Rocznica wybuchu II wojny światowej
Na gdańskim Westerplatte trwały obchody 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Była to największa i najkrwawsza wojna w historii ludzkości, w której Polska poniosła relatywnie największe straty i szkody demograficzne spośród wszystkich państw walczących i okupowanych. 1 września o godzinie 4:43 w dzienniku pokładowym niemieckiego pancernika szkolnego "Schleswig-Holstein" zapisano: "Okręt idzie do ataku na Westerplatte". Około dwóch lub czterech minut później okręt stojący w kanale portowym, kilkaset metrów od Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte, rozpoczął ostrzał polskiej placówki bronionej przez około 200 żołnierzy. Niemal natychmiast do ataku ruszyli żołnierze niemieckiej piechoty. Przez siedem kolejnych dni Westerplatte odpierało kolejne szturmy, stając się symbolem bohaterstwa polskiej armii.
Najnowsze newsy
6. raz ulicami Częstochowy przeszedł Marsz Równości. W tym roku termin wydarzenia zbiegł się z dożynkami na Jasnej Górze i wystawą rolniczą. Organizatorzy wydarzenia po raz pierwszy wystąpili do prezydenta miasta o honorowy patronat, ale otrzymali odpowiedź odmowną. - Było kolorowo i radośnie. Tym razem pod hasłem "Idziemy, bo możemy! To też nasze miasto" - powiedział Radosław Mróz.
Liczba zachorowań na krztusiec wynosi ponad 10 tys. Trudno dostać szczepionki. W aptekach kosztują 200 złotych refundowane są tylko dla dzieci. Dane o zachorowaniach na tę groźną chorobę są dramatyczne. Kiedy wrześniu dzieci pójdą do szkoły - epidemia może przyspieszyć.
W Czarnkowie odbył się 24. zlot bliźniaków, czyli Dzień Spieczonego Bliźniaka. - W wydarzeniu wzięło udział ponad stu par bliźniaków - mówił Radosław Mróz.
Na osiedlu Biała w Rzeszowie, w sobotę doszło do pożaru budynków mieszkalnych w zabudowie szeregowej. Nie było rannych, przed przyjazdem strażaków z budynków ewakuowało się 20 osób. Jedna osoba została lekko poparzona, ale nie wymagała hospitalizacji.
Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na tvn24.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Jak bajki pomagają zapomnieć o wojnie?
- Co spakować do plecaka na wypadek wojny?
- Jak Julius Robert Oppenheimer zmienił losy II wojny światowej
Autor: Oskar Netkowski
Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News