Polka, która była wśród zakładników przetrzymywanych przez Hamas została uwolniona. Krakowska policja szuka nastolatki, która wyszła w domu w czwartek, 23 listopada. Szymon Hołownia podzielił się z internautami smutną wiadomością. To tylko niektóre newsy, o których informowały media w sobotę, 25 listopada. Które wiadomości jeszcze zasługują na uwagę?
Od tygodni obserwujemy eskalację konfliktu w Strefie Gazy. Tysiące ofiar, doszczętnie zniszczone miasta oraz prywatne dramaty to codzienność mieszkańców enklawy.
Polscy i ukraińscy specjaliści odnaleźli szczątki Polaków w "zbiorowym dole". Znaleziono je w byłej miejscowości Puźniki. Michał Dworczyk podał, że w 1945 roku złożono tam ciała pomordowanych mieszkańców wsi.
Stowarzyszenie "Pogoń Ruska" od początku wojny dostarcza pomoc humanitarną Ukraińcom i pomaga w ewakuacji mieszkańców. To, jak członkowie grupy działają w samym sercu wojny, zobaczył z bliska reporter Michał Przedlacki.
Przed nami pierwszy mecz nowego selekcjonera polskiej reprezentacji w piłkę nożnej. Na boisku zadebiutuje też nowy kapitan. O czym jeszcze warto wiedzieć we wtorek, 10 października? Najciekawsze newsy w ramach cyklu "5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku" w Dzień Dobry TVN przekazała Dagmara Kaczmarek-Szałkow z TVN24.
Otton Hulacki - weterana Armii Andersa - nie żyje. Informację o śmierci mężczyzny przekazał Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
W Ukrainie Rosjanie postrzelili młodą dziewczynę z Kongo. W tej dramatycznej sytuacji pomógł jej wolontariusz z Polski, który na co dzień zajmuje się kinematografią.
Margareth Zelle, znana również jako Mata Hari, egzotyczna tancerka posądzona o podwójne szpiegostwo, zginęła w wieku 41 lat z rąk plutonu egzekucyjnego pod Paryżem.
Lider zespołu Metallica James Hetfield wykazał się niebywałym gestem. Muzyk odwiedził ukraińskich żołnierzy leczonych w jednym ze szpitali w amerykańskim stanie Kolorado.
Dzieci z Ukrainy przyjechały w trakcie ferii na krótką wycieczkę do Polski. W grupie znalazły się osoby, których ojcowie polegli w trakcie obrony kraju. Przez ukraińskich wolontariuszy nazywane są metaforycznie "dziećmi niebiańskiego legionu". Spotkała się z nimi dziennikarka Dzień Dobry TVN, Bianka Zalewska.
Mija rok od ataku Rosji na Ukrainę. Mimo że walki wciąż trwają, to ludzie starają się prowadzić - w miarę możliwości - normalne życie. Jak wygląda codzienność w Ukrainie? Jak Ukraińcy odnajdują się w tych niełatwych warunkach?
Mija rok od rozpoczęcia się wojny w Ukrainie. O symbolach walki, aktualnej sytuacji społeczności, o pomocy Polaków i tym jak żyję się w kraju, w którym słowo bezpieczeństwo nabiera innego znaczenia opowiedziała nam Anastazja Lifintseva. Ukrainka od 13 lat mieszka w Polsce, jednak od samego początku wspiera rodaków. Obecnie organizuje zrzutkę na samochody terenowe i sprzęt dla żołnierzy walczących w Ukrainie. O swoich wspomnieniach opowiedział także Roman Hrybov, autor słynnych słów, które 24 lutego 2022 roku padły na Wyspie Węży.
Lekarze niosą pomoc również na froncie, w miejscach, w których trwa konflikt zbrojny. Kim są osoby, które decydują wyjechać i leczyć ludzi w tych niełatwych warunkach? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Bianką Zalewska, dziennikarką, reporterką.
- Środki, które uzyskamy z tej licytacji, przeznaczymy na odzież termalną - wyjaśnił w Dzień Dobry TVN generał Mirosław Różański, inicjator akcji "Autorzy Bohaterom".