Tą wiadomością żyje cały świat tenisa. Serena Williams otrzymała od organizatorów Wimbledonu "dziką kartę". Czy podczas turnieju zmierzy się z Igą Świątek, aktualną liderką światowego rankingu?
Słońce i opalenizna, mimo, że przez wielu lubiane, mogą być niebezpieczne. Warto zadbać o odpowiednią ochronę skóry.
Zbliża się sezon wakacyjny. Podczas zażywania słonecznych kąpieli należy szczególnie uważać, by nie dostać udaru. Jak się przed nim uchronić? Jakie objawy powinny nas zaniepokoić? Jak udzielić pierwszej pomocy na plaży? Kiedy musimy zrezygnować ze słońca? Na te pytania w Dzień Dobry TVN odpowiedział Ariel Szczotok, ratownik medyczny.
Czy można jeść robaczywe czereśnie?
Jakie są objawy choroby? Jak można się zakazić? Czy grozi nam epidemia?
14 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Krwiodawcy. To święto wszystkich tych, którzy bezinteresownie niosą innym pomoc i dają szansę na życie i powrót do zdrowia. Dawcy krwi w rozmowie z Dzień Dobry TVN opowiadają o swoich doświadczeniach i wyliczają powody, dla których warto oddawać krew.
Regularne badanie skóry pozwoli wcześnie wykryć nowotwór. W programie Dzień Dobry TVN chirurg, onkolog dr n. med. Magdalena Rychlowska-Pruszyńska oraz lekarz medycyny estetycznej dr Marzena Lorkowska-Precht rozmawiały o świadomości społecznej dotyczącej czerniaka oraz nowoczesnych metodach badania znamion.
Jakie są zastosowania kurkumy?
Dietetyk wskazuje rodzaje najbogatsze w składniki pokarmowe.
Blogerka, Katarzyna Czajka-Kominiarczuk w Dzień Dobry TVN opowiedziała wpływie seriali i filmów na nasze życie i codzienne decyzje.
W warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka możliwe jest zrobienie nowoczesnych badań na obecność nowotworu. Wszystko dzięki nowej Pracowni Pozytonowej Tomografii Emisyjnej. Obecnie jest to jedyny ośrodek dla dzieci w Europie, w którym możliwe jest przeprowadzenie tych badań.
Leczenie choroby nowotworowej to ogromne obciążenie dla organizmu, a stosowana w wielu przypadkach radio- lub chemioterapia wywołuje u pacjentów szereg nieprzyjemnych dolegliwości.
Pochodzący z Kalisza Michał Asperski zwyciężył w prestiżowym biegu Tenzing Hillary Everest Marathon. Pokonał 60 km w 11 godzin i 13 minut. Co było dla niego największym wyzwaniem?
Choroba i pobyt w szpitalu to dla każdego malucha niełatwe doświadczenie. Na szczęście są osoby, które pomagają małym pacjentom przetrwać ten trudny czas i sprawiają, że rozłąka z rodzicami jest łatwiejsza do zniesienia.
Utytułowana zawodniczka zdradziła, jakie są jej plany.
Dr Rafał Pilch od zawsze wiedział, że będzie lekarzem i jego pacjentami będą przede wszystkim dzieci.
Palenie papierosów i choroby, do których prowadzi nałóg, to problem, z którym zmagają się rządy niemal na całym świecie. Kanadyjskie władze poinformowały właśnie, że znalazły nowy sposób na walkę z uzależnieniem.
Po latach nabawiła się "syndromu klepsydry".
Półpasiec jest chorobą zakaźną. Wywołuje go ten sam wirus, który jest przyczyną ospy wietrznej. Choroba występuje jedynie u osób, które w przeszłości chorowały na ospę. Związane jest to z pozostawaniem wirusa w organizmie w postaci „uśpionej” i jego reaktywacji w przypadku obniżenia odporności.
O swoich zmaganiach w Dzień Dobry TVN opowiedzieli bohaterowie cyklu "(Od)wagi dzieciaki".
- Po karierze chyba walki MMA, bo oberwało się sprawcy - stwierdziła żartobliwie trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem.
Jessica Ali poświęciła się zdobywaniu wiedzy dotyczącej stylu high heels. Brała udział w szkoleniach na całym świecie, a teraz taniec na szpilkach propaguje w Polsce. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej pasji.
Choroba dziecka to dla rodziców ogromne wyzwanie. Bardzo często zdarza się, że bez odpowiedniego wsparcia nie są w stanie zapewnić mu właściwej opieki. Tak jest w przypadku Izy. Rodzice dziewczyny, aby złagodzić ból, którego doświadcza, zdecydowali się założyć zbiórkę w jednym z serwisów. Na leczenie córki chcą uzbierać ok. 100 tysięcy złotych. Jak można im pomóc?
Zakażony odzwierzęcym wirusem pacjent przebywa w izolacji.
Mogłoby się wydawać, że nurkowanie to sport tylko dla dorosłych. Tymczasem nie jest do końca prawda. Są instruktorzy, którzy powadzą tego rodzaju kursy również dla dzieci. Jak one wyglądają? Co młodym i początkującym nurkom sprawia najwięcej kłopotu?
Helenka przyszła na świat z poważną wadą serca. Lekarze, aby uratować życie dziewczynki i dać jej szansę na normalne funkcjonowanie zdecydowali się przeprowadzić nowatorską - na skalę światową - operację.
Bardzo często zlecany przez lekarzy rozmaz krwi wskaże poziom eozynocytów (EOS). Czym są eozynofile i jaką funkcję pełnią w naszym organizmie? Sprawdź, jaki powinien być ich prawidłowy poziom i co oznaczają zbyt wysokie i niskie eozynocyty.
Evnika Saadvakass z Kazachstanu ma dopiero 14 lat, a już mogłaby dorównać umiejętnościami niejednej dorosłej zawodniczce boksu. Dziewczynka potrafi gołymi pięściami powalić drzewo.
Nawyk przykrywania dziecięcego wózka tetrą należy do dość powszechnych. Tymczasem, zdaniem wielu lekarzy, jest on niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia malucha, ponieważ może wywołać u niego udar cieplny, zwany przez niektórych - pieluchowym. Dlaczego - mimo apeli specjalistów - rodzice nadal stosują takie praktyki?
Jak personel reaguje na obecność dyrektora na oddziale?