym strachem przed małymi i zamkniętymi pomieszczeniami. Przebywanie w takim miejscu może skończyć się atakiem paniki. Zaburzenie to ma znaczący wpływ na codzienne funkcjonowanie i wymaga terapii psychologicznej.

  Sok z grejpfruta cieszy się dużym powodzeniem – ma nie tylko pyszny smak, lecz także jest bogaty w składniki odżywcze, wpływające pozytywnie na nasze zdrowie. Warto zdecydować się na własnoręcznie przygotowany, świeży sok, który będzie jeszcze lepszy za sprawą braku cukru i substancji słodzących.

  Pierwszy przypadek karoshi, czyli śmierci z przepracowania, odnotowano w 1969 roku w Japonii. Samo określenie „karoshi” zostało przyjęte w 1982 roku, gdy trzech lekarzy zajęło się tą problematyką i zostały opublikowane książki na ten temat.

  Twarz, jej mimika i emocje są ze sobą ściśle powiązane. Jeżeli widziałeś serial „Magia kłamstwa”, wiesz, o czym mowa. Twarz jest głównym ośrodkiem komunikacji niewerbalnej i choć niektóre emocje można niekiedy ukryć, to istnieją sposoby na ich rozpoznanie. Dowiedz się, jak to zrobić.

  Każdemu zdarzają się senne dni, szczególnie jesienią i zimą – wypijamy dużo kaw, pojawia się częste ziewanie. Jeśli takie samopoczucie zdarza się tylko czasami, nie ma się czym martwić, jednak ciągłe uczucie zmęczenia powinno być skonsultowane z lekarzem.