legenda

  legenda

  Zamek Grodziec znajduje się niedaleko wsi Grodziec w powiecie Złotoryja w województwie dolnośląskim. Zbudowano go na szczycie stromego wzniesienia powulkanicznego o wysokości 389 m n.p.m. Na terenie zamku często odbywają się imprezy nawiązujące klimatem do czasów średniowiecza. Można tam wtedy spotkać rycerzy i damy dworu, a często także sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie czy spróbować specjałów regionalnej kuchni.

  Diego Armando Maradona nie żyje – poinformowała hiszpańska agencja prasowa EFE. Maradona był najlepszym piłkarzem XX wieku. Jeden z najlepszych piłkarzy w historii zmarł na atak serca, w październiku skończył 60 lat. Żegnaj Mistrzu!

  Dolny Śląsk to kraina legend. Jedną z nich jest historia o "złotym pociągu" pełnym złota, broni i dokumentów. Pociąg kursował na linii Wrocław-Wałbrzych. Niestety po wojnie słuch o pociągu zaginął. Co się z nim stało? Porozmawialiśmy na ten temat z Joanną Lamparską, dziennikarką i podróżniczką, która szuka ukrytych skarbów, Krzysztofem Urbańskim, prezesem zamku Książ oraz Dariuszem Baliszewskim, historykiem.

  W Dzień Dobry TVN jesteśmy zawsze blisko widzów: dla młodych mam - nietypowa, ale bardzo praktyczna nauka języka obcego. Dla poszukujących szczęścia i chcących zmienić coś w życiu - Andrew Matthews, którego poradniki przeczytało 5 milionów ludzi w 73 krajach. A na koniec coś dla lubiących dreszczyk emocji - Freddy Krueger na katowickim Nikiszowcu? Czy naprawdę żył w Polsce? Skąd się wzięła legenda o nim? Bądźcie z nami o 8.00!

  Marcin Prokop spotkał się z legendą rocka - Fishem, kiedyś związanym z zespołem Marillion. Fish opowiedział Prokopowi o swojej poważnej chorobie, o rozstaniu z partnerką, o tym dlaczego nienawidzi samochodów i o swoich "powiązaniach" z Polską. Dlaczego córka Fisha została modelką?

  Deskorolka pojawiła się w Californii w latach 30. ubiegłego wieku. Dziś ten sport jest masowo uprawiany nie tylko przez młodych. Zobaczcie legendy polskiej deskorolki.