Polski film "Pod wulkanem" Damiana Kocura jest oficjalnym kandydatem do Oscara. Opowieść o ukraińskiej rodzinie znajdującej się na wakacjach podczas wybuchu wojny, wywołuje silne emocje. W rozmowie z twórcami dowiedzieliśmy się więcej o procesie powstawania tego wyjątkowego filmu.
"Dowód na istnienie bestialstwa".
Czy to balon meteorologiczny, czy może przemytniczy? To pytanie zadaje sobie mieszkaniec wsi Kamionka Stara w powiecie augustowskim, który odkrył niecodzienne znalezisko. Jak poinformował rzecznik MSWiA, Jacek Dobrzyński, obiekt spadł na polskie terytorium przy granicy z Białorusią. Sprawa jest badana przez służby.
Jaki jest stosunek artystki do wojny w Ukrainie? O tym opowiedziała w rozmowie z Mateuszem Hładkim.
"Nikt nie oczekiwał takiej tragedii".
Na nagraniu słychać wystrzały.
Podsumowanie soboty, 24 lutego 2024 r.
Newsy przedstawiła Marta Kuligowska, dziennikarka TVN24.
Puchar Świata 2023/2024 w skokach narciarskich rozpoczął się 25 listopada 2023 roku na Rukatunturi w Ruce. Do tej pory odbyło się 12 z 41 konkursów. Za dobrą postawę podczas zawodów skoczkowie mogą liczyć na niemałe pieniądze. Ile już zarobili w tegorocznym sezonie? Podano listę płac.
We wtorek, 21 listopada, media rozpisują się o dwóch pijanych przedszkolankach, które opiekowały się dziećmi. Sporo uwagi poświęca się także posiedzeniu sejmu, na którym politycy zajmą się kwestią dofinansowania zapłodnienia metodą in vitro. W cyklu "5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku" najważniejsze newsy przedstawiła Dagmara Kaczmarek-Szałkow, dziennikarka TVN24.
"Samochód stanął w płomieniach".
W które niedziele przed świętami będzie można zrobić zakupy?
Prezydent Wołodymyr Zełenski wyróżnił polskich wolontariuszy.
Marta Kuligowska z TVN24 przybliżyła widzom najważniejsze informacje z soboty 23 września. Wspomniała m.in. o filmie "Zielona Granica", wojnie w Ukrainie, pielgrzymce papieża Franciszka. O czym jeszcze warto wiedzieć o poranku?
Jaka historia stoi za tym młodym i dzielnym człowiekiem?
Bohaterki 3. odcinka najnowszego sezonu "Kobiety na Krańcu Świata" powierzyły Martynie Wojciechowskiej historie obciążone nieludzkim ładunkiem bólu. Pomagają kobietom, które doświadczyły gwałtu wojennego.
"Jest naprawdę ciężko".
Miesiące walk, przemocy i działań wojennych odcisnęły swe piętno na zdrowiu psychicznym mieszkanek i mieszkańców Ukrainy.
"Wyciągamy dzieci spod gruzów".
Gwiazdą okładki jest modelka i prezenterka, która straciła oko w wyniku działań wojsk rosyjskich.
Kraj ogarnięty wojną stanął w obronie rodaczki.
"Serce przestało bić w szpitalu".
W Ukrainie Rosjanie postrzelili młodą dziewczynę z Kongo. W tej dramatycznej sytuacji pomógł jej wolontariusz z Polski, który na co dzień zajmuje się kinematografią.
Co stoi za tym odważnym gestem?
"Wiedziałam, że nie ma odwrotu".
Morphom i Swiernalis to artyści, którzy postanowili połączyć siły, by stworzyć wyjątkowy utwór antywojenny.
Czy będą mogły wrócić do najbliższych?
Po agresji Rosji tysiące ukraińskich dzieci znalazło się za linią frontu. Okupant umieścił je w specjalnych, strzeżonych obozach.
Aleksandra Popławska wcieliła się w rolę reżyserki teatralnej i zaprosiła do współpracy m.in. Agnieszkę Żulewicz i Mirosława Zbrojewicza, by na deskach Teatru TR Warszawa przedstawić wyjątkowy spektakl.
Śmiercionośne motyle, płatki czy zielone papugi - to tylko niektóre z nazw, jakimi określa się miny przeciwpiechotne PFM-1. Zabroniona przez konwencję genewską broń jest szczególnie groźna dla dzieci, ponieważ swoim kształtem do złudzenia przypomina zabawkę.