szermierka

  Już po raz piąty, dzięki działalności Fundacji Muszkieterów, dzieci z rodzin niezamożnych spędzają beztroskie wakacje - odwiedziła je Dorota Gardias. Jakie atrakcje czekają na dzieci, które wyjeżdżają na letni wypoczynek dzięki zaangażowaniu pracowników tej organizacji?

  Legia Warszawa powołała nową sekcję sportową – Szermierka na wózkach.  Zaangażowali się w nią wybitni sportowcy m.in. złoty medalista igrzysk paraolimpijskich Grzegorz Pluta i ukraiński mistrz Andrij Demczuk. Kogo trenują? Kto może się zapisać? Jak pomagają Ukrainie? Na te pytania w Dzień Dobry TVN odpowiedział Stefan Makowski.

  Marika i Julia Chrzanowskie od najmłodszych lat trenują szermierkę. Na swoich kontach mają liczne sukcesy sportowe, a nawet rywalizowały ze sobą o podium na mistrzostwach Europy do lat 23. - To jest chyba najcięższa walka, jaka może być - deklarują.

  Dagmara Woźniak czterokrotnie była powoływana

  Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak w pojedynku w Dzień Dobry TVN dały mistrzowski popis sportowych umiejętności. Alicja ma za sobą wielki triumf. Niedawno stanęła na podium mistrzostw świata w Egipcie. Czy chciałaby wystartować w igrzyskach olimpijskich?

  Podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie tryumfował w szermierce, dzisiaj dostarcza jedzenie mieszkańcom Łodzi. Historia Wenezuelczyka zainspirowała nas do rozmowy z polskimi szpadzistami. Jak przygotowują się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio?

  Nie żyje Wojciech Zabłocki. Drużynowy srebrny i brązowy medalista olimpijski w szabli, czterokrotny drużynowy mistrz świata oraz uznany architekt odszedł w wieku 90 lat. Jego żoną była zmarła w 2017 roku doskonała aktorka Alina Janowska, a jednym z czworga ich dzieci jest poeta, scenarzysta i reżyser Michał Zabłocki.

  Kotlecik z ziemniakami, sushi, a może ulubiona pizza? Każde danie, mieszkańcom Łodzi, dowiezie wenezuelski sportowiec, Ruben Limardo, który przez pandemię zmuszony był do podjęcia dodatkowej pracy.

  Angelika Wątor jest reprezentantką Polski w szermierce. Zdobyła medale Igrzysk Europejskich, Mistrzostw Europy i Polski. Od dwóch lat jest żołnierzem Wojska Polskiego. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, dlaczego wybrała szermierkę i jak sobie wyobraża swoją przyszłość.

  W wieku dwóch lat Bartosz Piasecki wraz z rodzicami wyjechał z Polski. Jego ojciec rozpoczął pracę w jednym z klubów norweskich, a on u boku swojej siostry szybko nauczył się walczyć. Na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 r. zdobył srebrny medal dla Norwegii. W Oslo odwiedziła go Ula Chincz. Rozmawiali o emocjach, jakie towarzyszyły mu po zdobyciu wicemistrzostwa olimpijskiego oraz planach sportowca na przyszłość. Dziennikarka Dzień Dobry TVN miała okazję powalczyć również na planszy szermierczej.

  Po zwycięstwie Rubena szermierka przechodzi prawdziwy renesans. Sportowiec zaczynał w sali, w której nie było nawet szermierczej maty. Miał zaledwie 7 lat, kiedy wziął do ręki szablę. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy złotego medalistę Igrzysk Olimpijskich w Londynie Rubena Limardo wraz z trenerem i wujem Ruperto Gasconem.