W wydanej niedawno książce "Clou. Jak być sobą, gdy jesteś wszystkim innym" założycielka fundacji "Można Zwariować" opowiedziała o życiu z chorobą afektywną dwubiegunową, wieloletniej terapii i usianej przeszkodami drodze do sukcesu.
Już jedna filiżanka dziennie ma znaczenie.
"Byłbym za tym, aby nie odpuszczać, tylko spróbować".
14-miesięczny Antoś i 14-letni Szymon nie znają się, ale obu chłopców łączy to, że uratowano im wzrok dzięki przeszczepom rogówek. Na czym polega ten zabieg? Kiedy powinniśmy po raz pierwszy odwiedzić okulistę?
"Średnio organy odmłodzono na razie o pięć lat".
Pewne schorzenia, nietolerancje pokarmowe, alergie wymagają stosowania specjalnej diety. Zazwyczaj należy wykluczyć pewne składniki, jak np. gluten w przypadku celiakii lub nietolerancji. Dla chorych oznacza to wiele wyrzeczeń i rezygnacji z pewnych potraw. Jednak mądrze skomponowana i przemyślana dieta pozwala na jedzenie ulubionych posiłków.
Babcia opiekowała się wnuczkiem, kiedy ten zaczął skarżyć się na nasilający się ból głowy. Nastolatek z wielkiej Brytanii czuł się na tyle źle, że trafił do szpitala. Lekarze robili co mogli, by mu pomóc, jednak po kilku miesiącach od zdarzenia, nadal nie czuje dobrze.
- Jak zobaczyłem Wiktora, mojego maluszka na mistrzostwach świata, to serce pękało z dumy - przyznał ojciec chłopców Łukasz Gajek w materiale Dzień Dobry TVN.
Bycie w związku i mieszkanie z partnerem ma korzystny wpływ na zdrowie. Badacze z Luksemburga i Kanady dowiedli, że osoby po 50. roku życia, które dzielą życie z kimś bliskim mają niższy poziom glukozy we krwi, a także ryzyko wystąpienia stanu przedcukrzycowego jest u nich znacznie mniejsze. Jak to możliwe?
Sok z ziemniaków zdobywa coraz większą popularność. Na co pomaga?
Łucznictwo to obecnie przede wszystkim profesjonalny sport olimpijski (łucznictwo olimpijskie) i sport rekreacyjny (łucznictwo tradycyjne), w ramach którego organizowane są zawody łucznicze. Czym jest łucznictwo sportowe i jakie są jego rodzaje?
Przyczyną wcale nie musi być choroba.
Pewien mężczyzna po przebudzeniu niespodziewanie zaczął mówić z obcym akcentem. Okazało się, że przyczyną tej zmiany była choroba nowotworowa. Ten niezwykły przypadek opisano w jednym z prestiżowych magazynów medycznych.
Co nastolatki usłyszały w gabinecie?
Ekspert ostrzega: "Urazy szyi i trudności z oddychaniem".
Jaka jest historia wziernika?
jej niedobór może mieć poważne konsekwencje zdrowotne m.in. powodować bezpłodność.
Brak nogi nie hamuje Sylwestra Wilka w spełnianiu marzeń. Sportowiec w styczniu br. w bardzo ciężkich warunkach wszedł na Rysy. O swoim wyczynie i niebezpiecznej sytuacji, która miała miejsce podczas wspinaczki opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Wizje tych osób bywają podobne.
Hokej na lodzie to sport zespołowy, który łączy aktywność fizyczną ze świetną zabawą.
Które miejsce zajmuje obecnie w klasyfikacji generalnej?
Iga Świątek wkrótce dołączy do ścisłego i elitarnego grona tenisistek, którym przez rok udało się utrzymać pozycję liderki światowego rankingu WTA. Jest 9. zawodniczką, która tego dokona. - Życzymy dalszych sukcesów - piszą kibice w mediach społecznościowych.
Katarzyna Bosacka, która propaguje zdrowe odżywianie, zwróciła uwagę na popularną osełkę śmietankową. - Na pierwszy rzut oka wygląda jak masło, ale wcale nim nie jest - przestrzegła dziennikarka. - Moja teściowa też się dała nabrać - przyznała jedna z internautek. Jaki jest skład produktu?
Krowie mleko ma swoich zwolenników i przeciwników. Nie brakuje głosów, że popularny składnik diety jest szkodliwy dla zdrowia. Tymczasem okazuje się, że dzięki jego właściwościom Europejczycy mogą poszczycić się wyższym wzrostem niż mieszkańcy Azji, Australii czy obu Ameryk. Dowodzą tego wyniki badań naukowych.
Lagevrio - lek opracowany przez firmę Merck - miał pomagać pacjentom chorym na COVID-19. Niestety najnowsze badania pokazują, że farmaceutyk może sprawić, że koronawirus SARS-CoV-2 zacznie mutować w nieznany dotąd sposób. Czy grozi nam wybuch kolejnej pandemii? Jak groźne mogą być nowe warianty wirusa?
Nikt nie zwraca na nią uwagi, a jest wyznacznikiem smaku.
Fantazja i pomysłowość nastolatków nie zna granic. Przekonali się o tym rodzice pewnego 14-latka. Chłopiec włożył sobie do odbytu piłeczkę, której później nie mógł wyjąć. Co więcej, problemy mieli również lekarze, którzy próbowali pomóc chłopcu.
Na filmie widać, że maluchowi wystają nogi i głowa.
Mediator sądowy to osoba, która dokonuje mediacji, a więc uczestniczy w rozmowie i pomaga obu jej stronom dojść do porozumienia.