pokój

  pokój

  Pokój to miejsce niezwykle ważne dla każdego nastolatka. To właśnie tu odpoczywa, odrabia lekcje czy spędza czas z przyjaciółmi. Jak urządzić tę przestrzeń, aby była funkcjonalna i dziecko dobrze się w niej czuło? Idealnym rozwiązaniem może być pokój inspirowany planszówkami. Jak go urządzić? Odpowiedź zna Iwona Durka z programu "Pomysłowe projekty".

  Sezon wyjazdowy można uznać za rozpoczęty. Dlatego też Robert Stockinger postanowił dowiedzieć się jakie "niespodzianki" mogą na nas czyhać w pokoju hotelowym. O poradę poprosił Violettę Hamerską: "(Nieprzyjemny) Zapach jest czymś, co od razu dyskwalifikuje pokój (...) Wtedy warto pójść do recepcji i poprosić o zmianę". Co jeszcze może irytować gości w hotelu? Zobaczcie.

  Marcin chciałby, żeby w jego pokoju było dużo miejsca na książki i duże biurko... problem w tym, że pomieszczenie ma 8 m2. Zobaczcie jak z tym zadaniem poradziły sobie: Małgorzata Socha, Karolina Wilk i Ewelina Szymańczyk. Jak Wam się podoba efekt końcowy?

  Jak ułatwić sobie sprzątanie pokoju dziecka? Zobaczcie jakie sposoby stosuje "Pani Gadżet" - Anna Nowak-Ibisz. Czy roboty mogą nas w tym wyręczyć?

  Sylwia i Paweł Olczakowie są rodzicami bliźniaków. Pokój dla ich synów pomogła urządzić Małgorzata Socha, której pasją jest aranżacja wnętrz. Jak poradziła sobie z tym zadaniem?

  Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc w Europie pod względem liczby pokoi przypadających na osobę. Filip Chajzer postanowił sprawdzić jak sytuacja wygląda w rzeczywistości. A nasi goście: Rafał Brzozowski, Michał Kempa i Jan Kuroń opowiedzieli o swoich perypetiach mieszkaniowych. Jak sytuacja wygląda u Was? Ile pokoi przypada na osobę w waszym mieszkaniu?

  Lenny Abrahamson to irlandzki reżyser o polskich korzeniach. Swoją żonę, Monikę, poznał na festiwalu filmowym w Warszawie. Jego film "Pokój" jest jednym z oskarowych faworytów. Opowiedział o nim Kindze Rusin. Czy spodziewał się, że jego film zostanie tak dobrze przyjęty?

  W jego plecaku mieszczą się tylko dwie pary ubrań na zmianę, śpiwór, sprzęt do gotowania, komputer i dziennik z podroży. Japończyk Yuji Miyata pokonał na piechotę 12 tysięcy kilometrów, odwiedził 17 krajów i posadził 4 tysiące drzew. Yuji Miyata właśnie dotarł do Polski. Spotkała się z nim dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. Od ilu lat Yuji Miyata jest w podróży? Dlaczego sadzi "drzewa pokoju" i czym dzieli się z ludźmi? W jaki sposób pomógł małej Kornelii?

  Czy, obowiązujący od kilkunastu godzin, rozejm na Ukrainie ma szansę potrwać dłużej i przerodzić się w trwałe porozumienie? Czy zbliżamy się do zakończenia tragedii, która rozgrywa się na wschodniej Ukrainie? W studiu gościliśmy Stanisława Cioska, byłego ambasadora w Rosji i ZSRR.