Straż Graniczna

    Straż Graniczna

    Młodszy chorąży Straży Granicznej Łukasz Rogowski wraz z psem służbowym Jano, odnalazł zaginionego w lesie chorego 85-letniego mężczyznę. Za swoją bohaterską postawę zostali wyróżnieni przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Łukasza Rogowskiego zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby powiedział, jak długo poszukiwali zaginionego starszego pana i dzięki czemu Jano złapał trop. Kto dokonuje wyboru psów, które zostają funkcjonariuszami? Kiedy pies idzie na emeryturę? Panu Łukaszowi towarzyszył w studiu Jano.

    W 2007 roku pies tropiący Dikon został funkcjonariuszem Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Po dziesięciu latach służby przeszedł na emeryturę. Czy dostał odprawę? ;) O Dikonie i jego sukcesach w pracy powiedział opiekun psa st. chor. Szymon Jackiewicz.

    Dodi jest funkcjonariuszem Straży Granicznej - od niedawna w stanie spoczynku. Dziesięć lat spędził na służbie, strzegąc granic i pilnując bezpieczeństwa ludzi na lotniskach. W Dzień Dobry TVN gościliśmy opiekunkę Dodiego sierż. sztab. Monikę Banaś. Powiedziała, dlaczego pies został wycofany ze służby, czy przysługują mu jakieś świadczenia "emerytalne", czy Dodi łatwo się dostosowuje do nowych miejsc i jak wygląda dzień psa na służbie. W studiu Pani Monice towarzyszył Dodi. Znalazł u nas coś niebezpiecznego? ;)