Podwodny hokej - na czym polega?
Reporter Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik wybrał się z kamerą do Krakowa, by spróbować swoich sił w podwodnym hokeju. Nowe umiejętności zdobywał pod okiem szefa drużyny "Smoków" Jędrzeja Mehringa. Jak powstał ten zespół? - Założyłem go pięć lat temu. Jest to bardzo fajna i mimo wszystko poważna dyscyplina - wyjaśnia.
Na czym polega podwodny hokej? - Jest to podobne do tego na lodzie. Mamy dwie bramki, po dwóch stronach. Są dwie drużyny mniej więcej po sześć osób, czterech rezerwowych i jeden krążek o wadze 1,5 kg. Celem gry jest trafienie do bramki - tłumaczy.
Gra w podwodnego hokeja
Historia dyscypliny ma swój początek w 1954 roku. Podwodnego hokeja wymyślili płetwonurkowie z Anglii, którzy w ten sposób chcieli utrzymać formę poza sezonem. - Wzięli kijki, krążek i zaczęli grać na basenie - opowiada szef "Smoków". Dziś w Polsce gra w niego około 200-300 osób.
Kilka miesięcy temu powstał Polski Związek Hokeja Podwodnego. - Są mieszane drużyny, specjalne kategorie wiekowe - zaznacza Jędrzej Mehring. Ten sport mogą uprawiać osoby w każdym wieku. Jedyne czego potrzebujemy to kijek, specjalistyczna rękawiczka do ochrony ręki prowadzącej, czepek czy sprzęt ABC - płetwy i maska z fajką.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Małgorzata Glinka o zakończeniu kariery siatkarskiej. "Ziemia pod nogami mi się ruszała"
- Tomasz Fornal jest utalentowanym siatkarzem. Jaki jest prywatnie?
- Badminton. Co warto wiedzieć, zaczynając naukę gry. Jakie są zasady gry w badmintona
Autor: Aleksandra Matczuk
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN