Bart Kołodziejczyk ma na swoim koncie sześć tytułów magistra, jeden inżyniera i dwa doktoraty. Założył trzy firmy i tyle samo organizacji pozarządowych. Za swoją działalność naukową został odznaczony przez królową Elżbietę II.
Maria Andrejczyk to polska oszczepniczka, która z Tokio wróciła ze srebrnym medalem. Wcześniej, w Rio de Janeiro do olimpijskiego podium zabrakło jej dwóch centymetrów. Wywalczone na Igrzyskach trofeum postanowiła jednak przeznaczyć na cele charytatywne - oddała je na aukcję, żeby ratować życie małego chłopca.
Polki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska zdobyły brązowy medal w K4 500 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio. Zwyciężyły Węgierki przed Białorusinkami.
Wojciech Nowicki rzucił młotem 82,52 i zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Brąz wywalczył Paweł Fajdek, który uzyskał 81,53. Biało-czerwoni w Japonii zdobyli cztery medale w tej konkurencji - w tym dwa złote.
Pierwszy medal igrzysk olimpijskich w Tokio wywalczyła dla Polski czwórka podwójna kobiet. Ekipa w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann finał skończyła na drugim miejscu. Złoto wywalczyły Chinki.
Martyna Wojciechowska przechodzi trudne chwile. Niedawno wyznała, że jej małżeństwo z Przemkiem Kossakowskim należy do przeszłości. Mimo to podróżniczka nadal jest silną kobietą i czuje dumę z tego, jakim jest człowiekiem i mamą.
Jacek Cygan - autor tekstów piosenek, poeta i scenarzysta - został uhonorowany medalem św. Brata Alberta. To nagroda za działalność charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych oraz wspieranie Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Laureat wraz z założycielką fundacji opowiedzieli nam o tym pięknym wyróżnieniu oraz swojej wieloletniej przyjaźni.
Joanna Jóźwik to mistrzyni Polski, 5. zawodniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, dwukrotna brązowa medalistka Mistrzostw Europy i 7. zawodniczka Mistrzostw Świata. Po fatalnej kontuzji długo wracała do siebie. Czyżby ostatnie zwycięstwo - srebrny medal w biegu na 800 m podczas halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Toruniu - było nagrodą za jej cierpliwość i upór?
Nazywa się Magawa i otrzymał złoty medal za ratujące życie męstwo i oddanie na służbie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jest... olbrzymim szczurem afrykańskim. Brytyjska organizacja dobroczynna PDSA nagrodziła go za wykrywanie min i niewybuchów w Kambodży. Co odważny gryzoń dostanie oprócz medalu?
Kazimierz Górski był selekcjonerem kadry Polski w piłce nożnej w latach 1970-1976. To pod jego kierownictwem nasza reprezentacja osiągnęła największe sukcesy w historii polskiego futbolu - zdobyła złoty medal olimpijski w 1972 roku, trzecie miejsce podczas mistrzostw świata w 1974 roku i srebrny medal olimpijski w 1976 roku. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy syna trenera Górskiego - Dariusza. Co jego zdaniem pomogło Panu Kazimierzowi odnosić sukcesy? Obok niego na kanapie usiadł Kazio Górski-Biały - prawnuk Kazimierza Górskiego. Zapytaliśmy go, czy widział sławny mecz na Wembley, podczas którego Anglia zremisowała z Polską, dzięki czemu nasza reprezentacja awansowała do turnieju finałowego mistrzostw świata? Jego koledzy wiedzą, że jest prawnukiem sławnego trenera?
O czym marzy jeden z najszybszych polskich biegaczy - Adam Kszczot? Zdradziła nam to "współautorka tego kim jest i jego sukcesów sportowych" jego żona - Renata Kszczot. Zapraszamy na spotkanie z rodziną Kszcztów! :)
Gościem Dzień Dobry TVN był dziś Igor Sikorski, brązowy medalista Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich. "Cieszę się, że jeżdżę w kadrze, że mam orzełka na piersi i mogę rywalizować na najwyższym poziomie. Ten medal motywuje mnie do dalszej pracy. Będę walczyć o złoto na następnych igrzyskach".
Na Halowych Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Belgradzie polscy lekkoatleci zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej zawodów. O tym niezwykłym sukcesie rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN ze złotym medalistą w biegu na 800 m Adamem Kszczotem oraz złotymi medalistkiami w sztafecie 4x400: Małgorzatą Hołub i Igą Baumgart. Jak się startuje w roli faworyta? Jak nasi mistrzowie radzą sobie ze stresem? Pracują z psychologiem? Czy po mistrzostwach będą odpoczywać? Jakie warunki do trenowania stwarza im Polski Związek Lekkiej Atletyki? Gratulujemy naszym lekkoatletom :)
Piotr Lisek to 24-letni tyczkarz z wieloma sukcesami na koncie. Właśnie został złotym medalistą halowych mistrzostw Europy w skoku o tyczce, które odbywały się w Belgradzie. Sportowiec przyjechał do Dzień Dobry TVN prosto z zawodów, aby powiedzieć o swojej drodze do sukcesu. Ile tyczek złamał do tej pory? Czy wie, co oznacza "gest Kozakiewicza"? ;) Zobaczcie, jak wygląda jego medal z mistrzostw Europy.
