wielkanoc

  wielkanoc

  Robert Makłowicz to człowiek niezwykle oczytany, wysmakowany w podróżach, potrafiący docenić dobry trunek i kulinarne specjały z różnych zakątków świata. Dla wielu starszych i młodszych fanów kuchni jest niepodzielnym władcą gastronomii. "Tako rzecze Makłowicz" - chciałoby się powiedzieć, wszak jedna jego opinia wystarczy, by rozwikłać nawet najbardziej pogmatwany kulinarny spór. W "Drugim śniadaniu mistrzów" na antenie TVN24 dziennikarz opowiedział o swoich wspomnieniach z dzieciństwa i o tym, co najbardziej go rozczula. Czy i tu czeka na nas inspiracja?

  Co jest symbolem Wielkanocy? Baranek, kurczątko czy zając? A może królik? Te dwa ostatnie często są ze sobą mylone. Na szczęście mamy Marcina Kostrzyńskiego - na jego wiedzy zawsze możemy polegać. Opowiedział nam o tym, jak odróżnić zająca od królika i zdradził, który z nich zwiastuje nadejście Wielkanocy.

  Wianki od kilku lat są absolutnym hitem w dekoracji świątecznych- zimą ozdobione gałązkami choinki, bombkami i światełkami, a wiosną gałązkami bukszpanu, barwinka i... no właśnie. Z czego jeszcze można zrobić wielkanocny wianek na drzwi albo jako ozdobę świątecznego stołu. Zobaczcie sposób Uli Chincz.

  To, co znajduje się w święconce nie jest przypadkowe i jak wszystko w świecie ludowych wierzeń i tradycji, ma swoją symbolikę i znaczenie. Przez pokolenia wkładamy do koszyczka wiele różnych elementów, ale nie wszyscy wiemy co one oznaczają. Co włożyć do koszyczka wielkanocnego, aby zapewnić sobie i rodzinie szczęście?

  Wielkanoc, żurek i Magda Gessler to doskonałe połączenie. Jeśli nadal nie zdecydowaliście się na tegoroczną, wielkanocną zupę, to przepis na żurek Magdy Gessler jest wyborem, którego nie pożałujecie. Zobacz, jak przyrządza go prowadząca "Kuchenne rewolucje"