Kawa to królowa napojów. Na jej temat krąży jednak wiele mitów, zwykle straszących jej rzekomą szkodliwością. Tymczasem w 2016 r. dołączono ją do Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla dorosłych. To lekko podbudowało jej PR - ale nie chcieliśmy na tym poprzestać. Co jest prawdą, a co mitem w przypadku kawy? Sprawdziliśmy to.

  Wielu z nas skorupki od jaj wyrzuca po prostu do kosza. To duży błąd. Dlatego, że skorupki stanowią cenne źródło składników odżywczych. Zawierają m.in. sole wapnia, magnez, fosfor czy selen. Warto więc wykorzystać ich właściwości do różnych celów, a ekologowie będą nam wdzięczni. Oto kilka znanych patentów.

  Daniel Omielańczuk to nie tylko znany zawodnik MMA, ale też kochający ojciec. Wraz z żoną gotowi są na wszystko, by pomóc chorej córeczce. Pola i jej siostra bliźniaczka urodziły się we wrześniu 2018 r. w 30 tygodniu ciąży - przerwanej nagle ze względu na zagrożenie zamartwicą. Kilkuletnia dziewczynka przeszła bardzo wiele operacji, a rehabilitacja jest niezwykle kosztowna.

  Serniczki, mazurki i sałatki z dużą ilością majonezu. W święta przecież nie liczą się kalorie, lecz czas spędzony z rodziną. Jednak marzenie o idealnej sylwetce wciąż dźwięczy nam w głowie. Zatem do dzieła.Nawet najmniejsza aktywność jest pierwszym krokiem do zmiany i lepszego samopoczucia. Coś na ten temat wie Małgorzata Socha. Jak aktorka spędza drugi dzień świąt?

  W Wielkanoc i inne kilkudniowe święta na naszych stołach i talerzach królują pyszne potrawy, które często niestety są ubogie w witaminy. Jeśli daleko nam było od zachowania umiaru w święta, warto zatroszczyć się o organizm i zrekompensować mu ciężką pracę, jaką wykonał w trakcie świątecznego ucztowania.

  Krzysztof Krawczyk poinformował kilka dni temu fanów, że zmaga się z koronawirusem i w związku z tym przebywa w szpitalu. Niestety, zamiast wsparcia na piosenkarza wylała się fala hejtu. Niektórzy internauci posunęli się nawet do tego, że życzyli mu najgorszego. Kryzys na szczęście udało się zażegnać.

  Street wor­kout (tre­ning uliczny) to aktyw­ność fizyczna pole­ga­jąca na wyko­rzy­sty­wa­niu wszech­obec­nych ele­men­tów zabu­do­wań miej­skich. Tre­ning typu street oparty jest na ćwi­cze­niach siło­wych i kali­ste­nice. Na czym dokład­nie polega i jak wygląda przy­kła­dowy plan tre­nin­gowy?

  W związku z nadejściem lepszej pogody coraz więcej osób stawia na aktywności na świeżym powietrzu. Największą popularnością obecnie cieszy się bieganie. Jak jednak uprawiać jogging, by nie zrobić sobie krzywdy po zimowej przerwie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli dietetyczka i trenerka, Agata Dąbrowska oraz fizjoterapeuta i trener, Bartek Paluch.

  Zdrada, żałoba, rozwód – to tylko kilka z wielu trudnych sytuacji, z którymi zmagamy się my i nasi najbliżsi. Jak dodawać otuchy i samemu ją znaleźć? O tym rozmawiamy z Dominiką Słomińską – psycholożką, autorką książki "Słowa, które dają oparcie".

  Idealne ciało i nienaganna sylwetka to marzenie wielu kobiet, zwłaszcza wiosną, kiedy coraz częściej myślimy o wakacjach i pokazaniu się na plaży. By osiągnąć wymarzone wymiary, panie decydują się na radykalne diety i intensywne ćwiczenia. Jednak po kilkunastu miesiącach pandemii nie jest to dobry pomysł. O tym, że w tym roku akcja "bikini body" jest odwołana, przekonują psycholożka, kosmetyczka i masażystka.

  Hummus to danie, które w ostatnich latach coraz częściej pojawia się na polskich stołach. Ta pasta z ciecierzycy i sezamu jest doskonałą propozycją na szybką przekąskę. Z czym jeść hummus, jeśli mamy niewiele czasu na przygotowanie lunchu?

  Święta to czas, kiedy wszelkie diety i zdrowe nawyki żywieniowe u większości z nas idą w odstawkę. Niestety, już chwilę później, stając na wadze rozgrywa się dramat, bo okazuje się, że błogie lenistwo i ucztowanie nie pozostały bezkarne. Anna Lewandowska podzieliła się ze swoimi czytelnikami pomysłami na to, jak choć trochę złagodzić skutki świątecznej dyspensy.

  Leczenie pijawkami jest bardzo starą metodą, ale wciąż wyjątkowo chętnie wykorzystywaną. Jej główną zaletą jest to, że pozwala się wyleczyć z wielu chorób bez konieczności stosowania farmakologii.

  Kanada, podobnie jak wiele krajów Starego Kontynentu, podjęła decyzję o wstrzymaniu podawania szczepionki AstraZeneca pacjentom poniżej 55. roku życia. - Nadal uważamy, że korzyści dla wszystkich grup wiekowych przewyższają ryzyko. Ale chcemy poznać więcej danych pochodzących z Europy, żeby móc dokładniej przeanalizować ryzyka i korzyści - powiedziała dr Shelley Deeks, wiceprzewodnicząca Krajowego Komitetu Doradczego ds. Szczepień.