Polska Reprezentacja Kucharzy Juniorów zdobyła srebro i brąz na olimpiadzie kulinarnej. Jak wyglądają takie zawody? Jak się do nich przygotowywali? Co brano pod uwagę przy ocenie dań? Kto był w jury? W Dzień Dobry TVN gościliśmy przedstawicieli polskiej Reprezentacji Kucharzy Juniorów: menedżera Jarka Uścińskiego, trenera Sebastiana Krauzowicza, kapitana Bartosza Petera i zawodnika Mateusza Reszczyka. Gratulujemy sukcesu! :)
Na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 Oktawia Nowacka zdobyła brązowy medal w pięcioboju nowoczesnym. Komentatorzy będący na olimpiadzie zgodnie stwierdzili, że jej uśmiech jest największym przebojem tej dyscypliny. Od ponad dwóch lat jest weganką i promotorką zdrowego stylu życia. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, jak udaje jej się utrzymywać wysoki poziom w pięciu dyscyplinach sportu jednocześnie i czy trenowanie z dala od domu w wieku 14 lat było wielkim wyzwaniem.
Nie samą piłką nożną kibic żyje! W zakończonych niedawno Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Amsterdamie Polacy zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Naszymi gośćmi byli: zdobywca srebrnego medalu w trójskoku Karol Hoffmann i dziennikarz sportowy Piotr Salak. Czy dobry start w Amsterdamie wróży sukcesy na olimpiadzie w Rio?
Reprezentacja Polski wywalczyła drużynowe srebro podczas Mistrzostw Europy w kendo, które odbyły się w tym roku w stolicy Macedonii - Skopje. Zobaczcie, czym na co dzień zajmują się polscy zawodnicy, jak wyglądają ich treningi i jakie cechy charakteru pomagają osiągnąć sukces w tym sporcie. Poznaliśmy również zasady walki w kendo.
Na początku grudnia tego roku polska pływaczka Alicja Tchórz zdobyła srebrny medal Mistrzostw Europy w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym. W chwili obecnej to największy sukces w karierze młodej zawodniczki. W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy ją o przygotowania do kolejnych startów. Poruszyliśmy również temat jej emocjonującego wpisu na jednym z portali społecznościowych, w którym komentowała brak wparcia dla młodych sportowców. Czy inni sportowcy ją poparli, a jak na jej wpis zareagował Polski Związek Pływacki? Czy otrzymała wsparcie finansowe?
Mimo, iż nasi młodzi sportowcy osiągają bardzo dobre wyniki na międzynarodowych imprezach, mają spore problemy ze zdobyciem pieniędzy niezbędnych do kontynuowania treningów. A nagrody za wygranie krajowych zawodów często nie wystarczają nawet na bilet powrotny. Dlaczego tak jest? O komentarz do tej sytuacji poprosiliśmy wicemistrza świata Adama Kszczota.
"Po igrzyskach w Londynie bardzo chciałam mieć dziecko. Nacieszyłam się sportem i stwierdziłam, że teraz jest czas, żeby zrobić jakąś przerwę" O powrocie do sportu, po dwóch latach "urlopu macierzyńskiego", nasza florecistka, Sylwia Gruchała, opowiedziała Agnieszce Rylik. O tym czy trudno jest pogodzić macierzyństwo z karierą sportową rozmawialiśmy, w studiu Dzień Dobry TVN, z Iwoną Guzowską, Zofią Noceti-Klepacką i Luizą Złotkowską.
Jest wicemistrzem olimpijskim oraz dwukrotnym medalistą szosowych mistrzostw świata. Czesław Lang - bo to o nim mowa - zaprosił nas do swojego królestwa na Kaszubach. Na czyim rowerze wystartował w wieku 14 lat w małym wyścigu pokoju? W jaki sposób wszedł w posiadanie pałacu, w którym mieszka? Do kogo wcześniej należała posiadłość? Skąd pomysł na ekologiczny sposób życia? O czym marzył w dzieciństwie? Komu dedykował srebrny medal olimpijski? Z kolarzem rozmawiała prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin. Materiał zrealizował reporter Dzień Dobry TVN Michał Malinowski.
W sobotę z Dzień Dobry TVN: wszystkie dzieci Natalii Kukulskiej, czyli czego nie wiemy o wokalistce. Następnie zwycięzcy szczypiorniści - po raz pierwszy z żonami i brązowym medalem. Potem Arkadius - modowy geniusz, który zniknął na 11 lat. Odnaleźliśmy go w Brazylii. A na koniec z desek teatru na rowerową bieżnię - Karolina Gorczyca w nietypowej roli. Zapraszamy o 8.30! Program poprowadzą: Kinga Rusin i Bartek Węglarczyk.
Co jest najtrudniejsze, a co najpiękniejsze w skokach narciarskich zdaniem Piotra Żyły? O czym myśli Piotr Żyła w czasie lotu i jak relaksują się nasi skoczkowie narciarscy czy stosują jakieś niedozwolone używki?
"Nie lubię słowa artysta (...) ilustracja to jest taka, trochę, praca, takie rzemiosło." Ilustracje Bartosza Kosowskiego zostały docenione przez amerykańskie stowarzyszenie ilustratorów, a on sam został zaliczony w poczet 200 najlepszych ilustratorów na świecie. Czym inspirował się podczas prac nad swoimi dziełami i czy odnosi sukcesy również w Polsce?