dyscyplina sportowa

    dyscyplina sportowa

    Okazuje się, że przygotowania do sezonu narciarskiego można rozpocząć bez obecności śniegu. Pomaga w tym dyscyplina sportowa o nazwie inline alpine. Na czym polega? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN Anna Nowak, trenerka narciarstwa, ale także zawodniczka młodego sportu.

    Widok energicznych i wysportowanych cheerleaderek większości z nas kojarzy się przede wszystkim ze scenami z amerykańskich filmów. Okazuje się, że marzenie o profesjonalnym dopingowaniu drużyn podczas meczów można z powodzeniem zrealizować także w Polsce. Zapewniają o tym członkinie zespołu tanecznego "Cheerleaders Gdynia", które odwiedziły Dzień Dobry TVN, by opowiedzieć o swojej pasji.

    W Gdańsku przy Jaśkowej Dolinie znajduje się miejsce, gdzie można trenować disc golf. Choć historia tego sportu w Polsce jest krótka to na świecie ta dyscyplina została zapoczątkowana w połowie lat 60. XX wieku. Co ciekawe, mimo niewielkiej popularności, możemy pochwalić się pierwszymi sukcesami w tym sporcie. 

    Gdyby porównać wyniki kobiet i mężczyzn w tych samych dyscyplinach, to kobiety znacząco pozostają w tyle za mężczyznami. Różnice w wynikach sportowych wynikają przede wszystkim z budowy ludzkiego ciała. W dyscyplinach, gdzie liczy się siła i szybkość kobiety nie mają szans z panami. W której konkurencji kobiety są lepsze? Jak trenują kobiety, a jak mężczyźni? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Katarzyna Wolska, trenerka personalna i prowadząca program #niemażeniemogę oraz Krzysztof Mizera, fizjolog sportu i dietetyk.