piotr wojtasik

  piotr wojtasik

  Na wakacje w 1987 roku Magda Mołek zamiast w góry czy nad morze, jak większość jej kolegów i koleżanek, pojechała do Warszawy. Zachwyciła się nią do tego stopnia, że po 10 latach wróciła do stolicy na stałe, by rozpocząć pierwszą pracę w ogólnopolskiej telewizji. Z okazji Dnia Dziecka przespacerowała się warszawskimi ulicami, które najbardziej kojarzą się jej z dzieciństwem.

  Wczoraj w Sopocie miała miejsce premiera spektaklu „Fedra” w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. W roli głównej Katarzyna Figura, która gra opętaną miłością królową. O roli i życiu na Wybrzeży Figura opowiedziała dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Piotrowi Wojtasikowi.

  Hotel Europejski to drugi najstarszy i najbardziej luksusowy hotel w Polsce. Amerykański magazyn "Time" umieścił go na liście 100 najbardziej ekscytujących miejsc na świecie. Swoją działalność rozpoczął w 1857 roku i przez dziesięciolecia był jednym z najbardziej rozpoznawalnych hoteli w Europie. Bywali tu tacy znamienici goście jak: Stanisław Wyspiański, Nina Andrycz, Robert Kennedy czy Mick Jagger. Dziś powraca w nowej odsłonie. Po hotelu oprowadził nas dziennikarz Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik. Zajrzeliśmy z kamerą do apartamentu prezydenckiego i do przedwojennej cukierni, która niegdyś byłą miejscem spotkań warszawskich elit.

  Obowiązki domowe to jedna z przyczyn konfliktów między małżonkami. Jak się nimi podzielić, by nie powodować niepotrzebnych sporów? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Piotra Mosaka i Tatianę Ostaszewską-Mosak, którzy na co dzień prowadzą terapię dla par. Jak małżeństwo psychologów dzieli się obowiązkami w swoim domu? Oboje przyznali, że jako małżeństwo docierali się bardzo długo. Odbyli też wiele, bardzo burzliwych rozmów. Tatiana Ostaszewska-Mosak zwróciła uwagę, że małżonkowie powinni przede wszystkim ze sobą rozmawiać. Dodała również, że kobieta i mężczyzna powinni być współodpowiedzialni za to, co dzieje się w ich domu.

  Moda Polska była najbardziej rozpoznawalną marką w historii rodzimej mody, a Jerzy Antkowiak jednym z najważniejszych projektantów. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Piotr Wotasik był na wernisażu wystawy "Jerzy Antkowiak i Moda Polska" w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Na wernisażu nie mogło zabraknąć modelek Antkowiaka. Wszyscy razem żyli jak jedna wielka rodzina. Jak wspominają czasy Mody Polskiej? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy projektantki Mody Polskiej: Krystynę Wasylkowską i Katarzynę Raszyńską oraz wnuczkę Jerzego Antkowiaka, Julię Kromolicką. Jakim szefem był Jerzy Antkowiak? Jak u Pani Krystyny i Pani Katarzyny zaczęła się historia z Modą Polską? Czy wnuczka Antkowiaka od zawsze wiedziała, że chce pójść śladami dziadka? Skąd czerpie inspiracje w swojej pracy? Julia jest już po swoim pierwszym pokazie. Czy dziadek był z niej zadowolony?

  Bal Fundacji TVN to wielkie wydarzenie towarzyskie, ale też ważny dzień dla podopiecznych Fundacji TVN "nie jesteś sam". Punktem kulminacyjnym balu jest aukcja, z której dochód zostanie przekazany potrzebującym. Czy w tym roku padł rekord? Co można było wylicytować? I jak na Balu Nocy Letniej bawiły się gwiazdy? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik.

  W latach 1937–1939 Nina Novak była solistką Polskiego Baletu Reprezentacyjnego, a po wojnie zespołów baletowych Feliksa Parnella oraz Mikołaja Kopińskiego. Następnie wyjechała do Stanów Zjednoczonych i została primabaleriną, baletmistrzynią oraz pedagogiem Ballet Russe de Monte Carlo. Obecnie ma 95 lat i nadal uczy młode baletnice. Jak to się stało, że została primabaleriną w najlepszym balecie w Stanach Zjednoczonych? Czy pamięta swoją największą rolę? Czy gdyby urodziła się ponownie, też zostałaby baletnicą? Jak znajduje siłę na tak aktywne życie? Z Niną Novak rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik.

