Czego lepiej nie dotykać w niektórych pokojach hotelowych? Pokojówka wskazała kilka rzeczy

Pokój w hotelu
Pokój w hotelu - czego w nim nie dotykać?
Źródło: Johannes Kroemer/Getty Images, TikTok
Urlop to w idealnym założeniu czas beztroskiego odpoczynku niezmącony obowiązkami. Ostatnie, o czym myślimy podczas wakacji spędzanych poza miejscem zamieszkania, to sprzątanie, którym powinni zajmować się zatrudnieni w hotelach pracownicy. Pokojówka przedstawia realia swojej pracy i ostrzega wczasowiczów.

Czystość w pokojach hotelowych

Jak twierdzi jedna z tiktokerek pracujących w branży hotelarskiej, wiele pokoi jest sprzątanych bardzo powierzchownie. Choć na pierwszy rzut oka wydają się czyste, a praca osób dbających o nie bez zastrzeżeń, pozory mogą jednak mylić. Czego jej zdaniem lepiej nie dotykać w wynajętym na czas urlopu apartamencie? Co warto samemu zdezynfekować?

"Wakacje z gwiazdą"

Źródło: Dzień Dobry TVN Online
"Wakacje z Gwiazdą" - Zbigniew Łuczyński
"Wakacje z Gwiazdą" - Zbigniew Łuczyński
Wakacje z gwiazdą: Bartek Jędrzejak
Wakacje z gwiazdą: Bartek Jędrzejak
"Wakacje z gwiazdą". Tak mieszka Natsu i jej ekipa. Zobacz wnętrze ekskluzywnej willi
"Wakacje z gwiazdą". Tak mieszka Natsu i jej ekipa. Zobacz wnętrze ekskluzywnej willi
"Wakacje z gwiazdą": Stifler
"Wakacje z gwiazdą": Stifler
Wakacje z gwiazdą #Mudormood
Wakacje z gwiazdą #Mudormood

Pokoje hotelowe - czego w nich nie dotykać? Pokojówka ostrzega

Evangeline pracuje w branży hotelarskiej. Zebrane na przestrzeni lat doświadczenie i wiedzę postanowiła szerzyć za pośrednictwem mediów społecznościowych. Furorę na TikToku zrobił opublikowany przez nią film, na którym przestrzega gości i wczasowiczów przed złudną czystością zamieszkiwanych podczas wakacji apartamentów. Nagranie obejrzało prawie 800 tysięcy osób.

Pokojówka wymieniła kilka przydatnych wskazówek. Pierwsza z nich dotyczyła pilota od telewizora. Kobieta stwierdziła, że nigdy nie dotykałaby go przed uprzednią dezynfekcją, ponieważ miało go w rękach tysiące osób, a nikt nie przywiązuje wagi do jego czyszczenia.

Amerykanka nie pozostawiła złudzeń, że równie brudna jest oferowana w pokojach zastawa stołowa. Radziła więc, że zanim skorzystamy ze szklanek, talerzy bądź sztućców, dokładnie należy je umyć bądź wyparzyć wrzątkiem. Evangeline zwraca także uwagę na to, by po apartamencie poruszać się wyłącznie w obuwiu i unikać jak ognia chodzenia na boso. Zasada ta dotyczy też kąpieli pod prysznicem.

Najwięcej kontrowersji wzbudził jednak wątek dotyczący narzut na łóżkach. Tiktokerka poradziła, aby niemal natychmiast się ich pozbywać. To pierwsza czynność, którą sama wykonuje od razu po wejściu do wynajętego przez siebie apartamentu.

- Nigdy nie usiadłabym na narzucie pokrywającej łóżko. (...) Teraz niektóre hotele używają prześcieradeł jako narzut na łóżka, które są składane i są okej. Ale te prawdziwe narzuty są prane może raz na rok - uświadamia pokojówka.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy. Niektóre wpisy zostawiły osoby pracujące w hotelach. Ich zdaniem obciążanie winą za brud panujący w pokojach hotelowych wyłącznie ekip sprzątających byłoby poważnym nadużyciem. Bardzo często wynikiem niedopatrzeń z ich strony jest permanentny brak czasu. Osoby dbające o czystość w takich miejscach muszą bowiem wykonać swoją pracę w bardzo szybkim tempie. Bywa, że mają na to od 4 do 6 godzin, a apartamentów, których odświeżaniem się zajmują, jest zwykle kilka, a nawet kilkanaście.

Pamiętajmy jednak, że problem ten nie dotyczy wszystkich hoteli.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: TikTok

Źródło zdjęcia głównego: Johannes Kroemer/Getty Images, TikTok

podziel się:

Pozostałe wiadomości