siatkówka

  siatkówka

  Damska reprezentacja norweskiej drużyny piłki ręcznej plażowej została ukarana grzywną przez Europejską Federację Piłki Ręcznej (EHF). Wszystko z powodu stroju sportowego podczas rozgrywania meczu, ponieważ zawodniczki skąpe majtki zastąpiły spodenkami kolarskimi. To wywołało kontrowersje i rozpoczęcie dyskusji o seksizmie w sportach kobiecych. Czy miały prawo się tak zachować? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli siatkarka Katarzyna Skowrońska-Dolata oraz dziennikarz sportowy Damian Bąbol.

  Sebastian Pęcherz to polski siatkarz, którego zna każdy kibic tej dyscypliny w Izraelu. Jest tam czołowym zawodnikiem, dwukrotnym mistrzem tego kraju. Mieszka w nim od dziesięciu lat. W Dzień Dobry TVN opowiada, jak żyje mu się w Izraelu, którego kulturę i język poznawał dopiero na miejscu. Jak czuje się tam teraz, gdy trzeba nasłuchiwać, czy nie ma alarmu rakietowego?

  15 lat temu Polska żyła jednym wydarzeniem – wygraną Złotek, bo tak okrzyknięto ówczesną reprezentację w piłce siatkowej kobiet. Dziewczyny zdobyły wówczas po raz drugi mistrzostwo Europy. Jak wspominają ten ogromny sukces? W Dzień Dobry TVN Katarzyna Skowrońska-Dolata, Izabela Bełcik i Małgorzata Niemczyk opowiedziały o tym niezwykłym sukcesie.

  Po rewelacyjnym meczu z Brazylią, w finale Mistrzostw Świata, nasi siatkarze obronili tytuł! Wczoraj wrócili do Polski. Na lotnisku witały ich tłumy kibiców i ... Filip Chajzer! Jak czują się się nasi mistrzowie i jakie mają teraz marzenia?

  Polscy siatkarze obronili tytuł Mistrzów Świata. Finał z Brazylią był tak emocjonujący, że Marcinowi Prokopowi pojawiło się kilka siwych włosów na brodzie. Jak stworzyć drużynę zwycięzców? Jak wybija się z transu przeciwników? Jak na zawodników wpływa brak wsparcia kibiców? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN trenera mentalnego i biznesowego Jakuba B. Bączka. Nasz gość był w ekipie, która pod wodzą Stephana Antigi zdobyła w 2014 r. złoty medal Mistrzostw Świata.

  Brazylijczyk Gilberto de Godoy Filho, jeden z najwybitniejszych zawodników w historii siatkówki, przeprowadza się do Polski! Czym się będzie zajmował w naszym kraju? Słynnego Gibę i jego żonę Marię Luizę de Godoy gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Siatkarz opowiedział nam o swoim dzieciństwie, białaczce, na którą chorował, hobby i nowym projekcie. Czy to prawda, że ojciec Giby chciał, aby siatkarz grał w piłkę nożną? Co Giba i Maria lubią robić razem?

  Andrea Anastasi to włoski trener siatkarski. W latach 2011-2013 był selekcjonerem polskiej reprezentacji siatkarzy. Jego przygoda z Polską wciąż trwa, bo obecnie jest trenerem Trefla Gdańsk oraz reprezentacji Belgii. Jak mu się żyje na Pomorzu? Czy tęskni za rodziną? I czy lubi polską kuchnię? Czego sobie życzy? Z Andrea Anastasim rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Wilfredo Leon Venero – kubański zawodnik dołączy oficjalnie w 2019 do reprezentacji Polski w siatkówce. Jak wyglądała jego droga do naszego kraju? Jak poznał swoją żonę - Małgorzatę i czego życzył naszym widzom w Nowym 2018 Roku? Zobaczcie!

  W 2008 roku odeszła od nas siatkarka Agata Mróz-Olszewska. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy jej siostrę Katarzynę, aby powspominać z nią dwukrotną mistrzynię Europy. Jak wyglądały relacje dziewczyn? Czy córka Agaty - Liliana jest bardzo podobna do mamy?

  Jej przygoda z siatkówką zaczęła się w wieku 10 lat. 4 lata później została powołana do młodzieżowej reprezentacji Polski. Po przeprowadzce do USA, Aleksandra Wachowicz postanowiła skupić się na siatkówce plażowej. O tym, dlaczego przeprowadziła się do Los Angeles, jak wygląda jej codzienne życie i jakie ma marzenia opowiedziała Mateuszowi Hładkiemu.

  Co roku polskie gwiazdy spotykają się, aby rozegrać charytatywny mecz siatkówki. Jak bawiły się tym razem? Kto wygrał mecz? Jaką fundację wspierały drużny? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Przy okazji dowiedziała się również, że Marta Żmuda Trzebiatowska i jej mąż Kamil Kula spodziewają się dziecka. Gratulujemy!

  Utarło się, że aby mieć mocne stawy należy jeść duże ilości galarety ze względu na dużą zawartość kolagenu. Czy to mit? Co powinien jeść każdy biegacz i siatkarz? Jak stres wpływa na nasze stawy? W Dzień Dobry TVN Mikołaj Rey opowiedział o tym jak nabiał, pieczywo, ryby i rośliny strączkowe wpływają na nasze kości i stawy.

  W rankingu mężczyzn najbardziej pożądanych przez Polki zajmuje 15 miejsce, wyprzedził m.in. Ryana Goslinga! Naszym gościem był Andrzej Wrona, który po kliku latach sportowej tułaczki wrócił do gry w AZS Politechnika Warszawa. Mimo bardzo naprężonego grafiku meczowo-treningowego siatkarz znajduje też czas na pomoc potrzebującym: "Trening jest zawsze na pierwszym miejscu ale jeżeli mam jakiś dzień wolny, to zamiast siedzieć w domu przed telewizorem, wykorzystuję go na akcje charytatywne. Sprawia mi to przyjemność. Lubię ten uśmiech dziecka po sprawionej niespodziance".

  Utytułowana polska siatkarka Katarzyna Skowrońska-Dolata postanowiła rozstać się z kadrą narodową. Nie rezygnuje jednak z gry w klubie. O powodach swojej decyzji powiedziała w Dzień Dobry TVN. Dowiedzieliśmy się również, jak wygląda życie zawodowego sportowca oraz, czy ma pomysł na siebie po zakończeniu kariery sportowej. Zobaczcie, czego życzył jej Marcin Prokop. My również przyłączamy się do tych życzeń :)

  W najbliższym sezonie Zbyszek Bartman będzie grał w lidze chińskiej. Jego nowy klub to Chinese Sichuan. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Katarzynie Olubińskiej udało spotkać się z siatkarzem i jego żoną Joanną tuż przed wylotem do Chin. Co dostali od Dzień Dobry TVN? Co Asia zamierza robić w Chinach? Czy znają już kilka słów po chińsku? Co wiedzą o miejscu, w którym będą mieszkać? Trzymamy kciuki za Zbyszka i Asię :)

  Utalentowany polski siatkarz Zbigniew Bartman zasiadł dziś na naszej kanapie. Dowiedzieliśmy się, jakie ma plany na najbliższą przyszłość i z czym wiąże się jego wyjazd do Chin. Czy "mały chłopaczek" może wznieść się wysoko i przynieść dumę poza granicami Polski? Niepokorny i ambitny sportowiec zdradził nam szczegóły wyprawy do Państwa Środka. Trzymamy kciuki za Zbyszka! Obejrzyjcie koniecznie!

  Po ponad 10 latach gry we Włoszech, w Turcji, Chinach i Azerbejdżanie, jedna z najwybitniejszych polskich siatkarek w historii, Katarzyna Skowrońska-Dolata, wraca do Polski! O tym, dlaczego zdecydowała się grać w polskim klubie i czy polska reprezentacja siatkarska ma szansę ponowić sukces "Złotek" porozmawiała z Agnieszką Rylik. Pani Kasiu trzymamy kciuki!

  Siatkarska reprezentacja Polski kadetów zdobyła złoty medal na mistrzostwach Europy w Turcji. Całą "złotą" drużynę gościliśmy dziś w Cafe TVN! Jak stworzyć tak zgrany zespół i wyszkolić ekipę, która na międzynarodowej imprezie nie przegrywa ani jednego spotkania? Czy chłopcom łatwo przychodzi łączenie nauki i treningów? Czy znajdują też czas na życie towarzyskie i spotkania z dziewczynami? :-)

  "Myślę, że żaden człowiek nie jest przygotowany na taką chorobę ... ale też nie szukałem jakiegoś wyjścia awaryjnego, że się może nie udać" Z Grzegorzem Boćkiem, reprezentantem Polski i czołowym atakującym w siatkarskiej ekstraklasie, o jego zwycięskiej walce z nowotworem układu chłonnego rozmawiał Władysław Kozakiewicz.

  Z niewielkiego Wielunia pochodzi wielki sportowiec, MVP ostatnich Mistrzostw Świata: reprezentant Polski w piłce siatkowej Mariusz Wlazły. Kiedy rozpoczął grać w siatkówkę? Jaki był w szkole? Jak podchodził do treningów? Czy potrafił pogodzić szkołę ze sportem? Co zrobił dla dzieciaków z Wielunia, które grają w siatkówkę?

  Zapewne większość z nas słyszała o siatkówce halowej i siatkówce na plaży. A czy ktoś słyszał o siatkówce na... śniegu? Okazuje się, że także w tej odmianie siatkówki jesteśmy światową potęgą. Gościem Dzień Dobry był dwukrotny mistrz świata Michał Matyja. Czym różni się siatkówka na śniegu od tej na piasku? W jakich butach grają zawodnicy? W co są ubrani? Kto wymyślił tę dyscyplinę? Ilu Polaków gra w snow volleyball?

  Są trzykrotnymi mistrzami Anglii i kilkukrotnymi wicemistrzami. Mają jedyny, na wyspach, siatkarski fanclub i szkółkę dla dzieci. Poznajcie, założony w latach 70-tych przez polskich harcerzy, klub CBL Polonia Londyn, który "rozdaje karty" w brytyjskiej siatkówce!