Paryż 2024. Polscy siatkarze zagrają o złoto. Kiedy mecz?

Paryż 2024. Polscy siatkarze zagrają o złoto
Źródło: Carl Recine/Getty Images
Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn pokonała drużynę Stanów Zjednoczonych 3:2 (25:23, 25:27, 14:25, 25:23, 15:13) i zagra w finale igrzysk w Paryżu. Przed nią szansa na wywalczenie drugiego w historii olimpijskiego złota. Z kim zmierzą się nasi zawodnicy? Kiedy mecz?
DD_20220826_Mistrzostwa_rep_REP
Trzeci raz po mistrzostwo
Źródło: Dzień Dobry TVN

Paryż 2024. Polscy siatkarze pokonali Amerykanów

Polscy siatkarze po udanym meczu ze Słowenią (3:1) awansowali do półfinału igrzysk olimpijskich, w którym zmierzyli się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Nasza drużyna - w składzie Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Jakub Kochanowski, Marcin Janusz, Tomasz Fornal, Norbert Huber i Paweł Zatorski - wygrali pierwszego seta 25:23. Drugi był niezwykle wyrównany, sportowcy grali punkt za punkt, ale ostatecznie Aaron Russel doprowadził do zwycięstwa USA 24:26.

W trzeciej partii spotkania rządzili Amerykanie, a Paweł Zatorski zderzył się z Marcinem Januszem. Konieczna była zmiana rozgrywającego. Na boisko wszedł Grzegorz Łomacz. Walka toczyła się do samego końca, ale mocniejsi okazali się rywale (14:25). W czwartym secie Polska doprowadziła do tie-breaku (25:23), a w piątym - rozgromiła Stany Zjednoczone (15:13).

Po 48 latach znów jesteśmy w finale igrzysk olimpijskich

Jak przypomina eurosport.tvn24.pl, polscy siatkarze zagrają w finale igrzysk pierwszy raz od 48 lat. Wówczas w Montrealu drużyna prowadzona przez legendarnego trenera Huberta Wagnera wyszarpała złoto ZSRR.

Kiedy i z kim polscy siatkarze zagrają w finale?

Wielki finał odbędzie się w sobotę, 10 sierpnia o godzinie 13:00. Polacy zmierzą się z Francuzami lub Włochami.

Paryż 2024 - gdzie oglądać?

WSZYSTKO O IGRZYSKACH TYLKO W EUROSPORCIE I NA PLATFORMIE MAX.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady