- To jest bardzo fajny pomysł - komentuje Katarzyna Bosacka.
Po złapaniu przeziębienia, częściej niż zwykle sprawdzamy, czy ciepłota naszego ciała niepokojąco wzrasta. Ale czy prawidłowa temperatura, to zawsze 36,6°C? Otóż nie. Co zatem wpływa na jej wysokość? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN specjalistkę medycyny rodzinnej Justynę Milewską.
Wiele dzieci wykazuje się niezwykłą empatią względem zwierząt. Czasem bywa tak, że przynoszą one do domu ranne, potrzebujące schronienia psy, koty lub gryzonie. Nie zawsze jednak rodzice mają możliwości, by im pomóc. Co robić w takiej sytuacji? O tym rozmawiamy z psychologiem i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym Moniką Machnicką.
Lekarzom udało się utrzymać ciąże.
Większość nastolatków przechodzi fazę buntu. W tym okresie nie chcą się podporządkować i przyjąć tego, czego, co mówią do nich dorośli. Jak porozumieć się dzieckiem, które nie chce rozmawiać ani z tatą, ani z mamą? Jakich błędów nie popełnić i nie zrazić do siebie nastolatka? Rodziców, którzy chcą znać odpowiedzi na te i inne pytania zapraszamy na bezpłatny webinar: "Co stoi za buntem nastolatka?".
W okresie jesienno-zimowym dzieci znacznie częściej łapią katar. Czy zawsze jest on zwiastunem infekcji? Jak skutecznie oczyścić drogi oddechowe z wydzieliny? Co się może stać, jeśli tego nie zrobimy? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała pediatra dr med. Izabela Jastrzębska.
Święta Bożego Narodzenia to czas, który łączy nas z rodziną i przyjaciółmi. To okres, kiedy pragniemy przeżyć spokojne, radosne chwile w harmonii i miłości. Niestety, miłe rozmowy kończą się, kiedy na powierzchnię wypływają dawne konflikty i napięcia. Czy warto więc pogodzić się przed świętami? To pytanie, które wielu z nas zadaje sobie w okresie przedświątecznym. O tym, czy i jak to zrobić w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Katarzyną Miller, psychoterapeutką.
Kamil Warchoł z powodu choroby stracił nogę. Mimo amputacji kończyny mężczyzna nie zrezygnował ze swoich sportowych pasji. Dzięki specjalnej protezie może się wspinać. Jak ona powstała?
Międzynarodowe Centrum Badań Oka to wyjątkowe miejsce. Naukowcy z instytutu stworzyli m.in. badanie, które stosowane jest przez okulistów na całym świecie. Nad czym jeszcze się tam pracuje?
Bardzo wiele osób, aby pozbyć się nadprogramowych kilogramów, sięga po lek stosowany w leczeniu cukrzycy. Osoby z tym schorzeniem często mają też nadwagę lub otyłość. Farmaceutyk pomaga im wyrównać wagę i zapanować nad chorobą. Jak lek zadziała u zdrowej osoby? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Łukasz Preibisz, dermatolog, Ewa Kempisty – Jeznach, endokrynolog i Gabriela Mercik, lekarz medycyny estetycznej.
Święta kojarzą się nam nie tylko z pierniczkami, ale i z bakaliami. Orzechy, suszone morele, czy śliwki. To własne w tym okresie produkty te najczęściej goszczą w naszych domach. Czy wszystkie są jednak tak zdrowe, jak przekonują nas do tego producenci? O właściwościach bakalii i o tym, na co zwracać uwagę w sklepie opowiedziała nam Małgorzata Pielichowska, dietetyczka.
Kwasy omega-3 mają zbawienny wpływ na działanie organizmu. Wspomagają pracę układu krążenia, chronią przed zawałem serca czy udarem. Najnowsze badania pokazują jednak, że suplementy wzbogacone o te związki mogą być niebezpieczne. Do jakich wniosków doszli naukowcy?
"Najlepszy wynik od 20 lat".
Mukowiscydoza to choroba, na którą w Polsce cierpi ok. 1700 osób.
Iga Świątek, najlepsza i najbardziej utytułowana polska tenisistka, otrzymała Pozytywkę Dzień Dobry TVN, a rozmawiając z Damianem Michałowskim opowiedziała o presji, odczuciach na korcie i słowach, które mówi do siebie podczas gry.
Jak prawidłowo wykonać tę czynność?
Skala zanieczyszczeń powietrza staje się coraz bardziej palącym problemem współczesnego świata. Polska należy do czołówki krajów europejskich charakteryzujących się najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Ta sytuacja sukcesywnie się pogarsza oddziałując negatywnie na nasze zdrowie i samopoczucie.
Przez miesiąc walczyła o życie.
Dorosłym często trudno jest zmierzyć się z nienawistnymi i obraźliwymi komentarzami. Jeszcze większe szkody ponoszą dzieci, które spotyka hejt.
Skąd bierze się czkawka, dlaczego mamy chorobę lokomocyjną i gdzie tak naprawdę znajduje się serce? Na te i inne pytania odpowiedział popularyzator nauki oraz autor książki "Bebechy" dr inż. Adam Mirek. Co nasze ciało skrywa w środku?
Polka ciężką pracą dorobiła się potężnej kwoty.
Często choroba dziecka to rozłąką z rodziną na długie miesiące. Domy Ronalda McDonalda pozwalają być blisko siebie. Piotr Wojtasik z Dzień Dobry TVN spotkał się z Katarzyną Rodziewicz, prezeską Fundacji Ronalda McDonalda, aktorką i wolontariuszką Anną Dereszowską oraz psychologiem społecznym dr Ewą Jarczewską-Gerc, aby porozmawiać o działalności organizacji oraz akcji McHappy Day.
Członkowie klubu "Morsy Krosno" wspólne morsują trzy razy w tygodniu. Te spotkania służą nie tylko wzmacnianiu odporności organizmu, ale także są doskonałą okazją do rozmów. Co daje morsowanie?
To duża szansa dla pacjentów z ubytkami.
Wymiana wiadomości z byłym partnerem lub partnerką, regularne rozmowy ze znajomą z pracy, a może wyjście na lunch z dawnym kolegą ze szkolnej ławki? Czy to już mikrozdrada? O zjawisku micro-cheatingu nieco więcej opowiedział nam dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
"Gdyby nie wybory, nie byłoby mnie tutaj".
Niewidziany nigdy wcześniej wirus wywołał silne objawy u 20-letniego mężczyzny. Naukowcy przyznają, że nigdy dotąd nie spotkali się z tą chorobą. Jakie są symptomy flebowirusa?
- Nie była to moja wina, a nikt nie chciał mi pomóc - komentuje sportowiec.
Agata i Wojtek Miszewscy są małżeństwem od 15 lat. Wojtek wprowadził w ten związek miłość do muzyki reggae, a Agata zamiłowanie do jazdy na rolkach. Te pasje przekuli w pomaganie. W jaki sposób?
Czym jest napięcie mięśniowe u niemowlaka? Jak rozpoznać, że jest za wysokie lub za niskie? Jak ćwiczyć z dzieckiem? Czy to się przekłada na sprawność dziecka w przyszłości? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Joanna Chomicz-Wlazły, fizjoterapeutka dziecięca.