ołena zełenska

  7 września na rynku pojawi się książka "Ołena Zełenska. Kim jest Pierwsza Dama Ukrainy?". W Dzień Dobry TVN o tym, jaka jest i jaki ma wpływ na losy Ukrainy żona ukraińskiego prezydenta opowiedziała autorka opracowania Alina Makarczuk.

  #SitLikeAGirl to wyjątkowy gest solidarności.

  Ołena Zełenska została bohaterką najnowszego wydania amerykańskiego magazynu "Vogue". Pierwsza dama Ukrainy wystąpiła w niezwykłej sesji i udzieliła poruszającego wywiadu.

  Olena Zełenska odwiedziła Stany Zjednoczone. Ukraińska pierwsza dama przemawiała w amerykańskim kongresie, gdzie dziękowała za udzieloną już pomoc i prosiła o dalsze wsparcie dla swojego kraju w walce z rosyjskim agresorem. Zełenska udzieliła również wywiadu stacji telewizyjnej NBC News. Opowiedziała w nim, jak wojna w Ukrainie zmieniła jej dziewięcioletniego syna.

  Pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska wygłosiła przemówienie w Kongresie USA. Opowiedziała historie cywilów zabitych przez Rosjan oraz zwróciła się z apelem. - W imieniu tych, którzy żyją i czekają na powrót rodzin z linii frontu. Proszę was o to, o co nigdy nie chciałam prosić. Proszę was o broń - mówiła do amerykańskich polityków.

  "Chciała być wspólnie z mamami i ich dziećmi"

  Wołodymyr Zełenski przekazał swoją kultową już bluzę khaki na aukcję charytatywną w Londynie. Dochód z niej zostanie przeznaczony na wsparcie Ukrainy ogarniętej wojną. Jaką kwotę osiągnęła? Co podarowała pierwsza dama Ołena Zełenska?

  Wołodymyr Zełensky z traktowanego z przymrużeniem oka polityka wyrósł na europejskiego bohatera. Od początku wojny wielkie emocje wzbudza również jego żona.

  "Nie przywyknijcie do naszego cierpienia".