Gwiazdy

Małgorzata Glinka o zakończeniu kariery siatkarskiej. "Ziemia pod nogami mi się ruszała"

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Szymon Brózda
Niezwykła historia siatkarki
Niezwykła historia siatkarki Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Małgorzata Glinka to najbardziej utytułowana polska siatkarka w historii. Jest dwukrotną mistrzynią Europy i uczestniczką Igrzysk Olimpijskich. Zdobywała nagrody m.in. we Włoszech, Hiszpanii i Turcji. Jak potoczyła się jej kariera? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Niezwykła historia siatkarki

Gosię wyróżniał wzrost i zacięcie, dlatego zdecydowała się dołączyć do drużyny siatkarskiej w szkole podstawowej. Jej pierwszym klubem była Skra Warszawa, a profesjonalny kontrakt podpisała, gdy miała jedynie 16 lat. Gosia stała się gwiazdą drużyny "Złotek", trenowanej przez Andrzeja Niemczyka. Panie zdobyły złoto na Mistrzostwach Europy w 2003 roku.

W 2004 roku siatkarka wyszła za mąż za Włocha Roberta Mogentalego. Pięć lat później na świat przyszła ich córka Michele. W szpitalu przeżyła trudne chwile. - Ten moment 4 godzin, czy sepsa pójdzie do mózgu, rozmawiałam z Bogiem i powiedziałam, żeby mi zabrał wszystko, ale zostawił Michele przy życiu - opowiadała Małgorzata.

"Małgorzata Glinka. Wszystkie odcienie złota"

Legenda polskiej siatkówki zakończyła karierę w 2015 roku. Teraz prowadzi fundację zajmującą się organizacją projektów sportowych dla dzieci i młodzieży. Więcej o jej życiu możemy przeczytać w biografii "Małgorzata Glinka. Wszystkie odcienie złota". Pojawiają się w niej nawet tak trudne wątki, jak kryzys w małżeństwie czy terapia.

- Ta książka jest taka szczera jak ja. Wszyscy, którzy mnie znajdą, wiedzą, jaką jestem osobą, że jestem bezpośrednia i wrażliwa, taka też jest ta książka - tłumaczyła. Siatkarka przyznaje w niej także, jak trudno było jej pogodzić się z zakończeniem kariery w 2015 roku. - Wychodziłam z domu, to ziemia pod nogami mi się ruszała, byłam zagubiona - wspominała.

Małgorzata nie była przyzwyczajona do wykonywania domowych obowiązków. Jak mówi: "miała jedynie dobrze grać w siatkówkę". Gwiazda sportu opowiedziała również o tym, jak przez kilka lat musiała mierzyć się ze stalkerem. - To było w takim bardzo mrocznym klimacie. Przestraszyłam się, gdy powiedział "Allah zdecydował, że będziemy razem" - mówiła.

Więcej na temat biografii "Małgorzata Glinka. Wszystkie odcienie złota" dowiesz się z naszego materiału wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Szymon Brózda

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości