Zdrowie

  Marzenia to wyobrażenia na temat przyszłości lub teraźniejszości, które mogą być inspiracją i motywacją do działania. Tematyka marzeń jest dosyć rzadko podejmowana przez badaczy, naukowcy znacznie częściej koncentrują się na marzeniach sennych, czyli snach i fazie REM.

  Motywacja do działania to we współczesnym świecie często poruszany temat. Codziennie stajemy przed nowymi wyzwaniami, mamy dużo możliwości działania i teoretycznie jesteśmy w stanie wiele osiągnąć. Jak znaleźć w sobie motywację do działania, a jak motywować innych, na przykład pracowników? Podpowiadamy.

  Jakie ćwiczenia odchudzające wybrać na brzuch i uda? Często wybranie ćwiczenia aerobowego nie wystarczy. Warto też oprócz tego nakierować trening siłowy na konkretne mięśnie. Po kilkunastu minutach kardio na rowerze poćwiczmy mięśnie brzucha, ud i nóg. A na koniec zastosujmy kilka asanów jogi na odchudzanie.

  Niemal każda osoba, która rozpoczyna swoją przygodę z aktywnością fizyczną zaczyna zastanawiać się, co jeść po treningu. Ważne jest jednak nie tylko to, co spożywa się po, ale także przed wysiłkiem. Dzięki tym krótkim poradom dowiesz się, co jeść przed i po treningu. Poznasz też odpowiedź, po jakie produkty sięgać budując masę, a jakie będąc na redukcji. Zacznij już dziś!

  Jak być asertywnym? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które nie potrafią często wyrażać swoich opinii, boją się również mówić „nie”. Najważniejsze jest uświadomienie sobie, że asertywność jest cechą, która znacznie ułatwia życie i podejmowanie decyzji. Sprawdź, jak nauczyć się wyrażania opinii w kulturalny i naturalny sposób.

  Krioterapia to metoda leczenia zimnem, która sprawdza się w przypadku stanów zapalnych, dolegliwości bólowych, obrzęków. Może być stosowana miejscowo lub odbywać się w specjalnej kriokomorze. Krioterapia wykorzystuje reakcje obronne organizmu na działanie bardzo niskich temperatur.