To będą pierwsze normalne święta od 4 lat w rodzinie Burłakow. Kamery Dzień Dobry TVN towarzyszyły ukraińskiej, prawosławnej rodzinie, która opowiedziała o swoich bożonarodzeniowych zwyczajach. Jakie tradycje praktykują i co sprawia, że ten grudniowy okres obchodzony w Polsce jest dla nich tak wyjątkowy?
Czy to balon meteorologiczny, czy może przemytniczy? To pytanie zadaje sobie mieszkaniec wsi Kamionka Stara w powiecie augustowskim, który odkrył niecodzienne znalezisko. Jak poinformował rzecznik MSWiA, Jacek Dobrzyński, obiekt spadł na polskie terytorium przy granicy z Białorusią. Sprawa jest badana przez służby.
Radosław Mróz przedstawił w Dzień Dobry TVN najważniejsze newsy z kraju. W niedzielę 1 września minęło 85 lat od wybuchu II wojny światowej. W Częstochowie odbyła się Parada Równości. Wzrosła liczba osób chorych na krztusiec. Na osiedlu Biała w Rzeszowie, w sobotę doszło do pożaru budynków mieszkalnych w zabudowie szeregowej. W Czarnkowie odbył się 24. zlot bliźniaków,
Nathan Thrall jest amerykańskim dziennikarzem i eseistą. Razem z rodziną mieszka w Jerozolimie. Jego książka "Jeden dzień z życia Abeda Salamy" została uznana za najlepszą książkę 2023 roku, m.in. przez The Economist, New Yorkera i Timesa.
"Rywka. Śmierć ze złotym warkoczem. Gry wojenne polskiego podziemia" to najnowsza książka dziennikarza i historyka Michała Wójcika. Autor przybliża w niej postać Rywki Tajtelbaum. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedział o tej niezwykłej postaci widzom.
Dzień Zwycięstwa to święto państwowe obchodzone w Polsce 8 maja. Jednak jego nazwa, a nawet sama data obchodów zmieniały się przez lata. Dlaczego? Co dokładnie symbolizuje ten dzień?
Dziewczynka, która została odratowana z łona swojej zmarłej matki w Strefie Gazy, nie żyje. Sabreen zmarła po zaledwie 5 dniach życia w inkubatorze. Dziecko i jego mama to kolejne ofiary krwawych ataków, w których mogło zginąć nawet 10 tysięcy kobiet.
Żyją w ciągłych obawach i lękach, lecz w czasach kryzysu są gotowi do ogromnej mobilizacji i wsparcia innych w potrzebie. Czy to opis psychiki Polaków? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział psycholog społeczny Michał Bilewicz.
Siedmiu ochotników niosących pomoc humanitarną w Strefie Gazy zmarło w wyniku izraelskiego nalotu. Wśród nich był Polak. W kierunku jego rodziny płyną kondolencje m.in. od prezydenta Andrzeja Dudy oraz ambasadora USA w Polsce Marka Brzezinskiego. - Ci odważni ludzie swoją służbą i poświęceniem dla bliźnich zmieniali świat na lepsze - podkreślił prezydent.
Polacy z czasów II wojny światowej najczęściej przedstawiani są jak bohaterowie, którzy nie tylko bronili swojego kraju, ale i pomagali innym. To tylko część prawdy. Zdarzały się osoby, które zdecydowały się kolaborować z Niemcami. Historię takiej postaci i swojego krewnego postanowił opowiedzieć Michał Rzeźnik, autor książki "Piotr Rzeźnik – zdrajca z Izbicy".