Niemki zdobyły srebrny medal i świętowały "po polsku". Zaśpiewały hit disco polo

Niemki zdobyły srebrny medal i świętowały "po polsku". Zaśpiewały hit disco polo
Źródło: GettyImages/Al Bello / Staff/Twitter
Reprezentantki Niemiec zdobyły srebrny medal olimpijski w Paryżu. Po odebraniu krążków kajakarki postanowiły świętować swój sukces "po polsku". Udzieliły wywiadu, w którym zaśpiewały polski hit disco polo.
Aleksandra Michalik, Józef Gąsienica-Sobczak
Pierwsza olimpiada Oli
Źródło: Dzień Dobry TVN

Niemki świętowały "po polsku"

Za nami występ polskich kajakarek na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w wyścigu K-4 na 500 metrów. Choć Polki znalazły się na czwartym miejscu, a triumf wiodły zawodniczki z Nowej Zelandii (1 miejsce), Niemiec (2 miejsce) i Węgier (3 miejsce), to na podium nie brakowało polskich akcentów.

Po ceremonii medalowej reprezentantki Niemiec udzielały wywiadu, podczas którego nagle zaczęły śpiewać po polsku. O co chodzi? Reprezentantki naszych sąsiadów postanowiły zaśpiewać utwór disco polo "Ona lubi pomarańcze" zespołu After Party.

Polka w niemieckim składzie

W składzie reprezentacji Niemiec jest Paulina Paszek - była reprezentantka Polski. Dla naszego kraju zdobyła wiele wyróżnień, w tym tytuł młodzieżowej mistrzyni świata w konkurencji K-2 500 m w 2017 r. czy dwukrotnej brązowej medalistki mistrzostw Europy juniorów z 2013 r.

W 2018 r. Paulina wraz z Justyna Iskrzycką zdobyły mistrzostwo Europy w Belgradzie i w tym samym roku srebro w mistrzostwach świata. W 2020 roku Paszek zdecydowała się jednak wyjechać do Niemiec, z powodu konfliktu z polskim związkiem odpowiedzialnym za kajakarstwo.

- Chciałam coś zmienić, wiedziałam, że można ze mnie jeszcze coś dobrego wycisnąć. Uznałam, że muszę żyć na własnych zasadach i dojść do tego medalu po swojemu, będąc szczęśliwa – mówiła kajakarka w rozmowie z TVP Sport.

Paryż 2024 - gdzie oglądać?

WSZYSTKO O IGRZYSKACH TYLKO W EUROSPORCIE I NA PLATFORMIE MAX.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.