Chałwa i majonez za oddanie krwi
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, z okazji Wielkanocy, zamiast czekolad rozdaje krwiodawcom majonez oraz chałwę. Krakowskie Centrum organizuje taką akcję po raz pierwszy. Wcześniej zdecydowało się na to Centrum w Łodzi.
Pakiety majonezów i chałw trafiły też do wszystkich stacjonarnych oddziałów terenowych RCKiK w Małopolsce. Podczas akcji wyjazdowych poboru krwi i w punktach mobilnych można jednak dostać wyłącznie tradycyjne zestawy 9 czekolad.
Dalsza część artykułu poniżej
Zdrowie
- Osobie, która oddała krew, musimy zapewnić posiłek regeneracyjny o wartości 4,5 tys. kalorii. Tyle kalorii ma dziewięć czekolad. Tyle samo kalorii mają też dwa 310-mililitrowe majonezy i trzy 50-gramowe chałwy. Nasi darczyńcy mogą wybrać zestaw czekolad lub zestaw złożony z majonezów i chałw. Póki co większym zainteresowaniem cieszą się majonezy i chałwy - powiedziała w rozmowie z PAP dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) w Krakowie lek. Beata Mazurek.
Wielkanocna akcja RCK w Krakowie bardzo spodobała się krwiodawcom
W pierwszym dniu akcji, do godz. 15:00, tylko w RCKiK przy ulicy Rzeźniczej w Krakowie, pracownicy wydali 35 zestawów czekolad i aż 63 zestawy majonezu i chałw.
Dawcy krwi nie kryją swojej radości w związku z wprowadzoną akcją. W mediach społecznościowych można przeczytać wiele pochlebnych komentarzy dotyczących zestawów rozdawanych krwiodawcom z okazji Wielkanocy. Komentujący twierdzą, że to świetna opcja przed świętami. Niektórzy nie dowierzają jednak i wprost pytają czy to nie "fake news".
Nie ma jeszcze decyzji, czy pakiety "majonez plus chałwa" będą oferowane po Wielkanocy.
Co myślicie o tej akcji?
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Zmiany dla honorowych krwiodawców. Stracą oni ważny przywilej
- Oddawanie krwi – jak się do niego przygotować?
- Zwierzęce krwiodawstwo. Psy i koty również mogą być dawcami
Autor: Regina Łukasiewicz
Źródło: rynekzdrowia.pl
Źródło zdjęcia głównego: bymuratdeniz/GettyImages