Wielki sukces polskich siatkarzy. "Nie zatrzymujemy się, jedziemy dalej"

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
A. Wojtasik, M. Malinowski
Złota reprezentacja wróciła do kraju
Złota reprezentacja wróciła do krajuDzień Dobry TVN
wideo 2/16

Mamy sportowe powody do dumy. Polscy siatkarze w finale mistrzostw Europy pokonali Włochów. Po raz pierwszy w jednym sezonie zdobyli także dwa złote medale na imprezach międzynarodowych. Na lotnisku sportowców przywitały tłumy fanów.

Sukces polskich siatkarzy

W sobotni wieczór wszyscy fani siatkówki zasiedli przed ekranami i kibicowali polskiej drużynie. Mecz przeżywali nie tylko widzowie, ale i komentatorzy. Spotkanie zakończyło się spektakularnym zwycięstwem. Nasi siatkarze pokonali Włochów i zostali mistrzami Europy.

We wcześniejszych rozgrywkach pokonali także: Czechy (3:0), Holandię (3:1), Macedonię Północną (3:0), Danię (3:0), Czarnogórę (3:0), a następnie już po wyjściu z grupy: Belgię (3:1), Serbię (3:1), Słowenię (3:1) i Włochy (3:0)

Na lotnisku w Warszawie sportowców przywitały tłumy fanów.

- "Najważniejsze jest to, żeby ich przywitać, żeby podziękować, to jest wielkie szczęście", "Jestem mega szczęśliwa", "radość, krzyki, emocje, euforia" - mówili kibice. 

Dwa złote medale biało-czerwonych

Poza mistrzostwem Europy polscy siatkarze mają na swoim koncie jeszcze jeden sukces. Kadra w tegorocznym sezonie reprezentacyjnym zdobyła dwa złote medale.

To nie koniec. Biało-czerwonych czeka jeszcze jeden turniej w tym sezonie - kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024. Polacy zmierzą się z Chinami, Argentyną, Holandią, Kanadą, Meksykiem, Belgią i Bułgarią. Spotkania potrwają od 30 września do 8 października.

- To wielka duma i honor móc się nazwać kapitanem takiej ekipy. Nie zatrzymujemy się, jedziemy dalej. Mam nadzieję, że ten pociąg odjedzie jeszcze z wielu stacji. Przede wszystkim z tej głównej, czyli z Paryża - powiedział Bartosz Kurek, reprezentant Polski w piłce siatkowej mężczyzn.

Złote chłopaki
Złote chłopaki Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: A. Wojtasik, M. Malinowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości