Rodzina 21-latki z Pensylwanii zdecydowała się pozwać sieć sklepów oferującą napój energetyczny reklamowany jako lemoniada. Dziewczyna zmarła kilka godzin po wypiciu specyfiku. O szczegółach opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN Radosław Mróz.
Zbliża się Halloween, wokół straszą nas zombie i lampiony z dyni. Choć dla wielu dzieci strach to tyko zabawa, nie brakuje dreszczyku emocji, który może w nadmiarze wzbudzić długotrwały lęk. Psycholożka dziecięca Marta Bąkowska i mama 4 dzieci Justyna Kozłowska opowiedziały w Dzień Dobry TVN o swoich doświadczeniach.
Kontrolowanie poziomu hormonów wśród mężczyzn często pozostaje tematem tabu. Tymczasem istnieje szereg chorób i schorzeń, które możemy zdiagnozować dzięki profilaktyce. O szczegółach porozmawialiśmy ze specjalistką medycyny męskiej dr n. med. Ewa Kempisty-Jeznach oraz Michałem Muzyką.
Jak je przygotowywać, aby w pełni skorzystać z cennych substancji, które zawierają?
Poznaj skuteczne sposoby na walkę z przesileniem zimowym w najkrótszy dzień roku.
Kamil Kobędzowski trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Polak pobił rekord w wyjątkowej dyscyplinie - w najdłuższej jeździe na rowerze tyłem na jednym kole. Jak się do tego przygotowywał?
Sprawdź, kto i kiedy musi zwrócić pieniądze za leczenie.
"Polacy mają tendencje do tego, by przegrzewać".
Jego zdaniem dobra kondycja opiera się na trzech filarach.
Psychodietetyczka wyjaśnia, skąd się bierze i jak sobie z nią poradzi.
- Gdy raz to zobaczysz, nie zapomnisz - przyznała dermatolog Eglė Janušonytė.
Holly Bourne - pisarka, dziennikarka i doradczyni ds. seksu dla młodzieży - pochyliła się nad tematem pornografii wśród brytyjskich nastolatków.
Kochają sport i udowadniają, że jak się czegoś bardzo pragnie, to nie ma rzeczy niemożliwych.
Październik jest miesiącem świadomości raka piersi. Aleksandra Wiederek-Barańska od ponad 7 lat żyje z tą chorobą w IV stadium.
Stołeczna Straż Miejska już po raz trzeci w tym roku organizuje bezpłatny kurs samoobrony "Bezpieczna Warszawianka" i "Bezpieczny Warszawiak". Jesienna edycja kursu rozpoczęła się 25 września i potrwa do 1 grudnia. Na co prowadzący zajęcia kładą największy nacisk? W Dzień Dobry TVN spotkaliśmy się z uczestnikami szkolenia, a także ze starszym inspektorem Arkadiuszem Miszczukiem i młodszym inspektorem Adamem Dudkiem.
Lekarze, którzy ratują ludzkie życie, regularnie muszą zmagać się z długimi dyżurami, ciągłym stresem i zmęczeniem. W ferworze licznych obowiązków zapominają często o sobie. A o tym, jak ważne są krótkie chwile odpoczynku i jak je dobrze wykorzystać uczą się studenci medycyny z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, którzy "drzemkologię" opanowali do perfekcji. Czy krótka drzemka powinna być wypisana na receptę?
Jak odróżnić oryginalny preparat od podróbki?
Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. W tym czasie zachęca się kobiety do wykonywania badań w kierunku zmian nowotworowych. O tym, jak ważna jest profilaktyka oraz że sama choroba to nie wyrok w Dzień Dobry TVN opowiedziały onkolożka dr Joanna Połowinczak-Przybyłek oraz Dorota Niedobylska, która chorowała na raka piersi.
Sprawdź, u kogo może zostać stwierdzona.
Hobby horsing to stosunkowo nowa dyscyplina, która zdobywa coraz większą popularność. Hitem tegorocznych kolonii, czy zielonych szkół. Na czym polega? Czy każdy może ją uprawiać?
Nowe wytyczne WHO.
Jak zareagować, gdy pociecha doświadcza braku akceptacji ze strony kolegów?
Rodzice stanęli przed trudnym zadaniem.
Już 1 i 2 listopada na antenie TVN będzie można obejrzeć pierwsze odcinki programu "Autentyczni". Do udziału w nim zaproszono osoby w spektrum autyzmu. Co to jest? Jak się go rozpoznaje? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Karolina Dyrda, psycholog, terapeutka oraz Radosław Machnica, tata 12-letniego Mateusza w spektrum autyzmu.
Ile osób choruje?
"Nie chcemy mówić zero-jedynkowo".
Przemocowe zachowanie niejednokrotnie potrafi ranić równie boleśnie, co silny cios. Dlatego tak ważne jest, by edukować Polaków na temat rodzajów przemocy i jej symptomów.
NA Darmowe leki dla dzieci i młodzieży - na listopadowej liście zabraknie dwóch pozycji. Jak uzasadnia Ministerstwo Zdrowia, zmiana wynika ze wskazań refundacyjnych, w przypadku tych leków dotyczą wyłącznie pacjentów dorosłych.
Rak jelita grubego uznawany jest za jeden z najbardziej podstępnych nowotworów.