Paryż 2024. Jest drugi medal dla Polski. Drużyna szpadzistek "superbohaterkami narodowymi"

Źródło: Elsa/Getty Images
Drużyna polskich szpadzistek wywalczyła brązowy medal. Sportsmenki zajmując trzecie miejsce w olimpijskim turnieju, wywalczyły 300. krążek w historii startów polskich sportowców w letnich igrzyskach. "Wielkie brawa! Wielkie dzięki za te emocje" - napisał w mediach społecznościowych Polski Związek Szermierczy.

Paryż 2024. Drużyna szpadzistek na podium

Reprezentacja Polski w składzie Martyna Swatowska-Wenglarczyk (AZS AWF Katowice), Alicja Klasik (RMKS Rybnik), Renata Knapik-Miazga i Aleksandra Jarecka (obie AZS AWF Kraków) w walce o trzecie miejsce pokonały po dogrywce Chinki 32:31. To drugi medal dla Polski w tegorocznych igrzyskach. Wcześniej po srebro w konkurencji K1 w kajakarstwie górskim sięgnęła Klaudia Zwolińska.

Szpadzistki odebrały brązowe medale

Kilkadziesiąt minut po wygranej szpadzistki odebrały brązowe medale.

Mają to. Zasłużyły jak mało kto. Pogratulować i cieszyć się razem z nimi
- napisał Eurosport na platformie X, nazywając je wcześniej "superbohaterkami narodowymi".

Polski Związek Szermierczy również oficjalnie pogratulował zawodniczkom: "Szpadzistki - Renata Knapik-Miazga, Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Alicja Klasik i Aleksandra Jarecka - zdobywają brązowy medal w turnieju drużynowym #Paryż2024 Brawo".

Drużyna szpadzistek, zajmując trzecie miejsce w olimpijskim turnieju w Paryżu, wywalczyła medal numer 300 w historii startów polskich sportowców w letnich igrzyskach. Po raz pierwszy Biało-Czerwoni stanęli na podium równo sto lat temu także w stolicy Francji.

Paryż 2024 - gdzie oglądać?

WSZYSTKO O IGRZYSKACH TYLKO W EUROSPORCIE I NA PLATFORMIE MAX.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady