Paryż

  Czy rybniczanie są gotowi na szturm turystów?

  Zakończył się proces sądowy w sprawie ataków terrorystycznych, do których doszło 13 listopada 2015 roku w Paryżu. Jaki wyrok zapadł?

  Iga Świątek po wygranej na kortach Roland Garros podczas konferencji otrzymała pytanie dotyczące makijażu. Wywołało ono sporo kontrowersji. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Hładki.

  Mężczyzna przebrany za kobietę na wózku inwalidzkim rzucił się na słynny portret...z kawałkiem ciasta

  Lido to jeden z najbardziej prestiżowych kabaretów na świecie. Co ciekawe, na tej kultowej scenie w Paryżu przy Polach Elizejskich występują też Polki. Jedną z nich jest Aleksandra Jarecka, która w Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej pracy.

  Brigitte Macron. To z jej zdaniem francuski prezydent liczy się najbardziej. Choć nie miała łatwych początków, przekonała do siebie zwykłych Francuzów i media. Książka Gaël Tchakaloff, znajomej prezydenckiej pary, rzuca nowe światło na ich małżeństwo.

  Maximilien Seweryn ma 32 lata i jest najmłodszym synem Andrzeja Seweryna. Został artystą, choć początkowo nie miał takich planów. Teraz spełnia się w kilku dziedzinach. O swojej aktywności zawodowej i pasjach opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Najczęściej całowaną kobietą na świecie wcale nie jest aktorka filmów dla dorosłych czy - pożądana przez miliony mężczyzn - modelka. Choć tych ust dotykał prawie każdy, niewielu wie, że należą do topielicy, której ciało wyłowiono z Sekwany. Do dziś nie wiadomo, kim była tajemnicza piękność.

  "To coś więcej, niż tylko kreacje. To filozofia życia".

  Z nami pokaz Chanel haute couture na wiosnę-lato 2022. Otworzyła go wnuczka Grace Kelly - Charlotte Casiraghi, wjeżdżając na wybieg na koniu. Co warto mieć w szafie w nadchodzącym sezonie? O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Hładki.

  "Mamy międzynarodowe ekipy".

  Philippe Tłokiński zaskarbił sobie sympatię publiczności dzięki nieprzeciętnej grze w filmach i serialach. Utalentowany aktor na co dzień mieszka w Polsce, jednak liczne wyzwania zawodowe obligują go do częstych podróży. W Dzień Dobry TVN artysta zdradził kulisy swojej pracy, opowiedział też o planach na najbliższą przyszłość.

  "Był bardzo dowcipny, nie brał siebie serio".

  "Ta praca opiera się na tradycji".

  Paryż przełomu XIX i XX wieku stał się prawdziwą ziemią obiecaną dla wielu polskich artystek. Pech chciał jednak, że do panteonu największych malarskich gwiazd przeszło ledwie kilka nazwisk. W Dzień Dobry TVN o najciekawszych z nich opowiedziała autorka książki "Polki na Montparnassie", Sylwia Zientek.

  "Żyliśmy przez chwilę tylko ze stołem, ale jak się ma drugą osobę to nie szkodzi".

  Fani pod wrażeniem: "Kusicielka"

  Każdy turysta, który zwiedza Francję powinien zobaczyć dzieła sztuki w galerii Luwr. Paryż przyciąga nim rzesze turystów – dlaczego?

  Łuk Triumfalny w Paryżu został w całości owinięty nadającym się do recyklingu plastikiem. Autorem pomysłu na oryginalną instalację był Christo Vladimirov Javacheff, który wraz z żoną Jeanne-Claude zyskał sławę dzięki realizacji tego rodzaju projektów. Artysta nie zdążył odmienić oblicza słynnej paryskiej budowli, teraz jego wizja została wcielona w życie, by upamiętnić jego fascynującą działalność.

  Paryż składa się z 20 dzielnic, tzw. okręgów miejskich. Obecny podział został wprowadzony w 1860 roku przez Napoleona III Bonapartego. Które z dzielnic Paryża są niebezpieczne, a gdzie warto się zatrzymać?

  Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki podróżują po Europie. Oboje relacjonują przebieg wycieczki na swoich profilach w mediach społecznościowych. Wokalistka przyznała, że udało jej się podczas tej podróży spełnić marzenie z dzieciństwa. Gdzie tym razem odpoczywają gwiazdy?

  Edyta Herbuś niedawno świętowała 65. rocznicę ślubu swoich dziadków. Cała rodzina bawiła się na przyjęciu wyprawionym z tej okazji. Tancerka postanowiła wręczyć ukochanym seniorom wyjątkowy prezent.

  Agata i Piotr Rubikowie postanowili wyruszyć na wycieczkę. Para oraz ich dwie córki spędzają czas w mieście miłości, czyli w Paryżu. Rodzina zachwyca się jedzeniem i atrakcjami, a ich fani - niezwykłą urodą i talentem dziewczynek.

  Ewa Drzyzga wyruszyła na podbój miasta miłości i świateł. Dziennikarka chętnie chwali się zdjęciami z malowniczych zakątków Paryża. W mediach społecznościowych opublikowała ostatnio wakacyjny film z jednej z paryskich kawiarni. "Piękna, naturalna" - czytamy w komentarzach.

  Marina Łuczenko-Szczęsna wraz z mężem Wojtkiem Szczęsnym i synkiem przebywają we Francji. Wokalistka właśnie pokazała rozczulające zdjęcie z małym Liam'em. Chłopiec jest wpatrzony w tatę, uwielbia grać w piłkę, a teraz zadał mamie ciekawe pytanie.

  Anna Dereszowska wybrała się na rodzinny urlop do Paryża. Tuż przed zakończeniem wyjazdu gwiazda zdecydowała się zrobić pamiątkowe zdjęcie. Aktorka odtworzyła słynną pozę Marilyn Monroe.

  Gwiazdy tłumnie ruszyły na wakacje. Choć pośród rodzimych gwiazd wciąż popularne są egzotyczne kierunki, to Anna Dereszowska zdecydowała się na odpoczynek w jednej z europejskich stolic. Aktorka zdradziła, jak wyglądał pierwszy dzień jej pobytu.

  W wieku 109 lat zmarła francuska aktorka Renee Dorleac. Kobieta była matką gwiazd Catherine Deneuve, Francoise Dorleac i Sylvie Dorleac. Smutne doniesienia gazety "Le Figaro" potwierdziła najbliższa rodzina.

  Filip Chajzer korzysta z sezonu wakacyjnego i w wolnym czasie postanowił zwiedzić miasto, w którego nigdy nie miał okazji odwiedzić. Na Instagramie poinformował, że wybiera się na jednodniową wycieczkę do Paryża. Co warto zobaczyć w stolicy Francji? O pomoc poprosił swoich fanów.

  Martyna Wojciechowska spełnia się nie tylko jako twórczyni inspirujących programów telewizyjnych, ale także jako mama 13-letniej Marysi. Dziennikarka z córką spędzały Dzień Dziecka w Paryżu, gdzie nastolatka zaskoczyła swoją mamę prośbą o nietypowy prezent.