wojna

  Siostra Łucja miała być, razem z Franciszkiem i Hiacyntą Marto, świadkiem słynnych objawień fatimskich. W ciągu życia doświadczała licznych wizji. Jedna z nich dotyczyła roli Polski w nadchodzącym, światowym konflikcie.

  Mimo że cały świat wpiera i wysyła broń do Ukrainy, to wciąż jej brakuje. W takich okolicznościach postawa 8-latka z Czernihowa zasługuje na najwyższe uznanie.

  #SitLikeAGirl to wyjątkowy gest solidarności.

  Jak wyglądała rzeczywistość tamtych dni z perspektywy kilkuletnich warszawiaków?

  Uczniowie z prawie wszystkich kontynentów świata zjednoczyli się w akcji pokojowej zainicjowanej przez nastolatki uczące się w warszawskim liceum i nagrały swoją wersję znanego na całym świecie utworu "We are the World".

  "Ma pozwolić im odpocząć i pomóc zapomnieć".

  Niecodzienny sposób pacyfisty na wyrażenie emocji.

  Wyróżnienie w łódzkiej archikatedrze odebrała w jego imieniu żona wraz z dziećmi.

  Richard Branson, światowy lider, znany przedsiębiorca i filantrop, przyleciał do Polski, by spotkać się z organizatorami World for Ukraine Summit 2022, przedstawicielami czołowych organizacji pozarządowych oraz biznesu, którzy zaangażowani są w pomoc Ukrainie. Wyraził swoje uznanie dla Polaków za to, jak pomagają uchodźcom.

  Ideą towarzyszącą obchodom tego dnia, jest pamięć o ludziach, którzy z powodu wojen, prześladowań i przemocy musieli opuścić swój kraj.

  Są zdjęcia, które sprawiają, że na naszych twarzach pojawia się smutek, żal i poczucie wielkiej niesprawiedliwości. Takie emocje wywołuje fotografia, którą na Twitterze zamieścił profil Obrony Ukrainy.

  Od rosyjskiej inwazji na Ukrainę minęło ponad sto dni. Jednym z dziennikarzy, którzy relacjonują to, co dzieje się u naszych sąsiadów, jest Mateusz Lachowski. O swojej pracy opowiadał w Dzień Dobry TVN.

  Wojna w Ukrainie trwa już ponad 3 miesiące, jednak obywatele okupowanego kraju próbują prowadzić normalne życie. W szkole artystycznej w Charkowie dzieci cały czas tworzą obrazy. Niedawno zaprezentowano je na wystawie w teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. W Dzień Dobry TVN o tym przedsięwzięciu opowiedziała Marta Heyets, projektantka i mama uczniów.

  Prywatne Liceum Sióstr Nazaretanek w Warszawie jakiś czas temu zainicjowało akcję pomocową #WeareUkraine. Zadaniem uczniów było nagranie piosenki i klipu do popularnego utworu "We Are The World". Do muzycznego przedsięwzięcia dołączyły także szkoły z Węgier, Japonii i Ghany. Zobaczcie, jak wyglądały przygotowalnia.

  "Dziś już nie są takie, jak 75 lat temu" - wyjaśniał w naszym studio Marcin Sawicki.

  Proces rozpadu Jugosławii rozpoczął się już w latach 80. XX w., a zakończył w 1995 r. Wywołał największy po II wojnie światowej konflikt zbrojny. Dlaczego do niego doszło?

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przemówił na Festiwalu Filmowym w Cannes. Poinformował, że tysiące Ukraińców trafiło i jest siłą przetrzymywanych w obozach znajdujących się w Rosji. Podkreślił również, że nie ma tygodnia, aby na terenach zajmowanych i okupowanych przez wojska wroga nie znajdowano ciał torturowanych, zamordowanych ludzi.

  Historia Ilji Matwijenki z oblężonego Mariupola została opisana przez lekarzy szpitala dziecięcego Ochmatdyt w Kijowie. Dziesięciolatek został ciężko ranny na skutek rosyjskiego ostrzału. W czasie ataku zniknęła jego matka.

  Odznaczenie za ofiarną służbę pieska odebrał jego właściciel i saper Mychajło Iljew.

  Bono z U2 dołączył do grona gwiazd, które wspierają Ukrainę. Muzyk na specjalne zaproszenie prezydenta Zełenskiego, wybrał się do Kijowa, gdzie wraz z zespołem Antytila wystąpił na scenie w metrze.

  Dzień Zwycięstwa to święto państwowe obchodzone w Polsce 8 maja. Jednak jego nazwa, a nawet sama data obchodów zmieniały się przez lata. Dlaczego? Co dokładnie symbolizuje ten dzień?

  To wyjątkowe miejsce, które pozwala maluchom - choć na chwilę - zapomnieć o wojnie.

  Rosyjska inwazja na Ukrainę uderzyła przede wszystkim w dzieci. Wiele z nich straciło rodziców oraz bezpieczny dach nad głową. Maluchami, które nagle zostały bez opieki, zajęła się Fundacja Happy Kids.

  Pavel Gomzyakov przez lata zajmował się fotografią ślubną w Mariupolu, a jego praca została uhonorowana wieloma nagrodami. Po wybuchu wojny w Ukrainie utalentowany artysta podjął decyzję o ucieczce z rodzinnego miasta.

  "Powiedział, że albo mu się poddam, albo przyprowadzi jeszcze 20 mężczyzn" - wspomina nastolatka.

  Czy w swojej pracy spotyka ludzi, którzy dają jej nadzieję na lepszy świat?

  Rosyjska inwazja na Ukrainę sprawiła, że wielu Ukraińców musiało uciekać ze swojego kraju. Spora ich część znalazła bezpieczne schronienie w Polsce. Jedną z osób, które zaangażowały się w pomoc, jest pochodzący z Białorusi ksiądz Wiaczesław Barok. Dlaczego musiał opuścić swoją ojczyznę? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Kobiety za wschodnią granicą przeżywają prawdziwy koszmar. Ciągle rośnie liczba gwałtów rosyjskich żołnierzy na Ukrainkach. Organizacje z całego świata pomagają w sprowadzeniu do ukraińskich szpitali antykoncepcji awaryjnej.

  Młodziutka artystka chce w ten sposób wesprzeć ukraińską armię.

  Nie jest dostępna również strona internetowa firmy.