  Kolekcje sukien ślubnych z 2018 roku charakteryzują się różnorodnością. Jakie kreacje ślubne proponują przez polscy projektanci. Ile kosztują? Mariusza Brzozowskiego, Marcina Paprockiego, Joannę Przetakiewicz i Gosię Baczyńską odwiedził reporter Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik.

  Owocem miłości malarki Joanny Sarapaty i aktora Jarka Jakimowicza jest syn Jovan. Jak wyglądało jego dzieciństwo? Czym się obecnie zajmuje? Gdzie mieszka? Ceni sobie wolność? Gdzie chciałby być za 10 lat? Z Jovanem i jego rodzicami spotkał się reporter Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik.

  Andrzej Chyra na zaproszenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej wyreżyserował „Carmen” Bizeta. W spektaklu zagrały dzieci. Jak Panu Andrzejowi układała się współpraca z młodymi artystami? Był wymagający dla współpracowników? Ma zamiar skupić się teraz bardziej na reżyserii niż aktorstwie? Czy ogromna scena nie wywołuje w nim obsesyjnego lęku? Ostatnim próbom przed premierą "Carmen" przyglądał się reporter Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik.

  Cannes to gwiazdy, imprezy, szampan, bąbelki... ale Piotr Wojtasik wybrał się tam z kamerą Dzień Dobry TVN by naszym widzom pokazać to, czego zazwyczaj nie widać - kulisy. Jak myślicie, ile metrów czerwonego dywanu zużywanych jest podczas trwania festiwalu i kto jako pierwszy odwiedzał to urokliwe miejsce?

  Adam Leja to historyk sztuki i kolekcjoner mody. Posiada jedną z największych kolekcji kostiumów "haute couture" w Polsce. Zbiór liczy około 5 tys. eksponatów. Historyk sztuki zorganizował w Łodzi wystawę z ikonicznymi kreacjami domu mody Dior, Chanel oraz innych powojennych paryskich mistrzów „haute couture”. Co fascynuje go w paryskiej modzie sprzed kilkudziesięciu lat? Za co świat pokochał Christiana Diora i co jest sekretem żakietów Coco Chanel? Z Adamem Leją rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik.

  W spektaklu „DalidAmore” Ewa Kasprzyk wcieliła się w postać Dalidy - pięknej piosenkarki, wykonawczyni takich hitów jak „Paroles, paroles” i „Bang bang”, która w 1987 roku popełniła samobójstwo. Pani Ewa jest również reżyserką tego widowiska. Dlaczego zdecydowała się pokazać i zagrać tak tragiczną postać? Ewę Kasprzyk gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Anna Czartoryska-Niemczycka to polska aktorka i piosenkarka oraz mama dwójki dzieci. Niedawno na rynku pojawił się nowy album artystki "Euforia/Panika". Czy to prawda, że płytę nagrywała po nocach? Kto był jej pierwszym nauczycielem śpiewu? Czy muzyka interesuje też jej dzieci? Z Anną rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik.

  Izabela Kuna od jakiegoś czasu jest wykładowcą w Warszawskiej Akademii Teatralnej. Jak sama mówi, zawsze miała zapędy pedagogiczne. Jakiego przedmiotu naucza? Podobno studenci ją uwielbiają. Czego od nich wymaga? Czy zdarzyło już się jej pracować ze swoimi studentami? Z Izą rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik.

  Ruszamy z nowym sezonem Dzień Dobry TVN. W porannym paśmie pojawią się nowe cykle. Aneta Łańcuchowska przekaże nam swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania w praktyczny sposób. Dietetyczka będzie co wtorek gotować razem z Piotrem Kucharskim. W poniedziałki będziemy ćwiczyć z Qczajem. Co piątek ubierać nas będzie Adam Chowański. A Marta Gąska w czwartki będzie uczyła sztuki pięknego makijażu. Zaś Bianka Zalewska przybliży losy Ukrainy. Natomiast Witek Szabłowski zabierze nas w podróż w odległe miejsca na świecie. A weekendy będą zaś należały do Piotra Wojtasika, który odkryje przed nami kulisy polskiego show-biznesu. Bądźcie z nami!