Katie Melua była zszokowana wojną w Ukrainie. "Moje życie wywróciło się do góry nogami"

Katie Melua była zszokowana wojną w Ukrainie. "Moje życie wywróciło się do góry nogami"
Katie Melua była zszokowana wojną w Ukrainie. "Moje życie wywróciło się do góry nogami"
Katie Melua była zszokowana wojną w Ukrainie. "Moje życie wywróciło się do góry nogami"
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Muzyka inspirowana naturą
Muzyka inspirowana naturą
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Wielki talent, niezwykła barwa głosu i światowe hity. Katie Melua, autorka takich utworów jak ''Nine Million Bicycles", czy "The Closest Thing To Crazy" od kilkunastu miesięcy jest szczęśliwą i spełnioną mamą. Co zmieniło się w życiu artystki po narodzinach dziecka? Jaki jest jej stosunek do wojny w Ukrainie? O tym opowiedziała w rozmowie z Mateuszem Hładkim.

Katie Melua została mamą – jak radzi sobie z macierzyństwem?

Katie Melua kocha swoją pracę, która jest jej największą życiową pasją. Naszedł jednak moment, gdy artystka poczuła, że chce zmienić swoje życie prywatne. 17 miesięcy temu powitała na świecie synka. Jak czuje się jako mama?

- Miałam 38 lat, kiedy urodziłam Sandro. Zawsze chciałam zostać mamą. Kiedy miałam 35 lat, znalazłam się na życiowym rozdrożu. Kochałam moją pracę, byłam od niej uzależniona. Miałam poczucie, że jestem w tym dobra, ale z drugiej strony chciałam rodziny. Potrzebowałam jednak czasu, żeby zdobyć się na odwagę zastania mamą. Udało mi się. Miałam szczęście, ale nie jest łatwo. Ta część mnie, która jest najbardziej wrażliwa, jest tak naprawdę oddzielnym bytem – powiedziała.  

Choć obecnie artysta zaznajamia się z tematem bezsennych nocy, nie żałuje podjętej decyzji. Synek jest jej oczkiem w głowie. Skąd wzięło się jego imię Sandro?

- To imię jest też używane w Gruzji. Chcieliśmy, żeby było międzynarodowe – wyjaśniła.

Katie Melua o sytuacji w Ukrainie

Katie Melua odniosła się także do spraw międzynarodowych. Artystka jest Gruzinką, która mieszka na Zachodzie. Jak przyznała, śledzi sytuację w Ukrainie.

- Mój bardzo bliski wujek mieszka w Kijowie. Nie wyjechał z Ukrainy. Staram się z nim rozmawiać co najmniej raz w tygodniu. Kiedy w Ukrainie wybuchła wojna, moje życie wywróciło się do góry nogami. Byliśmy przekonani, że cały rosyjski problem mamy za sobą. W 2008 roku w Gruzji wybuchła wojna. Potem w 2014 w Ukrainie. I teraz znów te tragiczne wydarzenia zapoczątkowane dwa lata temu. Okazało się, że czasy nadal są dla nas niebezpieczne. To był szok – wyjaśniła.

Katie Melua zachwycona polską kulturą

Piosenka "End of Summer" wykonywana przed Katie znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu "Chłopi". Jak artystka wspomina pracę z Łukaszem Rostkowskim znanym w branży muzycznej jako L.U.C.?

- L.U.C. był wspaniały, podobnie jak reżyser Hugh Welchman. Nie jestem specjalistką od polskiej muzyki ludowej, ale miałam takie poczucie, jakby zabrano mnie w głąb tego świata. Tego niezwykłego świata. To nie jest takie łatwe odnaleźć się w czymś, co jest ci obce. Miałam poczucie, że jestem wprowadzana w ten świat w wyjątkowy, najczystszy sposób. Czasami masz poczucie, że poruszasz się tylko po powierzchni danej kultury, ale pracując z L.U.C. nad piosenką do "Chłopów", miałam wrażenie, że cała ta kultura staje mi się znana. Nie miałam pojęcia o powieści "Chłopi", aż nie zaczęłam pracować przy tym filmie. Jestem zachwycona i nie mówię tego dlatego, że rozmawiamy. Mam ogromny szacunek do Polaków, Polski i polskiej kultury – podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości