Badania nad lekiem przyspieszającym metabolizm i utratę wagi. Ma działać jak ćwiczenia fizyczne

Badania nad lekiem przyspieszającym metabolizm i utratę wagi. Ma działać jak ćwiczenia fizyczne
Źródło: Dzień Dobry TVN
 Leki na cukrzycę wykupione na odchudzanie
Leki na cukrzycę wykupione na odchudzanie
Podrabiane leki w internetowych aptekach
Podrabiane leki w internetowych aptekach
Polacy wydają krocie na leki przeciw grypie
Polacy wydają krocie na leki przeciw grypie
Ruszają przeglądy lekowe
Leki z apteczki babuni – kto je jeszcze pamięta?
Leki z apteczki babuni – kto je jeszcze pamięta?
Przegląd lekowy – dlaczego jest potrzebny?
Przegląd lekowy – dlaczego jest potrzebny?
Naukowcy opracowali lek, który przyspiesza metabolizm i utratę wagi. Wszystko wskazuje na to, że przynosi on efekty podobne do tych, które obserwowane są po intensywnych ćwiczeniach fizycznych. Co wiadomo o leku?

Lek, którego działanie przypomina wpływ ruchu

Naukowcy z Uniwersytetu Florydy opracowali lek, który ma przyspieszać metabolizm i odchudzanie - jedna tabletka ma dawać efekt jak po kilku godzinach intensywnych ćwiczeń na siłowni lub biegania. Wynik badania opublikowano w magazynie "Journal of Pharmacology and Experimental Therapeutics".

SLU-PP-332 - czyli nowy lek, miałby należeć do postulowanej klasy "mimetyków ćwiczeń". Preparaty te imitują fizjologiczne reakcje, które wywołuje aktywność fizyczna. Obecne badania przeprowadzone zostały na myszach, jednak jeśli lek zostałby opracowany dla ludzi, mógłby pomóc w leczeniu otyłości, cukrzycy i innych chorób.

Badanie nad nowym lekiem na otyłość

Lek SLU-PP-332 opracowany przez naukowców z Florydy pod kierunkiem profesora farmacji Thomasa Burrisa został określony przez portal rynekzdrowia.pl jako posiadający "niemalże magiczną moc". Dzięki niemu w mięśniach zachodzą zmiany takie, jak w wyniku intensywnego treningu wytrzymałościowego. Jego skuteczność potwierdzono badaniem na myszach, które trwało 28 dni.

- Ten związek działa, jakby mówił mięśniom szkieletowym, aby dokonały takich samych zmian, jakie obserwujemy w wyniku treningu wytrzymałościowego - tłumaczy prof. Thomas Burris.

Myszy, którym podano lek, zwiększały wydatek energetyczny, a tym samym spaliły więcej kalorii, chociaż nie zmienił się ich tryb życia. Testy na myszach dały obiecujące wyniki, jednak na taki preparat dla ludzi będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Oprócz badania skuteczności konieczne jest przeprowadzenie testów pod kątem skutków ubocznych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości