Naukowcy z Uniwersytetu Niğde Ömer Halisdemir Turcji zbadali jak phubbing wpływa na satysfakcję małżeńską.
Szacuje się, że tylko w Polsce na nadciśnienie tętnicze choruje 10 milionów osób. Schorzenie - poza zmianą stylu życia - leczy się farmakologiczne. Być może już niedługo pacjenci zyskają nowy lek - tym razem w formie zastrzyku. Czy jest skuteczniejszy od "zwykłych" tabletek?
Propagatorka zdrowego odżywiania w kilku punktach wyjaśniła, o czym należy pamiętać, kupując sezonową słodkość.
Na co uczulić dziecko przed wyjazdem? Co zrobić, jeśli wróci ze wstydliwą pamiątką z wakacji?
Jak sprawnie i smacznie urozmaicić dietę o wyroby roślinne?
"Jest bardzo prosty wzór, żeby obliczyć swoje zapotrzebowanie"
Espresso to jeden z najpopularniejszych rodzajów kawy. Poza doskonałym smakiem działa również prozdrowotnie. Najnowsze badania przeprowadzone przez włoskich naukowców pokazują, że zawarte w napoju substancje mogą chronić przed rozwojem choroby Alzheimera. W jaki sposób?
Czy ugryzienie pchły może być początkiem poważnych problemów ze zdrowiem? Okazuje się, że tak. Dowodem na to jest przypadek pewnego 35-latka ze Stanów Zjednoczonych. Mężczyzna z tak błahego powodu stracił kończyny. Jak do tego doszło?
W urokliwych Tychach rozmawialiśmy o nowym trendzie w jodze, czyli o treningu na wodzie. Wykonywany jest na supach, czyli specjalnych, połączonych ze sobą deskach. Ten sposób na praktykowanie jogi zyskuje ogromną popularność. Na czym polega?
Wakacje to nie tylko odpoczynek na plaży. Część z nas, zamiast wylegiwać się na kocu woli spędzić ten czas aktywnie, np. próbując swoich sił w nowych dyscyplinach sportu. Na jakie dyscypliny stawia żużlowiec Bartosz Zmarzlik?
"Pokazujemy, w jaki sposób pomagać".
Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej to hołd złożony wielkiej zawodnicze i jedno z ważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce. Tegoroczna Diamentowa Liga odbyła się 16 lipca. Imprezę w Dzień Dobry Wakacje podsumowali Marcin Rosengarden, dyrektor Memoriału Kamili Skolimowskiej, były partner Kamili Skolimowskiej oraz Piotr Małachowski, dyskobol.
W Europie ponad 165 milionów ludzi zmaga się z chorobami mózgu, w samej Polsce liczba pacjentów sięga prawie 15 milionów. Mimo iż nowych przypadków wciąż przybywa i brakuje lekarzy, to polska neurologia mocno ruszyła do przodu. Wczesne wykrycie niektórych chorób daje duże szanse pacjentom. Problem tkwi jednak w organizacji. Pochylamy się nad problemem z okazji Światowego Dnia Mózgu.
Rodzice są czasem wielkim wsparciem, a niekiedy bardzo mocno krzywdzą swoje dziecko. Czy mimo trudnych doświadczeń można mieć z nimi dobre kontakty? Czy zawsze kochamy swoich rodziców? O tym porozmawialiśmy z Katarzyną Kucewicz, psycholożką i psychoterapeutką.
Wirus RSV to patogen, który szczególnie niebezpieczny dla małych dzieci i w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do śmierci. Na szczęście, wszystko wskazuje na to, że wirus już niedługo nie będzie stanowił aż tak dużego zagrożenia. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) dopuściła do użytki lek Beyfortus. Preparat ma chronić dzieci przed infekcjami układu oddechowego, które wywołuje wirus RSV.
Czy może mieć o to pretensje? O tym rozmawiamy z psychoterapeutką Jessicą Kmieć.
Kleszcze przenoszą choroby, które mogą być bardzo groźne dla człowieka. Jedną z nich jest borelioza. Mimo że zagrożenie w równym stopniu dotyczy każdego z nas, to najnowsze badania sugerują, że jej przebieg w dużej mierze zależy od płci. Co ustalili naukowcy?
Mikroplastik znajduje się w wodzie, a nawet w jedzeniu. Najnowsze badania - przeprowadzone m.in. przez naukowców z Polski - pokazują, że najprawdopodobniej tę substancję można już znaleźć w każdym jeziorze na świecie. Jakie mogą być tego konsekwencje?
Bakterie oporne na działanie powszechnie dostępnych antybiotyków są poważnym zagrożeniem dla zdrowia i jednocześnie ogromnym wyzwaniem dla medycyny. Najnowsze badania dowodzą, że - być może - już niedługo będzie można skutecznie z nimi walczyć. Naukowcy stworzyli narzędzie, które pomoże antybiotykom niszczyć te groźne patogeny. Jak działa?
Jak sobie z tym poradzić? O tym rozmawiamy z psychologiem i psychoterapeutą behawioralno-poznawczym Moniką Machnicką.
Mikołaj Jabłoński zasłynął na TikToku, dzieląc się perspektywą życia osoby słabowidzącej. Jak mówi, zakres jego wzroku obejmuje ok. 10%. W cyklu rozmów #BezCukru z Oskarem Netkowskim opowiedział o seksie osób z niepełnosprawnościami, swojej codzienności i projektach, które rozwija bez wstydu i tabu. Koniecznie zobaczcie ten odcinek.
"Myślałam, że po zerwaniu w końcu się od niego uwolnię".
Przy zbilansowanych posiłkach zdecydowanie znajdzie się miejsce także dla czekolady.
Sztuczna inteligencja coraz bardziej wkracza w nasze życie, także to uczuciowe. Aplikacja Replika pozwala na stworzenie wirtualnego partnera. Co użytkownikom daje korzystanie tego programu? Czy takie związki w przyszłości przestaną nas dziwić?
Kawior kojarzony jest z wyjątkowo drogą i ekskluzywną przekąską, podawaną podczas wykwintnych przyjęć. Można skosztować go w wielu restauracjach albo kupić w sklepach dystrybuujących ryby i owoce morza. Chociaż jego cena nie należy do najniższych, bez wątpienia warto spróbować tego wyjątkowego specjału, który zachwyca smakoszy z całego świata. Jakie są rodzaje kawioru i z czym go podawać? na te i inne pytania odpowiadamy w Dzień Kawioru.
Nadmierne wydzielanie potu, zwłaszcza w upały, może być kłopotliwe.
Prawnik tłumaczy powód.
Rak piersi to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów u kobiet. Badacze opracowali eksperymentalną szczepionkę, która może pomóc w leczeniu agresywnej postaci tej choroby. Co wiadomo o tym preparacie? Ile kobiet go przyjęło?
Badacze mają ciekawe ustalenia.
Lekarze zdiagnozowali u malutkiej Oksany guza nadnerczy. Organy pięciotygodniowej dziewczynki są bardzo malutkie, dlatego aby usunąć zmianę specjaliści z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie posłużyli się wirtualną rzeczywistością.