Zdrowie

  Adrian Kostera był jednym z trzech Polaków, którzy postanowili pokonać dziesięciokrotnego Ironamana. Przepłynął 38 kilometrów, następnie na rowerze przejechał 1800 kilometrów, a na koniec do mety biegł przez 422 km (w tym 144 km w klapkach). W cyklu Darii Pacańskiej "PO MĘSKU" opowiedział o kulisach wyścigu oraz zdradził, jaki jest prywatnie.

  Wysoka gorączka, ostry ból gardła i dyskomfort podczas przełykania oraz obrzęknięte migdałki pokryte białym nalotem to najczęstsze objawy paciorkowca w gardle. Bakteria ta może powodować ostre zapalenie gardła i migdałków nazywane również anginą. Choroba ta dotyka głównie dzieci, choć może występować również u dorosłych, ale bardzo rzadko.

  Sok z aronii znany jest z dobroczynnych właściwości dla zdrowia. Owoce, na bazie których powstaje napój, zawierają wiele witamin, a także przeciwutleniacze i minerały. Same w sobie charakteryzują się cierpkim i gorzkim smakiem, jednak doskonale nadają się do przetwarzania. Jak zrobić sok z aronii, by móc cieszyć się jego smakowymi i prozdrowotnymi walorami?

  W kwietniu w poznańskim szpitalu pacjentka zmagająca się z nieoperowanym, pierwotnym guzem mózgu przeszła operację z wykorzystaniem terapii NanoTherm. Glejaka, czyli złośliwego guza mózgu nie można usunąć w całości, a operacja dla 39-letniej pacjentki była jedyną szansą na wydłużenie życia. O specyfice terapii, rokowaniach i przełomowej operacji opowiedział nam dr Jakub Moskal – neurochirurg, Szpital Kliniczny im. H. Święcickiego w Poznaniu.

  Lato powoli dobiega końca, a wraz z nim okres wzmożonego pylenia większości roślin. Jednak niektórzy alergicy nie mogą jeszcze odetchnąć z ulgą. Co pyli we wrześniu? Sprawdź.

  Trwa już sezon na grzyby i wiele osób wyrusza do lasu w poszukiwaniu ulubionych przysmaków. W trakcie grzybobrania należy jednak zwracać uwagę, co zbieramy. W Polsce jest bowiem wiele trujących grzybów, których zjedzenie może skończyć się tragicznie. Sprawdź, których grzybów lepiej nie jeść.