Nie żyje były reprezentant Brazylii. Znany piłkarz miał 68 lat

Śmierć
Roberto Dinamite nie żyje
Źródło: GettyImages/Pamelasphotopoetry
Nie żyje Carlos Roberto de Oliveira, największa legenda klubu Vasco da Gama. Znany piłkarz miał 68 lat. Sportowiec zmarł z powodu raka jelita grubego. Rodzina legendy podziękowała za liczne kondolencje.

Roberto Dinamite nie żyje

Świat obiegła informacja o śmierci Carlosa Roberto de Oliveira. Był najbardziej znanym zawodnikiem w historii Vasco da Gama. Roberto zyskał przydomek "Dinamite" w wieku 17 lat, gdy zdobył gola na słynnym stadionie Maracana. W drużynie narodowej wystąpił aż 56 razy i zdobył 25 goli.

Żałoba

DD_20220407_Ewart_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii

Piłkarz zmarł w wieku 68 lat. Legenda zmagała się z nowotworem, o czym poinformowano w mediach na początku 2022 roku. - Vasco da Gama przekazuje z nieopisanym żalem wiadomość o śmierci największego idola w historii klubu, Carlosa Roberto de Oliveira, Dinamite, z powodu raka jelita grubego” - powiadomił "Cruzmaltino".

68-latek zmarł z powodu nowotworu

W mediach społecznościowych piłkarza udostępniono również specjalne oświadczenie, w którym rodzina piłkarza podziękowała za płynące z całego świata słowa wsparcia i kondolencje.

- Z wielkim żalem dzieci Luciana, Tathiana, Roberta i Rodrigo oraz jego żona Liliane, zawiadamiają o odejściu Carlosa Roberto de Oliveira, wielkiego Roberto Dinamite. Rodzina jest wdzięczna za liczne przesłania uczuć otrzymane z powodu śmierci ojca i męża - napisano. - Dziękujemy bardzo za tyle miłości. Walczył - podsumowano w komunikacie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: Instagram/Eurosport.tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla