Wojna w Ukrainie

    Wojna w Ukrainie

    Legia Warszawa powołała nową sekcję sportową – Szermierka na wózkach.  Zaangażowali się w nią wybitni sportowcy m.in. złoty medalista igrzysk paraolimpijskich Grzegorz Pluta i ukraiński mistrz Andrij Demczuk. Kogo trenują? Kto może się zapisać? Jak pomagają Ukrainie? Na te pytania w Dzień Dobry TVN odpowiedział Stefan Makowski.

    Sankcje, które cały świat nakłada na Rosję za atak na Ukrainę nie podobają się rosyjskim politykom. Na wiele sposobów usiłują zatrzymać choć część zachodniego biznesu w kraju. Według najnowszych informacji pracują nad nowym prawem, które ma pozwolić Rosji przejąć kontrolę nad lokalnymi przedsiębiorstwami zagranicznych koncernów.

    Od początku rosyjskiego ataku na Ukrainę, wiele firm stara się wspierać walczący kraj, jego armię i mieszkańców. Wsparcia udziela również firma Google, która tym razem postanowiła przekazać 43 tys. laptopów. Do kogo trafią?

    Ołena Zełenska jest poruszona postawą Polaków. W mediach społecznościowych zamieściła wzruszający spot i podziękowania. - Polska przyjęła ponad trzy miliony Ukraińców, dając im nie tylko tymczasowe mieszkanie, ale stałą opiekę, bezpłatne leki i edukację - podkreśliła pierwsza dama.