Popularne leki na cukrzyce stają się coraz bardziej popularne, jako sposób na osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Jednak czy rzeczywiście jest to "cud", który zapewni nam stałe efekty?
Bruno urodził się, jako całkowicie zdrowe dziecko. Mimo że, później niż jego bracia, zaczął chodzić - nikt nie widział w tym nic niepokojącego. Niestety po pewnym czasie okazało się, że chłopiec choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a. Szansą dla niego może być podanie leku za 16 milionów złotych.
Kiedy coś na boli albo jesteśmy chorzy, sięgamy po tabletki przeciwbólowe lub inne leki. Gdzie one trafiają? Czy ma znaczenie, czym popijamy pigułki? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dr inż. Adam Mirek, popularyzator nauki.
Lek Eptifab, decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego, został wycofany z obrotu na terenie całego kraju. Taki ruch organu był konieczny po tym, jak wykryto błąd w ulotce dołączonej do preparatu.
Główny Inspektor Farmaceutyczny wstrzymał na terenie całego kraju obrót dwóch serii leku na ADHD. Powodem wycofania tabletek Atofab jest wynik poza specyfikacją jakościową.
Olaf choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a. Szansą dla malca na normalne życie jest opracowana przez badaczy ze Stanów Zjednoczonych terapia genowa. Jednak, aby chłopiec mógł ją otrzymać, potrzebne są pieniądze. Rodzice muszą uzbierać ponad 15 milionów złotych. Jak można im pomóc?
Wirus RSV to patogen, który szczególnie niebezpieczny dla małych dzieci i w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do śmierci. Na szczęście, wszystko wskazuje na to, że wirus już niedługo nie będzie stanowił aż tak dużego zagrożenia. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) dopuściła do użytki lek Beyfortus. Preparat ma chronić dzieci przed infekcjami układu oddechowego, które wywołuje wirus RSV.
Rynek farmaceutyczny mierzy się z dużym wyzwaniem, bowiem brakuje leków dla dzieci, które są zakażone paciorkowcem. Rodzice pokonują nawet kilkadziesiąt kilometrów w poszukiwaniu medykamentów, których nigdzie nie ma. "Sytuacja jest bardzo poważna".