Prezydent Wołodymyr Zełenski zaprosił dziennikarza do pokoju, w którym mieszka od rozpoczęcia pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę. Nagranie z tej wizyty udostępnił na Twitterze doradca ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Anton Heraszczenko. - To niesamowite - czytamy w komentarzach.
Wołodymyr Zełenski pokazał, jak mieszka od wybuchu wojny
Ukraiński dziennikarz Dmytro Komarowa odwiedził tymczasowe mieszkanie Wołodymyra Zełenskiego. - To mój dom. Żyje tutaj od roku - powiedział prezydent na nagraniu, które opublikował na Twitterze doradca szefa ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko.
Skromna sypialnia głowy państwa składa się z pojedynczego łóżka, telewizora, stolika, małej umywalki i biurka z fotelem, a grube zasłony zakrywają okna.
Garnitur, który "czeka na zwycięstwo"
Po krótkiej wycieczce po pokoju prezydent Ukrainy zaprowadził reportera do swojej garderoby, która przepełniona jest odzieżą militarną. Natomiast w kącie wiszą zapakowane w pokrowce garnitury.
- Teraz ich nie noszę. Ale to symbol tego, że niedługo wojna się skończy, zwyciężymy. I wtedy będę go używał - powiedział Wołodymyr Zełenski, prezentując elegancki zestaw sprzed wojny. - Czyli garnitur czeka na zwycięstwo? - dopytał dziennikarz. - Tak - potwierdził prezydent Ukrainy.
Udostępnione na Twitterze nagranie szybko obiegło sieć. Internauci są pod wrażeniem skromnych warunków, w jakich żyje Wołodymyr Zełenski. "Jak można nie podziwiać tego człowieka? Jest przykładem wzorowego przywódcy", "To niesamowite. Zwłaszcza porównując to, w jakich posiadłościach mieszkają inni prezydenci", "Prezydent i bohater. Naród ukraiński jest z ciebie dumny" - czytamy w komentarzach.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Amelka zachwyciła na koncercie "Razem z Ukrainą". Wspominamy jej wzruszający występ
- Wspomnienia żołnierza z Wyspy Węży. "Byliśmy pewni, że jedziemy na rozstrzelanie. Pozakładali nam worki na głowy"
- Rok wojny w Ukrainie. "Przeciętne dziecko mogło spędzić pod ziemią ponad 900 godzin"
- 30 lat doświadczenia
- Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
- Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
- Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań
Autor: Dominika Czerniszewska
Źródło: Twitter.com
Źródło zdjęcia głównego: Roman Pilipey/Getty Images