Mieszkańcy Hajnówki uczcili pamięć o zmarłym żołnierzu. "Jesteśmy z wami"

W Hajnówce odbył się marsz pamięci zmarłego żołnierza
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
Źródło: Dzień Dobry TVN
W Hajnówce odbył się marsz pamięci zmarłego żołnierza Mateusza Sitko. 21-latek zginął po ataku na granicy z Białorusią. O szczegółach mówiła w Dzień Dobry TVN Dagmara Kaczmarek-Szałkow z TVN24.

Śmierć polskiego żołnierza

Szeregowy Mateusz Sitek został ugodzony nożem w okolicę klatki piersiowej 28 maja, gdy odbywał służbę na granicy w okolicach Dubicz Cerkiewnych. 21-latek został przewieziony do szpitala w Hajnówce, gdzie przeszedł operację, a następnie przetransportowano go do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Niestety, młody żołnierz zmarł, dlatego wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz odznaczył go "Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju". 

Marsz pamięci w Hajnówce

Z inicjatywy rolnika Huberta Ojdana zorganizowano marsz pamięci zmarłego żołnierza. Ulicami Hajnówki przeszli mieszkańcy miasta, którzy chcieli w ten sposób podziękować żołnierzowi za jego służbę. Marsz odbywał się pod hasłem "Murem za polskim mundurem".

- Bardzo chcielibyśmy wesprzeć rodzinę zmarłego żołnierza. Chcemy też uczcić go jako bohatera - powiedziała mieszkanka Hajnówki. - Chciałbym oddać cześć przede wszystkim temu żołnierzowi, który oddał życie w obronie granic, w obronie polskiej i nas. I to uważam mój obowiązek - dodał jeden z mężczyzn. - Myślę, że wszyscy, którzy są na granicy muszą czuć to. Jesteśmy z wami - zapewnił inny.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla