lotnisko

  lotnisko

  W Polsce są tylko dwie kobiety, które pełnią funkcję koordynatora ruchu naziemnego. Jedną z nich jest 27-letnia Joanna Filipek pracująca na łódzkim lotnisku. - W ogóle nie czuję, że pracuję. Każdy samolot, który stratuje, ląduje sprawia mi ogromną satysfakcję - mówi

  Trudno o jednoznaczną interpretację snu o lotnisku i stwierdzenie, czy jego symbolika jest pozytywna, czy też nie. Jedno jest jednak pewne – w obu przypadkach taka fantazja zapowiada zmiany w życiu, a nawet rozpoczęcie zupełnie nowego rozdziału.

  Niemiecka klinika weterynaryjna wyszkoliła psy tropiące do wykrywania koronawirusa w próbkach ludzkiej śliny. Szef kliniki zapewnia, że zwierzęta wykrywają infekcję z wyjątkowo wysoką skutecznością, sięgającą 94 procent. Psy pomagają już identyfikować zakażonych pacjentów na dwóch lotniskach: w Europie i Ameryce Południowej.

  Do wtorku 10 listopada br. obowiązuje zakaz wykonywania międzynarodowych lotów cywilnych do 34 państw. Tak zakłada rozporządzenie Rady Ministrów, które właśnie weszło w życie. Lista obejmuje m.in. Stany Zjednoczone, Czarnogórę i Izrael. Nie ma na niej krajów z Unii Europejskiej, a także Rosji i Ukrainy.

  O dwa tygodnie rząd przedłużył zakaz lotów w międzynarodowym ruchu lotniczym. Dotyczy on 29 państw. Na liście nie ma m.in. krajów Unii Europejskiej, Strefy Schengen oraz Ukrainy. Zakaz zacznie obowiązywać od środy 14 października.

  Jak zapowiedziała wiceminister rozwoju Olga Semeniuk, w przyszłym tygodniu odbędzie się seria wideokonferencji z przedstawicielami branż: kinowej, transportu lotniczego oraz wysp usługowych w centrach handlowych – m.in. manicure. - Będziemy rozmawiać o tym, jak przywracać te sektory do funkcjonowania – powiedziała.

  Partner Karoliny Jakubiak leciał z Oslo do Warszawy. W podróż wziął ze sobą dwa koty. Podczas lotu zwierzęta były zamknięte w dwóch oddzielnych klatkach. Po wylądowaniu i odebraniu klatek okazało się, że w jednej z nich nie ma kratki, a co najważniejsze – kota. Para chce wyjaśnić sprawę zniknięcia kota, a przede wszystkim znaleźć zwierzaka. Czy udało im się coś ustalić? Z Pani Karoliną rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger. Jego gościem był również lekarz weterynarii Franek Paśko, który wyjaśnił, co może czuć kot, który znalazły się na nieznanym dla siebie terenie. Czy według lekarza zaginiony zwierzak może przebywać jeszcze na lotnisku?

  Jak zmieniły się systemy zabezpieczeń na lotniskach po 11 września 2001 roku? Na co dziś służby zwracają szczególną uwagę? Kiedy pozostawiony przez pasażera bagaż, zaczyna być traktowany jako potencjalne zagrożenie i jaka kara grozi osobie, która go zostawiła bez opieki? Jak należy postępować gdy na lotnisku ogłoszona zostaje ewakuacja?

  Olga Kuczyńska jest najsłynniejszą polską stewardesą. Popularność zdobyła dzięki blogowi, w którym opisuje m.in. swoją pracę na pokładach samolotów. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry Wakacje, aby spytać, czego uczyła się na szkoleniach dla stewardes, ile lat pracuje w zawodzie, jakie miała doświadczenia z pasażerami.

  W Krakowie na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny odbywa się XIV Małopolski Piknik Lotniczy. Gościem imprezy jest gen. Mirosław Hermaszewski. Kogo zaprosił na piknik? Jak wspomina swój pobyt w kosmosie? Czy co roku celebruje swój powrót na ziemię? Z generałem spotkała się reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.