Wakacje życia? Małżeństwo zamiast na Malediwy trafiło do aresztu

Placówka Straży Granicznej w Krakowie-Balicach
Zamiast na Malediwach – w areszcie. Agresywne małżeństwo znieważyło funkcjonariuszy na lotnisku w Balicach
Źródło: karpacki.strazgraniczna.pl
Agresywne małżeństwo z województwa świętokrzyskiego zamiast do hotelu na Malediwach trafiło do Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych KW Policji w Krakowie. "Powodem była agresja, wyzwiska pod adresem funkcjonariuszy i ponad dwa promile alkoholu w organizmie" - przekazała Joanna Nogal-Gromala z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Dalsza część tekstu pod wideo:

Klatka kluczowa-121808
Egzotyczna podróż, która zmieniła wszystko

Kraków. Nieważny paszport, pijaństwo i awantura na lotnisku

Do incydentu doszło podczas rutynowej kontroli granicznej na krakowskim lotnisku Balice. 42-letnia kobieta posługiwała się nieważnym paszportem, co uniemożliwiało jej podróż na Malediwy. Gdy została o tym poinformowana, zareagowała agresją i zażądała natychmiastowego spotkania z przedstawicielem dowództwa Placówki SG.

"Na miejscu pojawili się Kierownik Zmiany, Kierownik Ekipy Kontrolerskiej oraz funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych (ZIS). Ich obecność nie uspokoiła jednak kobiety. W trakcie rozmowy zaczęła ona używać słów powszechnie uznanych za obelżywe, kierując je bezpośrednio pod adresem Kierownika Ekipy Kontrolerskiej. Sytuacja stała się na tyle niebezpieczna, że konieczna była interwencja funkcjonariuszy ZIS" - przekazała w komunikacie Joanna Nogal-Gromala z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Jak dodała, 61-letni mąż pasażerki, zamiast studzić emocje, sam dopuścił się znieważenia kolejnego funkcjonariusza biorącego udział w interwencji. 

"Od obojga małżonków wyczuwalna była silna woń alkoholu. Na miejsce wezwano patrol Policji, który przeprowadził badanie alkomatem. Wynik nie pozostawiał złudzeń – oboje mieli w organizmie ponad 2 promile alkoholu - poinformowała funkcjonariuszka.

Miał być rajski urlop na Malediwach, jest areszt

Małżeństwo na Malediwy nie poleciało. Trafiło do Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych KW Policji w Krakowie.

"Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Śledczej PSG Kraków-Balice wszczęli wobec małżeństwa postępowanie o czyn z 226 § 1 kk, czyli znieważenie funkcjonariusza podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Oboje przyznali się do zarzucanych im czynów" - zaznaczyła Joanna Nogal-Gromala.

Teraz może grozić im kara grzywny, a nawet rok pozbawienia wolności.  

Zobacz także: