Ołena Zełenska na okładce magazynu "Vogue". "Nie mamy wątpliwości, że zwyciężymy"

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
"Vogue"
Ołena Zełenska

Ołena Zełenska została bohaterką najnowszego wydania amerykańskiego magazynu "Vogue". Pierwsza dama Ukrainy wystąpiła w niezwykłej sesji i udzieliła poruszającego wywiadu. - Po Buczy zrozumieliśmy, że to wojna mająca na celu eksterminację nas wszystkich - przyznała.

Ołena Zełenska na okładce amerykańskiego "Vogue"

Dziennikarka Rachel Donadio i ceniona fotografka Annie Leibovitz odwiedziły Ołenę i Wołodymyra Zełenskich w Ukrainie. W poruszającej rozmowie pierwsza dama Ukrainy opowiedziała o ostatnich miesiącach w cieniu wojny.

- To były najstraszniejsze miesiące w moim życiu i w życiu każdego Ukraińca. (...) Czekamy z niecierpliwością na zwycięstwo. Nie mamy wątpliwości, że zwyciężymy. I to jest to, co pozwala nam się trzymać - powiedziała dziennikarce "Vogue'a".

Ołena Zełenska w wywiadzie powróciła też do początków inwazji rosyjskiej, kiedy wraz z dziećmi musiała się ukrywać. - Nawet nie wiem, jakbym przeżyła te miesiące, gdyby nie moje dzieci. On [Wołodymyr Zełenski – przyp. red.] miał pod tym względem znacznie trudniej. Cierpiał. I wtedy nasze dzieci też cierpiały, bo nie mogły się z nim widzieć - podkreśliła.

Zobacz wideo: Wojna w Ukrainie

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Jak dodała, największym wyzwaniem była dla niej Bucza, gdzie doszło do masakry ludności cywilnej. - W pierwszych tygodniach po wybuchu wojny byliśmy po prostu zszokowani. Po Buczy zrozumieliśmy, że to wojna mająca na celu eksterminację nas wszystkich. Naszą zagładę - przyznała.

Po wyjściu z ukrycia pierwsza dama Ukrainy stara się robić wszystko co w jej mocy, by wesprzeć swoje rodaczki i rodaków. Ostatnio wygłosiła przemówienie w Kongresie USA. - Mój harmonogram jest wypełniony po brzegi. Nie mam wolnej chwili, w której mogłabym po prostu usiąść - zaznaczyła Ołena Zełenska w rozmowie z Rachelą Donadio.

Wołodymyr Zełenski dla "Vogue'"

W rozmowie z magazynem "Vogue" zabrał głos również Wołodymyr Zełenski, który jest bardzo dumny ze swej żony.

- Moja żona daje przykład. Uważam, że odgrywa potężną rolę dla Ukrainy, dla naszych rodzin i naszych kobiet. Jak każdy zwykły człowiek, martwiłem się o nią i dzieci, o ich bezpieczeństwo. Nie chciałem, żeby byli narażeni na niebezpieczeństwo - wyznał prezydent Ukrainy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: "Vogue"

Źródło zdjęcia głównego: Pool/Getty Images

Pozostałe wiadomości