Wołodymyr Zełenski

  - Potrafi pracować całą dobę - ocenia Julia Mendel, była rzeczniczka prasowa prezydenta Ukrainy.

  Ołena Zełenska została bohaterką najnowszego wydania amerykańskiego magazynu "Vogue". Pierwsza dama Ukrainy wystąpiła w niezwykłej sesji i udzieliła poruszającego wywiadu.

  Wołodymyr Zełenski złożył obietnicę Polakom. Prezydent Ukrainy zapowiedział wniesienie do parlamentu projektu ustawy nadającej naszym obywatelom specjalny status prawny w Ukrainie. - Nie ma między nami granic ani barier - podkreślił przywódca.

  Paweł Deląg po przemowie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w Cannes zwrócił się do rosyjskich twórców filmowych. W mediach społecznościowych opublikował krótki apel. - W ogóle was nie słyszę. Gdzie jesteście? - zapytał.

  "Wolnym, spokojnym, odbudowanym".

  Wołodymyr Zełenski przekazał swoją kultową już bluzę khaki na aukcję charytatywną w Londynie. Dochód z niej zostanie przeznaczony na wsparcie Ukrainy ogarniętej wojną. Jaką kwotę osiągnęła? Co podarowała pierwsza dama Ołena Zełenska?

  Obrączkę ślubną zazwyczaj nosi się na serdecznym palcu prawej ręki. Natomiast Wołodymyr Zełenski od kilku lat ma ją na środkowym palcu. Prezydent Ukrainy wyjaśnił, dlaczego.

  Wołodymyr Zełensky z traktowanego z przymrużeniem oka polityka wyrósł na europejskiego bohatera. Od początku wojny wielkie emocje wzbudza również jego żona.

  O tragicznych doświadczeniach ukraińskich cywilów opowiedział doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

  "Nie przywyknijcie do naszego cierpienia".

  Post szybko zdobył popularność w mediach społecznościowych.

  Z każdym dniem wojny w Ukrainie przybywa ofiar i dowodów na bestialskie mordy dokonywane przez rosyjskich żołnierzy. Zdjęcia masakry z Buczy trafiły do mediów i wstrząsnęły światem. Bohaterem jednego z nich jest 6-latek, którego mama zmarła z głodu. Fotograf uchwycił moment, kiedy chłopiec składa na jej grobie sok i konserwy.

  "Zobaczcie, jakich łajdaków wychowałyście".

  Aktor, który angażuje się w pomoc Ukrainie, w rozmowie z CNN podkreślił, że Wołodymyr Zełenski powinien dostać możliwość przemówienia podczas 94. gali rozdania Oscarów. Zapowiedział, że jeśli tak się nie stanie, przetopi dwie statuetki, które otrzymał za pierwszoplanowe role w "Rzece tajemnic" i "Obywatelu Milku". Zachęcił do bojkotu.

  Oscary 2022 już niebawem. Nieustannie trwają przygotowania do prestiżowej filmowej gali, a na światło dzienne wychodzą kolejne szczegóły wydarzenia. Najnowszą informacją jest ta, że prezydent Ukrainy prawdopodobnie będzie przemawiał podczas ceremonii rozdania nagród. Apeluje o to Amy Schumer.

  Ołena Zełenska w obliczu wojny wspiera swoich rodaków. Pierwszej damie bliskie są tematy społeczne, dlatego poruszyła kwestię ciężko chorych dzieci. Walczą o życie, podczas gdy tuż obok nich spadają bomby.

  W piątek, 11 marca br. w Sejmie odbyło się uroczyste Zgromadzenie Posłów i Senatorów, zwołane z okazji 23. rocznicy przystąpienia Polski do NATO. Parlamentarzyści wysłuchali orędzia prezydenta Andrzeja Dudy, zdalne wystąpienie miał także pozostający w Kijowie Wołodymyr Zełenski. Prezydent Ukrainy podziękował Polakom za wsparcie.

  Ołena Zełenska dzielnie wspiera męża w czasie wojny. W przeszłości wolała być w cieniu i nie zabiegała o sławę, dziś oczy całego świata zwrócone są na nią.

  "On jest Kozakiem z krwi i kości"

  Jak się poznali Wołodymyr i Ołena Zełenscy?

  Ich miłość jest niezmienna, choć bardzo zmieniła się sytuacja kraju, dla którego są parą prezydencką. Ukraina mierzy się z atakiem zbrojnym ze strony Rosji. On stoi na froncie z obywatelami i ucieka śmierci, ona wspiera go w każdym momencie tej walki. Ich miłość to gotowy scenariusz na film.

  W poniedziałek 28 lutego media obiegła informacja, że prezydent Ukrainy podpisał wniosek o przyjęcie swojego kraju do Unii Europejskiej. Wcześniej tego dnia zwrócił się z apelem o natychmiastową akcesję państwa do wspólnoty na podstawie specjalnej procedury.

  "To zapisze go na kartach historii".