Hokej na lodzie to sport zespołowy, który łączy aktywność fizyczną ze świetną zabawą i ma dobry wpływ na rozwój dzieci. O tajnikach tej dyscypliny opowiedzieli w Dzień Dobry TVN eksperci Tomasz Wołkowicz i Przemysław Odrobny.
Hokej na lodzie dla dzieci
Hokej jest treningiem ogólnorozwojowym, który zwiększa refleks, szybkość i uczy pracy zespołowej. W naszym studiu najmłodsza drużyna warszawskich hokeistów pokazała, co potrafi.
- Ten sport może uprawiać każdy. Do naszej akademii przyjmujemy dzieci, które ukończyły 4. rok życia - powiedział Tomasz Wołkowicz, trener, wieloletni reprezentant Polski w hokeju na lodzie, dyrektor sportowy Akademii Hokejowej. - Mogą przychodzić dziewczynki, chłopcy. Nie muszą potrafić jeździć na łyżwach, ważne, żeby przyszli i mieli chęć do treningu. To jest najważniejsze - podkreślił.
Rodzice młodych zawodników nie muszą się bać, że dzieci zrobią sobie krzywdę na lodzie.
- Hokej dziecięcy jest bardzo bezpieczną grą. Jest to sport bezkontaktowy w tym wieku minihokejowym. Nie mamy o co się obawiać. Można powiedzieć, że u najmłodszych dzieci jest to sport bez kontuzji, bo dzieci są tak ubrane, mają tyle ochronnego sprzętu, że nic im się nie stanie, nawet jeśli się wywrócą lub zderzą ze sobą - wskazał Wołkowicz.
Zalety hokeja na lodzie
Jakie korzyści płyną z uprawiania tej dyscypliny?
- To najszybszy sport zespołowy na świecie. Hokej to jest szkoła życia. Młodzi adepci od początku uczą się dyscypliny, higieny życia, współzawodnictwa. Dzieci mają nowych kolegów, koleżanki. Oczywiście rozwija też fizycznie - podkreślił Przemysław Odrobny, trener bramkarzy, były reprezentant Polski w hokeju na lodzie.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Lew, wilk, niedźwiedź czy delfin? Sprawdź, którym chronotypem snu jesteś
- Jak wygląda życie poza siecią? "Mamy instalację fotowoltaiczną i magazyn energii"
- Czy zażyłe relacje między sąsiadami jeszcze się zdarzają? Marzena Rogalska: "Mamy taką szajkę"
Autor: Justyna Piąsta
Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News