Saponaria, częściej nazywana mydlnicą lekarską, w naturze występuje nie tylko na terenie Europy, lecz także Azji, a nawet północnej Afryki. W wielu miejscach mydlnica bywa również uprawiana ze względu na swoje niezwykłe właściwości.

  Tykwa pospolita uprawiana jest głównie w cieplejszych regionach świata, przede wszystkim w Azji oraz Australii. Uznawana jest za roślinę tropikalną i często porównywana z bardziej popularną dynią. Tykwa nie musi być wykorzystywana tylko jako element dekoracji. Jako wartościowe warzywo sprawdzi się również w kuchni. Jakie przepisy z tykwą warto znać i jak uprawiać tykwę w polskich warunkach?

  Rdestowiec japoński to roślina znana w tradycyjnej medycynie japońskiej i chińskiej od tysięcy lat. Substancje zawarte w rdestowcu japońskim wykazują szerokie działanie prozdrowotne.

  Wino jest niezwykle eleganckim i smacznym alkoholem. Pijemy je do posiłku, podczas spotkania ze znajomymi i w czasie leniwych wieczorów. Warto spróbować zrobić domowe wino, by oprócz smaku napoju móc poczuć dumę, gdy uda nam się wyczarować wspaniałe wino domowej roboty. Przepisy czekają poniżej. Zaskocz siebie i swoich znajomych!

  Mięta pieprzowa czy cytrynowa jest używana już od czasów starożytnych. Dowiedz się, dlaczego warto pić napar z mięty i jakie dolegliwości może pomóc wyleczyć.

  Łatwa, zdrowa i ekonomiczna - fasola to najlepsza tajna broń w naszej kuchni. Co prawda fasola w puszce jest wygodnym rozwiązaniem, ale umiejętność gotowania fasoli sprawi, że twoje dania będą smaczniejsze i zdrowsze. Podpowiadamy, jak przygotować fasolę zarówno w garnku, jak i w wolnowarze.

  Czy czereśnie są zdrowe? A kaloryczne? Jakie właściwości mają czereśnie? Warto wiedzieć, że owoce te łączą w sobie dwie pożądane cechy – są nie tylko smaczne, ale też pozytywnie wpływają na naszą urodę i pomagają w leczeniu niektórych chorób. Te krótko dostępne owoce można jeść na surowo lub wykorzystać w przetworach, aby móc cieszyć się ich smakiem również poza latem.

  Czy bazylia jest zdrowa? O właściwościach leczniczych bazylii pospolitej być może nie wiemy jeszcze wszystkiego. Dzięki tej niepozornej roślinie możemy złagodzić wiele objawów, m.in. kolki.

  Psychoterapia – ostatnio sporo się o niej mówi. Niektórzy wciąż się jej obawiają, inni uważają, że jest „lekiem na całe zło”. O co tak naprawdę chodzi z psychoterapią i na czym polega jej fenomen?

  Teoria prawa przyciągania daje ludziom obietnicę szczęścia osiągniętego jedynie za pomocą ich własnych myśli. Sądzisz, że to nie działa? W końcu wielu z nas myśli o wygranej na loterii czy szczęśliwym, długotrwałym związku, a jednak nic takiego się nie dzieje.

  Osobowość – każdy jakąś ma. Aby efektywnie komunikować się z ludźmi i aby proces naszej adaptacji w społeczeństwie przebiegał prawidłowo, warto dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest osobowość i co wyróżnia poszczególne typy osobowości.

  Każdy wie, że pewność siebie pomaga w życiu i przydaje się zarówno w wielu codziennych sytuacjach, jak i w odnoszeniu sukcesów zawodowych. Jednak nie każdy ma świadomość, że można zwiększyć pewność siebie. Warto nad tym pracować! W jaki sposób?

  Motywacja kojarzy nam się zazwyczaj z pracą – z rekrutacją do niej (wysyłanie swojego listu motywacyjnego) lub ze stymulacją do wykonywania swoich obowiązków. Co tak naprawdę oznacza pojęcie „motywacja”? Jak się zmotywować, aby wydajnie pracować?

  Temat wydaje się banalny, ale w rzeczywistości wcale takim nie jest. Co to w ogóle znaczy, że rozmowa jest konstruktywna? Jak przeprowadzać takie dialogi? Czy są one sposobem na rozwiązywanie konfliktów?