Szacuje się, że rocznie na świecie dochodzi do ok. 300 mln nowych zakażeń.
Jak ważne w życiu jest pozytywne nastawienie, wiemy wszyscy. Kirsten Harrell, psycholog z USA, prowadzi badania nad wpływem optymistycznego nastawienia na zdrowie i jego rolą w procesie leczenia. Wyniki badań potwierdzają, że optymiści rzadziej chorują na nowotwory, choroby serca czy depresję. Dzień Pozytywnego Myślenia jest okazją do zastanowienia się nad swoim podejściem do życia.
Dietetyczka obala najpopularniejsze żywieniowe mity.
W życiu wielu z nas zdarza się doświadczyć chwil, w których zmagamy się z własnymi kompleksami. Jak sobie z tym radzić i osiągnąć stan pełnej samoakceptacji? Skąd biorą się kompleksy? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z psycholożką, psychoterapeutką poznawczo-behawioralną Agatą Głydą oraz trenerką personalną i instruktorką fitness Joanną Gawron-Pawłowską.
"Pewne nawyki wydłużają, a pewne skracają".
Żucie gumy to popularna metoda odświeżenia oddechu i utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej, a nawet zaspokojenia głodu. Czy jest to bezpieczne?
Główny Inspektor Farmaceutyczny wstrzymał sprzedaż na terenie całego kraju.
Sezon na katar trwa w najlepsze. Kiedy powinniśmy się martwić przedłużającym się zakażeniem górnych dróg oddechowych? Jakie są fakty i mity dotyczące kataru? Na te i inne pytania odpowiedziała gościni Dzień Dobry TVN - dr Magdalena Krajewska. Specjalistka odpowiedziała również na podobne zagadnienia podczas eksperckiego czatu z widzami.
Naukowcy odkryli, co przyczynia się do otyłości.
- Jeśli mówimy o zagrożeniu zdrowia albo życia kobiety, to lekarz nie może powołać się na tzw. klauzulę sumienia - zaznaczyła Izabela Leszczyna.
Wiele osób decyduje się na wypożyczenie sprzętu sportowego w tym butów narciarskich czy łyżew. Takie rozwiązanie może mieć jednak pewne wady.
Od 1 września 2024 r. w szkołach podstawowych, w ramach zajęć z wychowawcą będą realizowane zagadnienia dotyczące pierwszej pomocy - przekazał resort.
Dzięki silnej woli, 17-latce udało się odłożyć wyznaczoną sobie sumę. Niestety jej szczęście nie trwało zbyt długo.
Termofory to niezbędnik każdej jesieniary. Dzięki nim mięśnie stają się mniej napięte, co daje przyjemne odczucie ukojenia i rozluźnienia, a do tego niemal natychmiastowo ogrzewają ciało. Coraz częściej słyszy się jednak także o negatywnych skutkach używania termoforów. Gdzie leży prawda?
Z zaburzeniami odżywiania zmaga się ponad 70 milionów ludzi na świecie. Aż 90 proc. z nich to kobiety i dziewczynki.
16-letnia Polka wygrała mistrzostwa olimpijskie w short tracku.
Zobacz, jak poprawnie płukać usta olejem.
Okulary do pływania to niezbędny sprzęt dziecka, szczególnie przydatny na basen. Chronią oczy przed podrażnieniem chlorem, a jednocześnie umożliwiają swobodną zabawę nawet pod wodą. Które okulary do pływania dla dziecka wybrać? Jaki rodzaj szkieł jest najlepszy?
"Nasze mięśnie nie są same z siebie zbyt mądre"
Od 1 stycznia osoby, które nie mają jeszcze osiemnastu lat, nie mogą kupić napojów energetycznych. Czy sprzedawcy przestrzegają nowego prawa? Dlaczego sięganie po energetyki może być niebezpieczne dla dzieci?
Po szaleństwach na stoku zazwyczaj dokucza nam głód. Co pomoże nam go zaspokoić? Jaką przekąskę przygotować dla dziecka? Swoje propozycje przedstawił kucharz Sebastian Olma.
28 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych.
Sport to zdrowie. Wie o tym niemal każdy, tylko nie wszyscy wierzą, że im dłużej trenujemy, tym lepszym zdrowiem możemy się cieszyć.
Rozpoznanie zespołu przewlekłego zmęczenia nie jest proste, dlatego wielu chorych latami nie zostaje właściwie zdiagnozowanych i nie otrzymuje odpowiedniego leczenia. Jak wygląda życie z tą chorobą? Jak można ją leczyć?
Rak szyjki macicy to jeden z częściej diagnozowanych nowotworów u kobiet. Ochronę przed chorobą zapewniają szczepienia. Od 1 czerwca mogą z nich skorzystać zarówno dziewczynki, jak i chłopcy w wieku 12 i 13 lat. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Na to pytanie odpowiedział w Dzień Dobry TVN dr hab. n. med. Piotr Sobiczewski, Klinika Ginekologii Onkologicznej, Profesor Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie.
Mikaela Shiffrin miała groźny wypadek. Prowadząca w klasyfikacji generalnej alpejskiego Pucharu Świata upadła i z impetem uderzyła w barierę ochronną. Amerykanka prosto z trasy została przetransportowana helikopterem do szpitala.
Zobacz, jak poradziły sobie nasze prowadzące.
Tabletka "dzień po" zaliczana jest do tzw. antykoncepcji awaryjnej. Wokół jej wpływu na organizm narosło bardzo wiele mitów. Jak działają tego rodzaju środki? Czy są bezpieczne?