W dzisiejszych czasach nikt sobie nie wyobraża codziennego funkcjonowania bez smartfona, ale trzeba wiedzieć, jak z niego korzystać, ponieważ w przeciwnym razie może prowadzić do fonoholizmu, czyli uzależnienia od telefonu. Jak objawia się ten nałóg? Jakie mogą być jego przyczyny? Do czego prowadzi? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN socjologa dra Macieja Dębskiego.

  W dzisiejszym programie Qczaj ćwiczy z Malwiną Bolwińską, która jest mamą trójki dzieci. Pani Malwina zgłosiła się do Qczaja, ponieważ po ciążach nastąpiło u niej rozejście się mięśni prostych brzucha. Jak w takim przypadku powinien wyglądać trening?

  Hipotermia to wychłodzenie organizmu, które może być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Powodem hipotermii jest nie tylko mróz, ale też wiatr, który potęguje odczucie zimna. Skutkiem wyziębienia są odmrożenia. Jakie są ich objawy i jak je leczyć?

  Siara bydlęca to wczesne mleko krów, które ze względu na bogactwo składników aktywnych, ma właściwości zdrowotne. W jakich dolegliwościach można ją stosować? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła dietetyk kliniczna Milena Nosek.

  Od 1 stycznia 2019 roku, na liście leków refundowanych nie ma jedynego dostępnego medykamentu na zaawansowanego raka podstawnokomórkowego. Dlaczego tak się stało? Czy jest szansa, że Ministerstwo Zdrowia zmieni decyzję? Co to jest rak podstawnokomórkowy skóry?

  Wstyd przybiera różne oblicza. Może on dotyczyć wyglądu zewnętrznego, emocji czy kontaktów z innymi ludźmi. Skąd się bierze wstyd? Czego wstydzą się kobiety? Czy kobiety wstydzą się inaczej niż mężczyźni? Jak pokonać wstyd i cieszyć się w pełni swoim życiem? W studiu Dzień dobry TVN o wstydzie porozmawialiśmy z psycholog Joanną Chmurą i aktorkami Sylwią Gliwą i Marią Konarowską.

  Bohaterami kolejnego odcinka cyklu Dzień Dobry TVN "Naturalnie!" są aloes, żyworódka oraz zioła: rozmaryn, mięta i bazylia. Jakie właściwości prozdrowotne mają te rośliny? Sprawdziła to prowadząca cykl Agnieszka Cegielska.

  Biustonosz do spania nie sprawdza się. Naukowcy kilkukrotnie już wypowiadali się na ten temat i ich opinia jest jednoznaczna. Spanie w staniku nie ma żadnych zalet, natomiast może mieć wiele negatywnych konsekwencji. Mimo tak radykalnego stanowiska naukowców, wiele kobiet żyje w przekonaniu, że stanik do spania to gwarancja jędrnego biustu.

  Czym jest patriarchat? Jak jest rozumiany w etnografii, socjologii, a jak w podejściu feministycznym? Na czym polega patriarchat w rodzinie, a na czym w społeczeństwie? Dominacja mężczyzn w społeczeństwie zaczęła się już w kulturach pierwotnych. Do dziś w większości krajów naszego kręgu kulturowego to kobieta przyjmuje nazwisko męża, a nie odwrotnie.

  Część osób pijących piwo jest przekonana, że uzależnienie od piwa jest mniej niebezpieczne niż w przypadku mocniejszych alkoholi. Piwo, które uchodzi za alkohol lekki i bezpieczny (tak też jest reklamowane), również jest niebezpieczne. Skutki picia piwa w zbyt dużych dawkach są analogiczne jak w przypadku nadużywania wódki czy wina.

  Z powodu problemów zdrowotnych Krysia straciła 20 kilogramów. Zbyt szczupła figura ją martwi, dlatego za pomocą ćwiczeń chciałaby nabrać masy. Jaki trening zaproponował jej Qczaj?

  Wiele mam, które nie rodziły naturalnie nie ma pomysłu, jak schudnąć po ciąży. Cesarka bardzo ogranicza utratę wagi, dlatego że rana po porodzie jest jeszcze świeża i zaleca się kobiecie unikanie wysiłku fizycznego. Jednak są bezpieczne ćwiczenia także dla mam po cesarce!

