Gorące tematy

Ołena Zełenska w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN o rodzinie w czasie wojny

Gorące tematy

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
Bianka Zalewska
Pierwsza dama Ukrainy w Polsce
Pierwsza dama Ukrainy w Polsce Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Ołena Zełenska do niedawna była scenarzystką i żoną komika. Dziś jest pierwszą damą Ukrainy i najważniejszą pierwszą damą świata. Żona Wołodymyra Zełenskiego udzieliła wywiadu Dzień Dobry TVN. W rozmowie z Bianką Zalewską wspomina życie sprzed wojny, ale także mówi, co dalej. Za co jest wdzięczna Polakom?

Ołena Zełenska dla Dzień Dobry TVN: "Wiedziałam, że nie mogę stracić szansy"

Olena Zełenska od pierwszych dni wojny w Ukrainie nie wahała się i zdecydowała na pomoc mężowi. Wspólnie trwają do dziś, niosąc nadzieję swojemu narodowi.

- Życie bardzo się zmieniło od chwili, gdy mój mąż zdecydował, że wystartuje w wyborach prezydenckich. Wiedziałam, że zmieni się całe życie i będę musiała wybrać swoją rolę. Miałam wolność wyboru i mam ją nadal. Wiedziałam, że nie mogę stracić szansy, aby zrobić coś w miejscu, w którym się znalazłam - mówiła pierwsza dama Ukrainy.

Żona Wołodymyra Zełenskiego szybko musiała wejść w nową rolę. Nikt nie przygotowywał jej wcześniej na taką ewentualność. Postawiła na własne zasady i chęć pomocy innym. - Na samym początku dałam sobie słowo, że pozostanę sobą. Mam nadzieję, że mi się udało. Myślę, że nie bardzo się zmieniłam. Kiedy mój mąż przestanie być prezydentem, chciałabym zajmować się innymi rzeczami. Chociaż z tej aktywności społecznej nie można tak po prostu zrezygnować - podkreśliła Olga Zełenska w rozmowie z Bianką Zalewską z Dzień Dobry TVN.

Ołena Zełenska: "Wojna to czas próby dla naszej rodziny"

Zełenscy szybko stali się wzorem godnym do naśladowania dla całego świata. Nie tylko pod względem obrony kraju, ale także własnej rodziny. Czas wojny wymaga od nich nie tylko ogromnej odpowiedzialności za naród, ale także za ich dom, w którym są dzieci.

- Widzimy się rzadko. Najgorsze jest to, że dzieci rzadko widują tatę. Ze mną są praktycznie cały czas. A z nim widują się czasami na krótko. Jestem pewna, że ta rozłąka wzmocni naszą relację. Całe życie pracujemy razem, choć niektórzy mówią, że to źle. Jednak wiele lat pracowałam pod jego kierownictwem, w studio. Dziś jest podobnie. I całą swoją działalność z nim omawiam, czasami. Mamy szczęście, bo pasujemy do siebie. To przeznaczenie. Nie uważam nas za idealną parę, bo możemy się pokłócić, choć nie na długo - zwierzyła się pierwsza dama Ukrainy.

- Jestem pewna, że pasujemy do siebie. I jestem pewna, że mamy szczęście. Ja mam na pewno szczęście, mając go. Mam nadzieję, że on jest szczęśliwy ze mną. Znamy się z czasów młodości. Teraz jest czas próby, nie tylko dla naszej rodziny. Prawie połowa rodzin w naszym kraju jest rozdzielona. Tak jak nasza - dodała.

Ołena Zełenska wdzięczna Polakom

Żona Wołodymyra Zełenskiego przyznaje, że nie jest w stanie wyrazić słowami ogromu wdzięczności do naszego kraju. Jest przekonana, że każdy obywatel Ukrainy myśli podobnie.

- W Polsce zajmuję się tym, że ciągle dziękuję. Jak patrzę na statystyki, to polska pomoc jest niesamowita. Zrobiliście duże rzeczy, każdy z was. W pierwszych miesiącach otworzyliście swoje drzwi dla nas. Chcemy, żeby nasi ludzie też byli wdzięczni. Jestem pewna, że są - stwierdziła pierwsza dama Ukrainy w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN.

Bianka Zalewska o wywiadzie z Ołeną Zełenską

Nasza dziennikarka, Bianka Zalewska, opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN o spotkaniu z pierwszą damą Ukrainy. Jak wyglądały jego kulisy?

- Musiałam ten wywiad utrzymać w tajemnicy. Nie chodzi o zaufanie, tylko bezpieczeństwo pierwszej damy Ukrainy. Musiałam to uszanować. Ona jest na celowniku Rosji. Do końca nie wiedziałam, czy się uda. Wysyłałam prośby i argumentacje, jak to ważne dla Polaków, żeby usłyszeli słowa od Ołeny Zełenskiej - mówiła reporterka.

- Ołena zaskoczyła mnie niesamowicie. Jako dziennikarka sceptycznie podchodzę do polityków. To fantastyczna, ciepła kobieta. Ma dużo pokory. To fajny sympatyczny, dobry człowiek - dodała Bianka Zalewska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl. Dłuższy materiał dostępny jest już na Playerze w zakładce Dzień Dobry TVN Extra.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: Bianka Zalewska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości