Paryż

  Paryż

  Każdy turysta, który zwiedza Francję powinien zobaczyć dzieła sztuki w galerii Luwr. Paryż przyciąga nim rzesze turystów – dlaczego?

  Łuk Triumfalny w Paryżu został w całości owinięty nadającym się do recyklingu plastikiem. Autorem pomysłu na oryginalną instalację był Christo Vladimirov Javacheff, który wraz z żoną Jeanne-Claude zyskał sławę dzięki realizacji tego rodzaju projektów. Artysta nie zdążył odmienić oblicza słynnej paryskiej budowli, teraz jego wizja została wcielona w życie, by upamiętnić jego fascynującą działalność.

  Gustowna, szykowna, modna, ale nie podążająca ślepo za trendami. Świetnie ubrana, nie zaś przebrana – dobry wygląd to lustrzane odbicie jej wewnętrznej pewności siebie. Jest elegancka, ale przy tym ciut znudzona, a perfekcyjności doszukuje się w tym, co nomen-omen nieperfekcyjne. Ma w sobie to trudne do sprecyzowania "coś", które na uwagę mijających ją przechodniów działa jak magnes. A przy okazji, czy wspominaliśmy już, że jest Francuzką?

  Dobra wiadomość dla wybierających się do Paryża. Muzeum Luwru zostało ponownie otwarte. Przerwa w funkcjonowaniu placówki była spowodowana pandemią koronawirusa i wprowadzonymi obostrzeniami. Jak teraz będzie wyglądało zwiedzanie?

  Ewa Minge pokazała swoją najnowszą kolekcję podczas paryskiego tygodnia haute couture. Z kamerą Dzień Dobry Wakacje pokazowi przyglądała się Agnieszka Jastrzębska. Co było inspiracją tej kolekcji i kto pojawił się na pokazie? Zobaczcie!

  A teraz - za sprawą Natalii Hołowni, autorki książki "Jak być paryżanką w Polsce", przeniesiemy się na chwilę do Paryża. Czym jest paryski styl i szyk? Jak odnaleźć swój styl? Dlaczego paryżanki nie chcą być modne? I od razu wyjaśniamy, że Natalia Hołownia nie jest ani żoną Szymona Hołowni, ani jego "nieznaną" - jak mówi Dorota Wellman - córką. Co mają na sobie paryżanki, poza ładną bielizną i zapachem? O tym w Dzień Dobry TVN Natalia Hołownia.

  Uczestniczki "Projektu Lady" wybrały się do Paryża. Co wypada wiedzieć o kulturze kraju, do którego jedziemy? Jakich tematów lepiej unikać podczas rozmowy z baronową i czy można jednocześnie być gwiazdą i damą? O paryskiej przygodzie w "Projekcie Lady" opowiedziały nam dr Irena Kamińska-Radomska i Julia Jaroszewska.

  Elżbieta Wysoczańska jest kobietą sukcesu, spełnioną matką, Polką, która - dzięki kosmetykom - na stałe wpisała się w pejzaż francuskiego luksusu. Odwiedziła ją w Paryżu prowadząca Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska. Dlaczego Elżbieta wybrała stolicę Francji na miejsce swojego zamieszkania? Jak to się stało, że absolwentka iberystyki postanowiła produkować kosmetyki? Co dodaje do swoich produktów? Czy w Paryżu łatwo odnieść sukces?

  Napisała ponad 300 opowiadań dla dzieci, a przygody "Pralinki" zostały uznane za odpowiedź na "Mikołajka" tyle że dla dziewczynek. Poznajcie Fanny Joly, z którą w Paryżu spotkała się prowadząca Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska. Kim naprawdę jest "Pralinka"? Jak wygląda dzień pracy Fanny Joly i, jak powstają jej książki? Zobaczcie!

  Tamara Gonzalez Perea wybrała się do Paryża, na spotkanie z Gosią Baczyńską. Zobaczcie jak wygląda nowa kolekcja projektantki, gdzie kupuje koronki na swoje suknie i jaka jest tajemnica unikalnych perfum Gosi. Zapraszamy na spacer po stolicy mody!