  Dla prawidłowego rozwoju płodu niezwykle ważne jest dieta przyszłej mamy. Kobiety w ciąży powinny przyjmować nie tylko kwas foliowy i witaminy grupy B, ale ich dieta powinna być bogata w cholinę. Co to takiego i w jakich produktach można ją znaleźć? Jak na organizm dziecka w łonie matki wpływa niedobór choliny? Gościem Dzień Dobry TVN był ginekolog i położnik prof. Romuald Dębski.

  Amerykańcy kosmetolodzy i chirurdzy plastyczni zaobserwowali, że w ich gabinetach zwiększyła się liczba młodych ludzi, którzy chorobliwie nie akceptują swojego wyglądu, ponieważ nie prezentują się tak jak na przerobionych przez filtry zdjęciach. Ta niebezpieczna tendencja otrzymała nazwę "Snapchat dysmorfia", czyli dysmorfofobia nowej generacji. O obsesji dotyczącej własnego wyglądu i jej przyczynach rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psycholog Magdaleną Chorzewską. Do czego może doprowadzić dysmorfofobia?

  W pięciu województwach Polski trwają już ferie. Za kilka dni rozpoczną je dzieciaki z kolejnych rejonów Polski. Jeżeli w czasie ferii wybieracie się w góry na narty, Anna Nowak-Ibisz w studiu Dzień Dobry TVN podpowiedziała, jakie gadżety wybrać na stok.

  Ile kalorii ma alkohol? Który alkohol jest najmniej kaloryczny, a który najbardziej? Dlaczego rzucenie alkoholu pomaga w schudnięciu? Rozmawialiśmy o tym w studiu Dzień Dobry TVN.

  5 porcji zdrowia to akcja, która propaguje zdrowy styl życia. Jej fundamentalnym zadaniem jest zachęcenie ludzi do jedzenia większej ilości warzyw i owoców bądź wypicia szklanki soku. Patronem akcji jest Joanna Koroniewska, która będzie towarzyszyła Andrzejowi Polanowi w kuchni Dzień Dobry TVN.

  Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Każdy wie, że dbając o zęby dba także o swój cały organizm. Te zepsute mają ogromny wpływ na funkcjonowanie narządów wewnętrznych. W kawiarence TVN Cafe zapytaliśmy prezydenta PTS prof. Bartłomieja Lostera, jak Polacy wyglądają od środka?

  Wirusowym zapaleniem wątroby typu B (HBV) lub C (HCV) zakażonych jest na świecie łącznie około pół miliarda ludzi. Co roku umiera z powodu tych zakażeń ponad 1,5 miliona osób. Jak dochodzi do zakażenia HCV? Jak leczy się wirusowe zapalenie wątroby typu C?

  Nastała moda na bieganie. Kiedy bieganie przestaje być zdrowe? Jak bezpiecznie dla naszego organizmu uprawiać ten sport? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, opowiedział lekarz kadry olimpijskiej i ordynator centrum leczenia urazów sportowych dr Robert Śmigielski. Jak często dochodzi do zgonów w czasie uprawnia sportu?

  W Gorzowie Śląskim znaleziono pięćdziesięciolatka, który był w stanie skrajnego wychłodzenia. Jego temperatura ciała wynosiła 22 st. C, a serce już nie biło. Śmigłowcem został zabrany do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, gdzie podłączono go do aparatury ECMO, zastępującej funkcje płuc i serca. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dra Tomasza Czarnika, aby powiedział, co to jest hipotermia i jak dokładnie działa urządzenie ECMO.

  Stefan Hula - jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich. Miał 12 lat, kiedy wygrał nieoficjalne mistrzostwa świata dzieci w skokach narciarskich. Od ponad 14 lat skacze w kadrze w Pucharze Świata, a na co dzień mieszka z żoną i dwiema córkami w Szczyrku. Który z medali jest spełnieniem marzeń Stefana? Czy jego córki również trenują skoki narciarskie? Jak odpoczywa? Okazuje się, że Stefan pomaga żonie przy szyciu kombinezonów dla skoczków narciarskich. Czy to łatwa praca?

  Zimą stoki zapełniają się narciarzami i snowboardzistami. Jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują na trasach zjazdowych? Sprawdził to prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak.