Wiosną i ciepłą jesienią, ale także latem, głównie w lasach, licznie pojawiają się strzyżaki. To latające owady, które wielu zupełnie niesłusznie nazywa latającymi kleszczami. Co prawda ich ukąszenia mogą być bolesne i uciążliwe, ale nie jest prawdą, że podobnie jak zwykłe kleszcze, przenoszą boreliozę.
Kraj ogarnięty wojną stanął w obronie rodaczki.
Czy to już przesada?
Skąd ta decyzja?
Infekcji intymnej - przynajmniej raz w życiu - doświadczyła każda kobieta. Do ich rozwoju może doprowadzić kąpiel na basenie, czy stosunek seksualny, także ten oralny. Jak to możliwe? Zapytaliśmy o to Małgorzatę Nowicką, ginekologa i endokrynologa.
"Nie da się tego cofnąć".
- Podjadanie jest niezależnym, modyfikowalnym elementem stylu żywienia - komentowała autorka badania.
"Wzrost ryzyka przedwczesnej śmierci"
"Są to ważne ustalenia".
Zakażenie wirusem MERS uznawane jest za "najbardziej śmiercionośną chorobą na świecie". Taką infekcję wykryto u młodego mężczyzny. Głos w tej sprawie zabrała Światowa Organizacja Zdrowia. Czy są powody do niepokoju?
Skutki menopauzy mogą przyczyniać się do zakończenia małżeństwa.
O które partie leków chodzi i co należy z nimi zrobić?
Sprawdź, co należy zrobić.
Za kilka tygodni na szkolnych korytarzach zabrzmi pierwszy dzwonek. Uczniowie wrócą do placówek, by kontynuować edukację, a także spotkać się z rówieśnikami. Sytuacja nie wygląda jednak optymistycznie. Jak się okazuje, 450 gmin nie ma ani jednego psychologa szkolnego. - Dziecko ma próbę samobójczą w środę i musi czekać do poniedziałku, bo psycholog jest akurat w innych placówkach - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Dominik Kuc z fundacji GrowSpace.
- Dodatkową infekcję wprowadzicie - ostrzega.
Odwodnienie organizmu to stan chorobowy spowodowany zbyt małą ilością płynów w diecie. Największe ryzyko odwodnienia występuje u niemowląt, które nie są w stanie zasygnalizować pragnienia, i u osób starszych. Przyczyną odwodnienia może być np. upał, wypicie zbyt dużej ilości alkoholu czy przedawkowanie tabletek na odwodnienie. Jak je zwalczać?
Naukowcy z Uniwersytetu Niğde Ömer Halisdemir Turcji zbadali jak phubbing wpływa na satysfakcję małżeńską.
Szacuje się, że tylko w Polsce na nadciśnienie tętnicze choruje 10 milionów osób. Schorzenie - poza zmianą stylu życia - leczy się farmakologiczne. Być może już niedługo pacjenci zyskają nowy lek - tym razem w formie zastrzyku. Czy jest skuteczniejszy od "zwykłych" tabletek?
Propagatorka zdrowego odżywiania w kilku punktach wyjaśniła, o czym należy pamiętać, kupując sezonową słodkość.
Na co uczulić dziecko przed wyjazdem? Co zrobić, jeśli wróci ze wstydliwą pamiątką z wakacji?
Jak sprawnie i smacznie urozmaicić dietę o wyroby roślinne?
"Jest bardzo prosty wzór, żeby obliczyć swoje zapotrzebowanie"
Espresso to jeden z najpopularniejszych rodzajów kawy. Poza doskonałym smakiem działa również prozdrowotnie. Najnowsze badania przeprowadzone przez włoskich naukowców pokazują, że zawarte w napoju substancje mogą chronić przed rozwojem choroby Alzheimera. W jaki sposób?
Czy ugryzienie pchły może być początkiem poważnych problemów ze zdrowiem? Okazuje się, że tak. Dowodem na to jest przypadek pewnego 35-latka ze Stanów Zjednoczonych. Mężczyzna z tak błahego powodu stracił kończyny. Jak do tego doszło?
W urokliwych Tychach rozmawialiśmy o nowym trendzie w jodze, czyli o treningu na wodzie. Wykonywany jest na supach, czyli specjalnych, połączonych ze sobą deskach. Ten sposób na praktykowanie jogi zyskuje ogromną popularność. Na czym polega?
Wakacje to nie tylko odpoczynek na plaży. Część z nas, zamiast wylegiwać się na kocu woli spędzić ten czas aktywnie, np. próbując swoich sił w nowych dyscyplinach sportu. Na jakie dyscypliny stawia żużlowiec Bartosz Zmarzlik?
"Pokazujemy, w jaki sposób pomagać".
Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej to hołd złożony wielkiej zawodnicze i jedno z ważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce. Tegoroczna Diamentowa Liga odbyła się 16 lipca. Imprezę w Dzień Dobry Wakacje podsumowali Marcin Rosengarden, dyrektor Memoriału Kamili Skolimowskiej, były partner Kamili Skolimowskiej oraz Piotr Małachowski, dyskobol.
W Europie ponad 165 milionów ludzi zmaga się z chorobami mózgu, w samej Polsce liczba pacjentów sięga prawie 15 milionów. Mimo iż nowych przypadków wciąż przybywa i brakuje lekarzy, to polska neurologia mocno ruszyła do przodu. Wczesne wykrycie niektórych chorób daje duże szanse pacjentom. Problem tkwi jednak w organizacji. Pochylamy się nad problemem z okazji Światowego Dnia Mózgu.
Rodzice są czasem wielkim wsparciem, a niekiedy bardzo mocno krzywdzą swoje dziecko. Czy mimo trudnych doświadczeń można mieć z nimi dobre kontakty? Czy zawsze kochamy swoich rodziców? O tym porozmawialiśmy z Katarzyną Kucewicz, psycholożką i psychoterapeutką.