Pisarz od początku inwazji Rosji zaangażował się w akcje pomocowe.
Idą "śladami rosyjskich zbrodni".
Na nagraniu słychać wystrzały.
Prezydent Wołodymyr Zełenski wyróżnił polskich wolontariuszy.
"Wyciągamy dzieci spod gruzów".
"Wiedziałam, że nie ma odwrotu".
"Gotujemy z miłością dla polskich babć, bo nie mamy tutaj bliskich".
Dziennikarka Dzień Dobry TVN Bianka Zalewska zostanie pierwszą w historii polską laureatką prestiżowej Międzynarodowej Nagrody dla Kobiet Niezwykłej Odwagi. - Bianka odważnie i bezinteresownie dokumentuje wojnę w Ukrainie i wspiera ukraiński naród od ponad 10 lat - podano w uzasadnieniu. Reporterka, aktywistka i działaczka humanitarna w środę wieczorem odbierze wyróżnienie w Białym Domu z rąk pierwszej damy USA Jill Biden oraz Sekretarza Stanu Antony'ego J. Blinkena.
Ostatnie 12 miesięcy to czas niezwykłej solidarności i mobilizacji Polaków, firm, organizacji. Rok po tym, jak wojna objęła całe terytorium Ukrainy, pomocy w tym kraju wciąż potrzebuje niemal 18 mln osób. Polska Akcja Humanitarna apeluje o wsparcie.
Mija rok od ataku Rosji na Ukrainę. Mimo że walki wciąż trwają, to ludzie starają się prowadzić - w miarę możliwości - normalne życie. Jak wygląda codzienność w Ukrainie? Jak Ukraińcy odnajdują się w tych niełatwych warunkach?
Amelia Anisovych to dziewczynka, która wystąpiła na scenie Atlas Areny 20 marca podczas charytatywnego koncertu "Razem z Ukrainą" organizowanego przez stację TVN.
Dokument "Wagnerowcy. Najemnicy Putina" to historia Grupy Wagnera, opowiedziana przez jej byłych najemników.
Kraj opuściło 8,1 mln mieszkańców, a 18 milionów pozostających na miejscu potrzebuje pomocy humanitarnej.
- Dziecko rozpoznał po kolczykach - przekazała obecna na miejscu tragedii wolontariuszka.
Ohmatdyt to największy szpital dziecięcy w Ukrainie. Każdego dnia jego pracownicy dokładają wszelkich starań, aby dbać o zdrowie najmłodszych. Na pytanie, czy się boją ostrzałów wroga, odpowiadają: "Tak, jednak odpowiedzialność za życie maluszka jest większa niż strach". Na miejsce pojechała reporterka Dzień Dobry TVN Bianka Zalewska.
Morale i niezłomność Ukraińców w obliczu rosyjskiej inwazji nie przestają zaskakiwać, mimo że niebawem minie równy rok od pierwszego dnia wojny.
Do wylicytowania są m.in pamiątkowe koszulki.
- Zdajemy sobie sprawę, że to mogą być nasze ostatnie święta - wyznają mieszkańcy Kijowa.
Czego udało się im dokonać? Więcej w materiale Dzień Dobry TVN.
"Codziennie marzę o tym, żeby to się jak najszybciej skończyło".
- Bardzo symboliczne - oceniają.
Dlaczego się na to zdecydowała?
Małgorzata Krzywoń to nauczycielka z powołaniem. Nawet stwardnienie rozsiane i niepełnosprawność nie powstrzymały jej, by nieść pomoc najmłodszym. Od tego roku szkolnego przebywa na rencie i za darmo uczy dzieci z Ukrainy oraz Białorusi języka polskiego. - Nie wyobrażam sobie, że mogłabym stać bezczynnie - deklaruje w cyklu "Siła jest kobietą".
- Chłopczyk w końcu pozwolił się opatrzyć - opowiada dogoterapeutka Sabina Złotorowicz.
- Środki, które uzyskamy z tej licytacji, przeznaczymy na odzież termalną - wyjaśnił w Dzień Dobry TVN generał Mirosław Różański, inicjator akcji "Autorzy Bohaterom".
Po rosyjskich ostrzałach, do których doszło 15 listopada około 20 mln osób zostało bez prądu. To niemal połowa mieszkańców Ukrainy. Sytuację w Kijowie i Irpieniu przedstawiała reporterka Dzień Dobry TVN Bianka Zalewsk.
Na to pytanie redaktorce dziendobry.tvn.pl Berenice Olesińskiej odpowiada psycholog dziecięca i interwentka kryzysowa Roksana Benedykciuk.
"Jestem wdzięczna naszym chłopakom".
"Każdy sprzedany obiad, deser czy napój zamienia się w realną pomoc".
17 października do kraju wróciło 108 Ukrainek. Wśród nich jest 46-letnia Tetiana Sokołowska.